Laguna III w trzeciej fazie

Światła LED do jazdy dziennej, poprawiony system rozrywki i nowa skrzynia biegów - oto Laguna III po kolejnych zmianach
Laguna w trzeciej fazie Wygląd praktycznie niezmieniony, nowa skrzynia biegów. Światła LED do jazdy dziennej, poprawiony system rozrywki i nowa skrzynia biegów - oto Laguna III po kolejnych zmianach. Światła LED do jazdy dziennej, poprawiony system rozrywki i nowa skrzynia biegów - oto Laguna III po kolejnych zmianach. Laguna III nie jest młoda. Na rynku zadebiutowała w 2007 roku i ma już za sobą jeden poważny zabieg odmładzający w 2010 roku. Teraz, po kolejnych trzech latach produkcji, Renault zdecydowało się na drugą już serię zmian. Te są ledwo dostrzegalne. W wyglądzie liftbacka i kombi dodano jedynie światła LED do jazdy dziennej, które wkomponowano w przedni zderzak. Wewnątrz dodano siedmiocalowy dotykowy ekran poprawionego systemy R-Link. Najważniejsza zmiana kryje się pod maską. To nowa sześciobiegowa skrzynia dwusprzęgłowa EDC, która będzie łączona z silnikiem Diesla 1.5 dCi, lub najmocniejszą wersją 2.0 dCi (175 KM). Renault Lagunę III Phase 3 będzie można zamawiać pod koniec kwietnia, lub z początkiem maja. Pierwsze dostawy planowane są w połowie czerwca.
Kamienie milowe RenaultKamienie milowe Renault

Laguna III nie jest młoda, zdążyliśmy już ją opisać w dziale aut używanych (link poniżej). Na rynku zadebiutowała w 2007 roku i ma już za sobą jeden poważny zabieg odmładzający (Phase 2: 2010). Teraz, po kolejnych trzech latach produkcji Renault zdecydowało się na drugą już serię zmian.

Te nie są duże. Ba, są ledwo dostrzegalne. W wyglądzie liftbacka i kombi dodano jedynie światła LED do jazdy dziennej, które wkomponowano w przedni zderzak. Wewnątrz dodano siedmiocalowy dotykowy ekran poprawionego systemy R-Link. Najważniejsza zmiana kryje się pod maską. To nowa sześciobiegowa skrzynia dwusprzęgłowa EDC, która będzie łączona z silnikiem Diesla 1.5 dCi, lub najmocniejszą wersją 2.0 dCi (175 KM).

>>> Ile kosztuje nowa Laguna? Sprawdź ceny wszystkich wersji silnikowych <<<

Renault Lagunę III Phase 3 będzie można zamawiać pod koniec kwietnia, lub z początkiem maja. Pierwsze dostawy planowane są w połowie czerwca.

Więcej o:
Komentarze (24)
Laguna III w trzeciej fazie
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • gostek_gostek

  Oceniono 24 razy 20

  a według mnie lagunę należało by docenić. jako jedyne teraz auto w klasie średniej nie wygląda jak by wazyło dwie tony. Jest zgrabne, nie napuchnięte, o fajnych proporcjach.

 • fakej

  Oceniono 11 razy 7

  Renault ma bardzo przyzwoity silnik 2.0, który w różnych konfiguracjach ma od 220 do 265 KM. Pytanie czy Renault aż tak bardzo nie chce sprzedawać laguny, że nie jest oferowana z tym silnikiem?

 • karakalla

  Oceniono 2 razy 2

  W sumie ciężko powiedzieć, co Renault mógłby zrobić lepiej jeżeli chodzi o Lagunę. Może w gamie przydałby się sedan. Pewnie przydałyby się lepsze ergonomia i spasowanie plastików. Ale przecież to i tak dobry samochód, a już stosunek tego, co oferuje, do ceny ma świetny. Chyba po prostu Renaultów w segmencie D za bardzo się nie kupuje, bo nie i już. Nawet nie chodzi o francuskość, Peugeot 508 radzi sobie znacznie lepiej. Z drugiej, Renówka nie może sobie go odpuścić, bo to obniżyłoby ogólny wizerunek marki.

  Na pocieszenie można powiedzieć, że o pół numeru większe od Laguny Latitude radzi sobie jeszcze gorzej, w 2012 w Europie zeszło go raptem nieco ponad 4000 sztuk (Laguny - niemal 30 000).

 • skinflint

  Oceniono 36 razy 0

  Jak patrzę na ten zachodzący na przednie światła zderzak, to aż mnie skręca. Bleh...

 • nothing-nic

  Oceniono 5 razy -5

  Zgodnie z instrukcją obsługi- wystarczy drobiazg i koniecznie na lawetę i do bardzo drogiego(i lichrgo) serwisu. Wystarczy żarówka, bezpiecznik(sprawdziłem to praktycznie w serwisie w Lublinie) i konieczna laweta, bo nie wolno jechac bez światla, ai na drodze nie da się odkręcic koła ,zakola, przedniego zderzaka....Zresztą nie wolno wchodzic(wczołgiwac się) pod auto, kiedy stoi na podnośniku! kestrel -Dęblin

 • sebbart

  Oceniono 18 razy -8

  Chciałbym się zapytać Szanownych kolegów, kto odpowiada za "dizajn" w Renault? Nie wiem, ale co lifting to Renówki, oprócz Clio, co raz gorzej wyglądają. Komu się podoba przód Laguny? Przód dla mnie to niestety tragedia. Obecnie nie znam gorzej wyglądającego przodu w tym segmencie. Renault powinien pójść drogą, którą poszła w projektowaniu nowego Clio. Co z tego, że lifting Laguny jak to wygląda słabiutko. Niech ktoś mi pokaże samochód w tym przedziale cenowym, który ma brzydszy przód od Laguny a stawiam piwo. Zresztą nowego meganki po rzekomym liftingu przód mają tak samo "zjechany". Lampy, "chudziutki", długi nos. Nie ma tu nic co może się podobać. Nie idźcie tą drogą Renault...

 • eurotaxt

  Oceniono 27 razy -9

  To już chyba 3 albo 4 lifting tej generacji Laguny i nadal auto wygląa kontrowersyjnie do tego stopnia że się nie sprzedaje. Miał być godny rywal dla Mondeo czy Passata a jest niewypał; rocznie sprzedaje się prawie milion sztuk Passatów, ponad pół miliona Mondeo a Laguna nie przekracza nawet 60 tys sztuk ...

 • pluuto

  Oceniono 39 razy -11

  Niech Renault zostanie przy Clio i jeszcze Megane bo im wyżej, tym gorzej im to wychodzi

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX