Rekord Guinnessa w parkowaniu | Wideo

W Wielkiej Brytanii padł kolejny w ostatnich miesiącach rekord Guinnessa w parkowaniu równoległym. Wynik poprawiono o 9 mm

Lawina ruszyła w Niemczech i przetacza się przez świat. W 2011 roku "Ronny C-Rock" pobił Volkswagenem Polo rekord Guinnessa w parkowaniu równoległym. Miejsce parkingowe było dłuższe od samochodu o 26 cm. Jego rekord został pobity o 2 cm przez Chińczyka Zheng Da Zonga (Chery QQme). O kolejne 2 cm pobił go Patrik Folco z Włoch (Alfa Romeo Mi.To). Pod koniec zeszłego roku kolejny Chińczyk udowodnił, że do zaparkowania samochodu (Mini Cooper) wystarczy 15 cm dodatkowej wolnej przestrzeni.

Na nowy rekord nie trzeba było długo czekać. Pod koniec marca w Wielkiej Brytanii dwóch braci podjęło się próby parkowania na miejscu dłuższym od samochodu (Rover Mini) o zaledwie 13,1 cm (5,16 cala). Najpierw tego wyczynu podjął się John Moffatt, a następnie zaraz po nim jego brat Alastair Moffatt. Oto rezultat:

Więcej o:
Komentarze (4)
Rekord Guinnessa w parkowaniu | Wideo
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • cate.canaveral

  Oceniono 19 razy 17

  A teraz niech spróbuje wyjechać.....

 • sselrats

  Oceniono 8 razy 4

  Latwiej by im bylo jakby se kierownice z wlasciwej strony zalozyli...

 • wj_2000

  0

  Widziałem przed laty we Włoszech faceta parkującego (bez poślizgu) w ten sposób, że DELIKATNIE popychał stojące samochody tak, by uginały się na resorach. Nie zmierzyłem, niestety luźnej przestrzeni jaka ostatecznie była w tamtym przypadku, ale było to nieco mniej niż wynosi różnica długości przekątnej samochodu i jego długości "zwyczajnej", czyli poniżej 30cm.
  Tyle, że on mógł potem wyjechać manewrując identycznie jak przy wjeździe.

 • Gość: etgb

  Oceniono 5 razy -5

  zapraszam na facebook.com/stareklasyki

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX