LR Defender - emerytura na Sri Lance

Land Rover podjął decyzję, że nie uśmierci swojego najbardziej terenowego modelu. Defender ustąpi miejsca następcy, ale wciąż będzie produkowany - na Sri Lance

Land Rover Defender to jedna z głównych ikon świata off-roadu. W znanej dziś postaci pojawił się w 1983 roku, jako następca Serii III, ale wyglądem wciąż nawiązuje do swojego przodka z 1948 roku. W 1991 roku Land Rover nadał mu nazwę Defender, by klasyczny model mógł łatwiej odnaleźć się w powiększonej o Discovery rodzinie.

Land Rover intensywnie pracuje nad następcą Defendera. Wygląd ostatecznej wersji produkcyjnej możemy sobie wyobrazić dzięki prototypom DC100 z 2011 roku. Jednak na rozpoczęcie produkcji musimy jeszcze poczekać, prawdopodobnie do końca 2014, lub nawet 2015 roku.

Land Rover zdecydował o kontynuowaniu produkcji Defendera. Są dwa prawdopodobne przyczyny takiej decyzji. Po pierwsze nadal są na świecie miejsca, do których da się dojechać wyłącznie samochodem terenowym. Po drugie może to być zabezpieczenie przed niepowodzeniem produkcyjnej wersji DC100.

Nowa lokalizacja produkcji Defendera została już wybrana, to Sri Lanka (Cejlon). Produkcją zajmie się firma SML Frontier Automotive, w której po 50% akcji mają Sathosa Motors i Sheran Fernando, wyłączny dealer Land Rovera na Sri Lance. Inżynierowie Land Rovera zadbają, by jakości powstających tam Defenderów firma nie musiała się wstydzić. Produkcja ma ruszyć jeszcze w tym roku.

Więcej o: