BMW tłumaczy, o co chodzi w X4

BMW opublikowało pierwsze wideo z udziałem swojego najnowszego modelu - X4. O aucie opowiada stylista bawarskiej marki
O co chodzi w BMW X4? BMW tłumaczy Domagoj Dukec, stylista: Największym wyzwaniem podczas projektowania konceptu X4 było połączenie dwóch bardzo ważnych dla BMW elementów: elegancji i dynamiki. Zgodnie z tym, co powiedział współodpowiedzialny za projekt stylista Domagoj Dukec, BMW X4 miały charakteryzować te same cechy, które są charakterystyczne dla X6. Mowa o połączeniu w całość trzech elementów: elegancji, dynamiki i siły. - Największym wyzwaniem podczas projektowania konceptu X4 było połączenie dwóch bardzo ważnych dla BMW elementów: elegancji i dynamiki - powiedział Dukec. - Ale ponieważ jest to kolejny model z serii X, musieliśmy również pamiętać o wyrażeniu trzeciego elementu - siły. Jestem bardzo dumny z efektu, jaki udało nam się osiągnąć - dodał. Przypomnijmy. Nowe BMW powstało na tej samej platformie, którą wykorzystuje X3. I choć Bawarczycy nie pokazali jeszcze wnętrza nowego SUV-a i nie zdradzili, jakie silniki posłużą do jego napędu, to wręcz pewnym jest, że pod tymi względami oba modele będą tożsame. Oficjalna premiera koncepcyjnego X4 odbędzie się pod koniec kwietnia w Chinach. Auto trafi do salonów w przyszłym roku.

Zgodnie z tym, co powiedział współodpowiedzialny za projekt Domagoj Dukec, BMW X4 miały charakteryzować te same cechy, które są charakterystyczne dla X6. Mowa o połączeniu w całość trzech elementów: elegancji, dynamiki i siły.

- Największym wyzwaniem podczas projektowania konceptu X4 było połączenie dwóch bardzo ważnych dla BMW elementów: elegancji i dynamiki - powiedział Dukec. - Ale ponieważ jest to kolejny model z serii X, musieliśmy również pamiętać o wyrażeniu trzeciego elementu - siły. Jestem bardzo dumny z efektu, jaki udało nam się osiągnąć - dodał.

Przypomnijmy. Nowe BMW powstało na tej samej platformie, którą wykorzystuje X3. I choć Bawarczycy nie pokazali jeszcze wnętrza nowego SUV-a i nie zdradzili, jakie silniki posłużą do jego napędu, to wręcz pewnym jest, że pod tymi względami oba modele będą tożsame. Oficjalna premiera koncepcyjnego X4 odbędzie się pod koniec kwietnia w Chinach. Auto trafi do salonów w przyszłym roku.

>>> Ile trzeba dziś zapłacić za nowe modele BMW? <<<

Więcej o:
Komentarze (23)
BMW tłumaczy, o co chodzi w X4
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Filister

  Oceniono 22 razy 20

  A nie lepiej gdyby projektant Dukec powiedział
  "Poddaliśmy X6 delikatnej miniaturyzacji i otrzymaliśmy X4"
  ale nie, marketingowe pieprzenie musiało zostać wtrącone.

 • Gość: DrOz

  Oceniono 6 razy 4

  X4 wygląda trochę jak ubogi krewny X6. Proporcje trochę im się rozjechały

 • Gość: januhashysh

  Oceniono 12 razy 4

  cena, jesli oscylowac bedzie w granicach X1,mozna sie spodziewac kolejnego hitu sprzedażowy jak w przypadku X6, nadmuchane blondyny z tipsami beda mialy nowa zabawke

 • Gość: antykomunista

  Oceniono 3 razy 3

  zrobili by wreszcie 2 drzwiowe coupe na płycie serii 7 a nie bawią się w jakieś dziwadła

 • Gość: krytyk

  0

  no, trochę lepszy od nissana juke jest..

 • Gość: tt

  0

  To jest chinska wersja x6 z rakotworczym wyciszeniem wnetrza!

 • Gość: co?

  0

  znaczy ruchu

 • Gość: co?

  0

  A gdzie członek rucha palikota?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX