Veyron SS oficjalnie pozbawiony tytułu najszybszego auta na świecie

Guiness World Records pozbawia Veyrona Super Sport tytułu najszybszego auta świata. Swoją decyzję organizacja argumentuje faktem, że użyty do ustanawiania rekordu egzemplarz Veyrona został nieprzepisowo zmodyfikowany. Nie jest to jedyna zaskakująca wiadomość
Veyron SS bez tytułu Veyron SS oficjalnie pozbawiony tytułu najszybszego auta na świecie Guiness World Records pozbawia Veyrona Super Sport tytułu najszybszego auta świata. Użyty do ustanawiania rekordu veyron został nieprzepisowo zmodyfikowany. Guiness World Records pozbawia Veyrona Super Sport tytułu najszybszego auta świata. Swoją decyzję organizacja argumentuje faktem, że użyty do ustanawiania rekordu egzemplarz Veyrona został nieprzepisowo zmodyfikowany. Nie jest to jedyna zaskakująca wiadomość. Kilka dni temu mówiło się o rzekomym pobiciu należącego do Bugatti rekordu prędkości przez firmę Hennessey. Bo choć Venom GT nie osiągnął prędkości Veyrona Super Sport, to Amerykanie zaznaczali, że egzemplarz Veyrona, który pobił rekord, był zmodyfikowany. Chodziło o zdjęcie ogranicznika, w który standardowo - ze względów bezpieczeństwa - są wyposażane egzemplarze trafiające w ręce klientów. Guiness World Records uznała, że jest to wystarczający argument, by odebrać Niemcom tytuł. Veyron Super Sport w 2010 roku osiągnął 431,027 km/h. Kwestionowany przez Hennesey wynik został pobity przez ich Venoma GT, który w kwietniu tego roku rozpędził się do 427,6 km/h. Wówczas Amerykanie stali się samozwańczymi rekordzistami. Ich zdania nie podzieliła jednak organizacja Guiness World Records, która uznała wynik za nieważny. Powód? Pomiar nie odbył się zgodnie z zasadami przewidzianymi przez Księgę Rekordów Guinessa. Jakie auto jest zatem najszybsze na świecie spośród seryjnie produkowanych? SSC Ultimate Aero, które rozpędza się do 412,27 km/h. Bugatti zapowiedziało, że będzie się odwoływać od tej decyzji.

Tą wersją Veyrona zachwycał się cały świat. A to dzieło Polaka!

Kilka dni temu pisaliśmy o rzekomym pobiciu należącego do Bugatti rekordu prędkości przez firmę Hennessey. Bo choć Venom GT nie osiągnął prędkości Veyrona Super Sport, to Amerykanie zaznaczali, że egzemplarz Veyrona, który pobił rekord, był zmodyfikowany. Chodziło o zdjęcie ogranicznika, w który standardowo - ze względów bezpieczeństwa - są wyposażane egzemplarze trafiające w ręce klientów. Guiness World Records uznała, że jest to wystarczający argument, by odebrać Niemcom tytuł.

Veyron Super Sport w 2010 roku osiągnął 431,027 km/h. Kwestionowany przez Hennesey wynik został "pobity" przez ich Venoma GT, który w kwietniu tego roku rozpędził się do 427,6 km/h. Wówczas Amerykanie stali się samozwańczymi rekordzistami. Ich zdania nia podzieliła jednak organizacja Guiness World Records, która uznała wynik za nieważny. Powód? Pomiar nie odbył się zgodnie z zasadami przewidzianymi przez Księgę Rekordów Guinessa.

Jakie auto jest zatem najszybsze na świecie spośród seryjnie produkowanych? SSC Ultimate Aero, które rozpędza się do 412,27 km/h.

>>> Szukasz auta używanego? Tu je znajdziesz <<<

Bugatti zapowiedziało, że będzie się odwoływać od tej decyzji.

Więcej o:
Komentarze (5)
Veyron SS oficjalnie pozbawiony tytułu najszybszego auta na świecie
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Feanorek

  Oceniono 5 razy 3

  Bugatti wyprodukuje serię 10 aut bez ogranicznika, nazwą je Bugatti Veyron superturbomegaultrasport, powtórzą wynik i odzyskają rekord :)

 • martm1

  Oceniono 5 razy 3

  Papier zniesie wszystko, ale zdrowego rozsądku nie da się oszukać żadnymi przepisami ;)

 • Gość: leszek

  Oceniono 3 razy 1

  To się Szwaby urządziły z tym ogranicznikiem :)

 • rob_lifestyle

  Oceniono 7 razy -1

  A kogo obchodzą jakies amerykanskie tandety dla gimbusiarkich biednych rodzin ze śląska. VAG robi najlepsze i najszybsze samochody na świecie i tak pozostanie. Jakbyscie mieszkali w Niemczech to byscie znali rzeczywistosc tych samochodow, gdzie jak jedzie Audi 300 kmh to nikogo to nie dziwi. Ale polaczki to by zaraz hejcili, bo jezdza fiatami, jak gimbusy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX