Porsche Panamera po faceliftingu | Galeria

Wczoraj pokazaliśmy pierwsze zdjęcia odświeżonej Panamery i podaliśmy garść - wówczas jeszcze niepotwierdzonych - informacji na temat napędu limuzyny Porsche. Dziś publikujemy obszerną galerię zdjęć wraz z oficjalnymi danymi dotyczącymi silników
Porsche Panamera po faceliftingu Facelifting nie przyniósł wielu zmian stylistycznych, ale kompletnie przebudował ofertę auta Facelifting nie przyniósł wielu zmian stylistycznych, ale całkiem przebudował ofertę Porsche Panamery. Auto nie będzie już dostępne z manualną skrzynią biegów Facelifting nie przyniósł wielu zmian stylistycznych, ale kompletnie przebudował ofertę Panamery. Samochód nie będzie już dostępny z manualną skrzynią biegów. W ofercie pozostaną wyłącznie 7-biegowy, dwusprzęgłowy automat PDK oraz 8-biegowy Tiptronic S (dostępny z dieslami i hybrydą). W kwestii silników też wydarzyło się sporo. Zacznijmy od Panamery S i 45. Do momentu liftingu do "esek" trafiało 4.8-litrowe V8. Teraz pod maską znajdziemy 3-litrowe, podwójnie doładowane V6 o mocy 416 KM. Ale nie jest to jedyna nowość. W poliftingowej Panamerze debiutuje wersja Executive, czyli odmiana przedłużona o 150 mm. Opcja ta będzie dostępna dla Panamery S, 4S i Turbo. Znacznie więcej wiemy na temat nowego układu hybrydowego. Do napędu Panamery S E-Hybrid służy silnik elektryczny o mocy 95 KM oraz benzynowe V6 o pojemności 3 l i mocy 320 KM. Nowa hybryda to połączenie zadowalających osiągów z bardzo ograniczonym apetytem na paliwo. Porsche obiecuje, że "ekologiczna" Panamera zużywa średnio 3,1 l benzyny na 100 km i jest w stanie przejechać 36 km przy użyciu wyłącznie silnika elektrycznego. Auto przyspiesza do setki w 5,5 s. Niemcy zapowiedzieli, że w przyszłym roku zaprezentują nowego diesla, który zastąpi obecnie montowaną jednostkę wysokoprężną. Światowa premiera odświeżonej Panamery odbędzie się pod koniec kwietnia w Chinach.

Ile trzeba zapłacić za nową Panamerę i inne modele Porsche?

Facelifting nie przyniósł wielu zmian stylistycznych, ale kompletnie przebudował ofertę Panamery. Samochód nie będzie już dostępny z manualną skrzynią biegów. W ofercie pozostaną wyłącznie 7-biegowy, dwusprzęgłowy automat PDK oraz 8-biegowy Tiptronic S (dostępny z dieslami i hybrydą). W kwestii silników też wydarzyło się sporo. Zacznijmy od Panamery S i 45.

Do momentu liftingu do "esek" trafiało 4.8-litrowe V8. Teraz pod maską znajdziemy 3-litrowe, podwójnie doładowane V6 o mocy 416 KM. Ale nie jest to jedyna nowość. W poliftingowej Panamerze debiutuje wersja Executive, czyli odmiana przedłużona o 150 mm. Opcja ta będzie dostępna dla Panamery S, 4S i Turbo.

Znacznie więcej wiemy na temat nowego układu hybrydowego. Do napędu Panamery S E-Hybrid służy silnik elektryczny o mocy 95 KM oraz benzynowe V6 o pojemności 3 l i mocy 320 KM. Nowa hybryda to połączenie zadowalających osiągów z bardzo ograniczonym apetytem na paliwo. Porsche obiecuje, że "ekologiczna" Panamera zużywa średnio 3,1 l benzyny na 100 km i jest w stanie przejechać 36 km przy użyciu wyłącznie silnika elektrycznego. Auto przyspiesza do setki w 5,5 s.

Niemcy zapowiedzieli, że w przyszłym roku zaprezentują nowego diesla, który zastąpi obecnie montowaną jednostkę wysokoprężną. Światowa premiera odświeżonej Panamery odbędzie się pod koniec kwietnia w Chinach.

Więcej o:
Komentarze (8)
Porsche Panamera po faceliftingu | Galeria
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: fragi102

  Oceniono 6 razy 2

  dziwi mnie brak wiedzy i informacji jakiej produkcji jest napęd hybrydowy w bmw
  takie rzeczy powinni wiedzieć dziennikarze

 • Gość: gość

  Oceniono 10 razy 0

  W dalszym ciągu brzydka jak noc listopadowa.

 • Gość: Podpisz się

  Oceniono 4 razy 0

  Ale badziewie...myślałem, że gorzej niż w Cayenne juz być nie może. Ale się myliłem. Wnętrze tworzone w pijackim widzie jak w nowych Fordach, elementy ni przypiął ni wypiął:( To kompletna antyteza spójności i proporcji 911. Klienci zza Buga już się ślinią na widok tego truchła...

 • kermit.dolomit

  Oceniono 10 razy 0

  Kolejne eko-ścierwo

 • Gość: Piotrek

  Oceniono 5 razy -1

  Przepiekny samochod.

 • Gość: xyz

  Oceniono 5 razy -1

  Przy podejściu profesjonalnym, warto byłoby zamieścić również zdjęcia poprzednika dla porównania, a tak ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX