"Zupełnie nowy" Volkswagen Scirocco

Volkswagen zapowiada, że nowe Scirocco będzie zupełnie inne niż poprzednik. Padają słowa o rewolucji, a my pytamy, co oznacza "rewolucja" po niemiecku
Scirocco po nowemu "Zupełnie nowy" Volkswagen Scirocco. Volkswagen zapowiada, że nowe Scirocco będzie zupełnie inne niż poprzednik. Koncern zapowiedział, że nie chce powtarzać stylistyki obecnej generacji modelu. Volkswagen zapowiada, że nowe Scirocco będzie zupełnie inne niż poprzednik. Wieści o nowym Volkswagenie Scirocco pojawiły się na stronie Caradvice. Jej redaktorzy rozmawiali o aucie z samym Walterem de Silvą, czyli szefem biura projektowego niemieckiej marki. - Nowe Scirocco musi być zupełnie inne. Zupełnie. Nie chcemy powtarzać stylistyki obecnej generacji modelu. Chcemy ją zmienić. Na razie mamy jedynie luźny projekt. Stylistyka przyszłego Scirocco nie jest jeszcze zdefiniowana. Wciąż pracujemy, szykując zmianę kompletną - powiedział Walter de Silva w rozmowie z Caradvice. Nowe Scirocco zostanie oparte o platformę MQB, na której zbudowano już m.in. nowego Golfa, i która posłuży jako baza pod wiele innych modeli niemieckiego koncernu. Samochód zostanie standardowo wyposażony w napęd na przednie koła. Opcjonalnie silnik będzie napędzał obie osie. Pod maskę trafią jednostki znane z nowego Golfa. Niewykluczone, że nowe Scirocco będzie - w przeciwieństwie do obecnej generacji - dostępne również w Stanach Zjednoczonych. To prosty krok na zwiększenie wyników sprzedaży, ale i utrudnienie dla stylistów, którzy podczas kreślenia auta będą musieli mieć na uwadze gusta nie tylko europejskiego, ale również (a może przede wszystkim) amerykańskiego klienta. Projektanci zdecydują się zapewne na uniwersalną, czyli zachowawczą i konserwatywną stylistykę, którą łatwo jest zareklamować jako elegancką. Zresztą Volkswagen właśnie w taki sposób postąpił z Passatem CC (teraz Volkswagenem CC). Niemcy przyzwyczaili nas, że rewolucje ich aut dotyczą wszystkiego prócz stylistyki. Oficjalna premiera samochodu odbędzie się nie wcześniej niż w 2015 roku.

Wieści o nowym Volkswagenie Scirocco pojawiły się na stronie Caradvice. Jej redaktorzy rozmawiali o aucie z samym Walterem de Silvą, czyli szefem biura projektowego niemieckiej marki.

- Nowe Scirocco musi być zupełnie inne. Zupełnie. Nie chcemy powtarzać stylistyki obecnej generacji modelu. Chcemy ją zmienić. Na razie mamy jedynie luźny projekt. Stylistyka przyszłego Scirocco nie jest jeszcze zdefiniowana. Wciąż pracujemy, szykując zmianę kompletną - powiedział Walter de Silva w rozmowie z Caradvice.

Ile trzeba zapłacić za nowe Scirocco i na jakie rabaty można liczyć?

Nowe Scirocco zostanie oparte o platformę MQB, na której zbudowano już m.in. nowego Golfa, i która posłuży jako baza pod wiele innych modeli niemieckiego koncernu. Samochód zostanie standardowo wyposażony w napęd na przednie koła. Opcjonalnie silnik będzie napędzał obie osie. Pod maskę trafią jednostki znane z nowego Golfa.

Niewykluczone, że nowe Scirocco będzie - w przeciwieństwie do obecnej generacji - dostępne również w Stanach Zjednoczonych. To prosty krok na zwiększenie wyników sprzedaży, ale i utrudnienie dla stylistów, którzy podczas kreślenia auta będą musieli mieć na uwadze gusta nie tylko europejskiego, ale również (a może przede wszystkim) amerykańskiego klienta. Projektanci zdecydują się zapewne na uniwersalną, czyli zachowawczą i konserwatywną stylistykę, którą łatwo jest zareklamować jako elegancką. Zresztą Volkswagen właśnie w taki sposób postąpił z Passatem CC (teraz Volkswagenem CC). Niemcy przyzwyczaili nas, że rewolucje ich aut dotyczą wszystkiego prócz stylistyki. Najpewniej tak samo będzie ze Scirocco, które stanie się wzorem pod względem ergonomii i prowadzenia, ale pozbawione zostanie polotu. Obyśmy się mylili.

Oficjalna premiera samochodu odbędzie się nie wcześniej niż w 2015 roku. Dokładna data nie jest jeszcze znana.

*Załączone zdjęcia nie są oficjalnymi projektami Volkswagena.

Więcej o:
Komentarze (30)
"Zupełnie nowy" Volkswagen Scirocco
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • ulcus.rodens

  Oceniono 30 razy 14

  Proponuję aby z następnymi konceptami pójść krok dalej i zaprojektować koła jeszcze większe, tak żeby sterczały ponad dach samochodu. To dopiero będzie futurystyczny wygląd!

 • Gość: Rafik

  Oceniono 32 razy 12

  Będzie rewolucyjny. Czyli że co? Już się nie rozleci silnik jak w moim po 25tys. km tylko np. po 5tys.?

 • Gość: v8302cid

  Oceniono 14 razy 8

  Ładny powrót do stylizacji Corrado

 • remo29

  Oceniono 5 razy 5

  Skrócili CC. Taką rewolucję już robił Robespierre.
  --
  parada karzełków

 • Gość: Zeneksmetana

  Oceniono 12 razy 4

  Po czterech latach jazdy CC mam już dość upiornej technologii VW, a zwłaszcza ultranowoczesnych silników TSI testowanych na klientach tej firmy, dudniącego zawieszenia i trzeszczącego jak Cyndi Lauper wnętrza.

 • Gość: nonkonformista

  Oceniono 8 razy 2

  Do auta z tak niskimi oknami powinni dodawać peryskop w standardzie

 • Gość: elo

  Oceniono 2 razy 2

  Pewnie będzie to większym stopniu coupe niż obecny hatchback. Logiczne posunięcie, zważywszy na liczbę hatchbacków oferowaną przez VAG (nawet w ramach samego VW zamiast Scirocco można kupić 3d Golfa albo Beetle).

 • Gość: wut

  Oceniono 6 razy 2

  no no nie powiem, to rozciągnięcie go na styl coupe dobrze zrobiło na wygląd autka. pytanie jak wyjdzie im tył, bo wizualka przodu jest bardzo ładna i widać w niej styl vw, ale dostał nieco więcej agresji. jeśli tył wyjdzie im równie ładnie to szykuje się bardzo przyjemne autko,

 • Gość: sdfaaa

  Oceniono 1 raz 1

  No trochę się zmieni, nareszcie ZNAFCY MOTORYZACJI przestaną psioczyć, może zaczną zauważać, jak NUDNE, PASKUDNE albo ZACOFANE są japońskie badziewia.

  Pozdro!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX