A jednak! Dwa Porsche trafią do policji

Jedni mówili, że to żart, inni, że przygotowania do targów Motor Show. Okazało się, że nikt nie miał racji. Dwa Porsche faktycznie trafią w ręce poznańskiej policji
Policja dostanie Porshe Poznańska policja otrzyma nowe, szybkie radiowozy. Dwa superszybkie radiowozy marki Porsche trafią do poznańskiej policji. Środki na ich zakup pochodzą z Europejskiej Rady Bezpieczeństwa Transportu. Jedni mówili, że to żart, inni, że przygotowania do targów Motor Show. Okazało się, że nikt nie miał racji. Dwa Porsche faktycznie trafią w ręce poznańskiej policji. Kilka dni temu na temat policyjnych Porsche widzianych w Poznaniu rozpętała się w internecie prawdziwa burza. Pisały o tym niemal wszystkie strony informacyjne, snując różnorakie teorie, a filmik z dwoma oznakowanymi Porsche nakręcony przez internautę zobaczyło od ostatniej środy już ponad 820 tysięcy osób. Dzisiejszy komunikat poznańskiej policji jest dla wszystkich niemałym zaskoczeniem. Okazało się, że żadna z teorii nie jest prawdziwa. Jak potwierdziła policja na swojej stronie internetowej, dwa najnowsze modele Porsche trafią od zaraz do patrolowania autostrady, dróg ekspresowych i dróg krajowych. Zrealizowanie takiego planu było możliwe dzięki środkom z Europejskiej Rady Bezpieczeństwa Transportu (European Transport Safety Council ETSC). Do służby trafi Porsche 911 Carrera 4S. Do jego napędu służy 6 cylindrowy boxer o pojemności 3,8 litra i mocy 400 KM. Będzie to bezsprzecznie najszybszy radiowóz w Polsce - prędkość maksymalna wynosi niemal 300 km/h, a przyspieszenie do 100 km/h zaledwie 4,5 sekundy. Jego cena to ponad pół miliona złotych! Drugi samochód policyjny to Porsche Cayman. Nieco słabszy, ale też tańszy. To podstawowa wersja Caymana z silnikiem o pojemności 2,7 litra i mocy 275 KM. To wystarczy żeby się maksymalnie rozpędzić do 264 km/h i przyspieszyć do setki w czasie 5,6 sekundy. Cayman ze skrzynią PDK kosztuje około 260 000 złotych. Kto będzie nimi jeździł? Z całej grupy dwustu funkcjonariuszy wyselekcjonowano czterech policjantów, na co dzień pracujących w Wydziale Ruchu Drogowego KMP w Poznaniu. Dwóch z nich ma cywilne licencje kierowców wyścigowych. W marcu policjanci odwiedzili fabrykę Porsche w Stuttgart-Zuffenhausen gdzie m.in. przeszli specjalistyczne szkolenie na torze testowym. Projekt rozpoczął się już w 2010 roku. Europejska Rada Bezpieczeństwa Transportu (European Transport Safety Council ETSC) zorganizowała konkurs w związku z projektem "Europejski program działania na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego na lata 2011-2020".

Kilka dni temu na temat policyjnych Porsche widzianych w Poznaniu rozpętała się w internecie prawdziwa burza. Pisały o tym niemal wszystkie strony newsowe snując różnorakie teorie, a filmik dwóch jadących oznakowanych Porsche nakręcony przez internautę zobaczyło od ostatniej środy już ponad 820 tysięcy osób. Dzisiejszy komunikat poznańskiej policji jest dla wszystkich niemałym zaskoczeniem. Okazało się, że żadna z teorii nie jest prawdziwa.


W Polsce Porsche, a w innych krajach...?
Najszybsze radiowozy świata

Jak potwierdziła policja na swojej stronie internetowej, dwa najnowsze modele Porsche trafią od zaraz do patrolowania autostrady, dróg ekspresowych i dróg krajowych. Zrealizowanie takiego planu było możliwe dzięki środkom z Europejskiej Rady Bezpieczeństwa Transportu (European Transport Safety Council ETSC). Do służby trafi Porsche 911 Carrera 4S. Do jego napędu służy 6 cylindrowy boxer o pojemności 3,8 litra i mocy 400 KM. Będzie to bezsprzecznie najszybszy radiowóz w Polsce - prędkość maksymalna wynosi niemal 300 km/h, a przyspieszenie do 100 km/h zaledwie 4,5 sekundy. Jego cena to ponad pół miliona złotych!

Drugi samochód policyjny to Porsche Cayman. Nieco słabszy, ale też tańszy. To podstawowa wersja Caymana z silnikiem o pojemności 2,7 litra i mocy 275 KM. To wystarczy żeby się maksymalnie rozpędzić do 264 km/h i przyspieszyć do setki w czasie 5,6 sekundy. Cayman ze skrzynią PDK kosztuje około 260 000 złotych.

Kto będzie nimi jeździł? Z całej grupy dwustu funkcjonariuszy wyselekcjonowano czterech policjantów, na co dzień pracujących w Wydziale Ruchu Drogowego KMP w Poznaniu. Dwóch z nich ma cywilne licencje kierowców wyścigowych. W marcu policjanci odwiedzili fabrykę Porsche w Stuttgart-Zuffenhausen gdzie m.in. przeszli specjalistyczne szkolenie na torze testowym.

Projekt rozpoczął się już w 2010 roku. Europejska Rada Bezpieczeństwa Transportu (European Transport Safety Council ETSC) zorganizowała konkurs w związku z projektem "Europejski program działania na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego na lata 2011-2020".

Czy Policji potrzebne są takie samochody? Jeśli, tak jak w tym przypadku, nie płaci za nie podatnik to odpowiedź może być tylko jedna - tak! Dwa Porsche bezsprzecznie zapewnią większe bezpieczeństwo na kontrolowanych odcinkach. Wystarczy, że się pojawią a już każdy pojedzie wolniej. Na pewno takiemu nie zwiejesz, a zwolnić i popatrzeć na takie auto zawsze miło. Gratulujemy poznańskiej drogówce!

Więcej o:
Komentarze (127)
A jednak! Dwa Porsche trafią do policji
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: qwerty

  Oceniono 72 razy 64

  Z przodu blacha HPU a z tyłu PO? Niezły prima aprillis :P

 • Gość: popsuj

  Oceniono 40 razy 30

  To ja poproszę tego samego newsa jutro, po prima aprilis!

 • Gość: Krzysiek

  Oceniono 39 razy 29

  Prima aprilis :)

 • Gość: Podpisz się

  Oceniono 15 razy 9

  dla mnie to moga i Lambo jeździć bo na polskich drogach to tylko na niektórych by mogli, nie napisano, że na paliwo będą składać się gminy w których będą się pojawiać:)))

 • Gość: grześ

  Oceniono 10 razy 8

  policja kupiła 2 szt żeby chłopaki mogli sie sami z soba poscigać , bo przecież w polsce wszyscy jezdzą przypisowo !!!

 • Gość: zula

  Oceniono 18 razy 8

  a świstak siedzi i zawija je w te sreberka;)

 • Gość: RADEK

  Oceniono 11 razy 7

  Szkoda,że tylko żart, byłbym naprawdę dumny z naszej Polskiej Policji i Polski jak by była w posiadaniu takich aut, a my biedni Polacy mieli GODNE zarobki . Może kiedyś Polska się rozwinie i Polacy zaczną dobrze zarabiać to i Policja będzie mogła sobie pozwolić na takie cacka

 • Gość: a

  Oceniono 14 razy 4

  01.04.2013

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX