Mercedes G63 AMG 6x6 | Galeria

Ma trzy osie, prawie sześć metrów długości i kompletnie nie nadaje się do miasta. Za to na pustyni...

Takich samochodów nie widuje się często. Trzyosiowe terenowe samochody ciężarowe wykorzystywane są m.in. przez wojsko. Ale okazuje się, że mogą być też źródłem przyjemności. Pokonywanie takim autem piaszczystych wydm, czy nawet kamienistych pustkowi nie nastręcza żadnych problemów.

Mercedes G63 AMG 6x6 | WideoMercedes G63 AMG 6x6 | Wideo

Pomocny jest w tym ogromny silnik V8 5.5 schodzący z linii montażowej AMG. Moc 544 KM i moment wynoszący w szczytowym punkcie 760 Nm są wystarczające nawet do żwawego poruszania kolosa ważącego 3,85 tony. Jazdę w terenie ułatwiają trzy osie napędzane, pięć blokad mechanizmów różnicowych, czy system sterowania ciśnieniem w oponach. Po naciśnięciu guzika ciśnienie można ustawić np. na piasek (0,5 bara) lub na utwardzoną drogę (1,8 bara). Przejście z jednej pozycji do drugiej zajmuje 20 sekund.

Takie monstrum sporo pali. Problemem dla właściciela nie jest jednak wartość emisji CO2, a pojemność zbiornika paliwa. Mercedes pomyślał o tym i do standardowego 96-litrowego  zbiornika dodał kolejny mieszczący 63 litry.

Wnętrze trzyosiowej Gelendy jest tak luksusowe, jak to tylko możliwe. Nic dziwnego, droższy w ofercie Mercedesa będzie tylko SLS Electric Drive (416 tys. euro). G63 AMG 6x6 będzie dostępny w salonach Mercedesa pod koniec tego roku. Tymczasem możemy zobaczyć go w pełnej okazałości w... naszej galerii.


>>> Mercedes G - ogłoszenia <<<

Więcej o:
Komentarze (27)
Mercedes G63 AMG 6x6 | Galeria
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: kusy_

  Oceniono 38 razy 38

  takim Romel po Afryce "podróżował " :)

 • Gość: Loco

  Oceniono 16 razy 16

  No cóż, pierwsza G-klasa, zbudowana dla Adolfa, też miała napęd 6x6

  http://img.favcars.com/mercedes-benz/g4/mercedes-benz_g4_1938_photos_1.jpg

 • Gość: gege

  Oceniono 18 razy 16

  Wstyd się przyznać, ale mi się podoba przy całej swojej nieproporcjonalności.

 • dzikowy

  Oceniono 24 razy 14

  Fajny SPECJALISTYCZNY pojazd. Będzie ulubieńcem małoczłonkowych mieszczuchów podróżujących między biurem i hipermarketem. Parkowanie obowiązkowo na "kopercie" lub na dwa miejsca.

 • muezza8

  Oceniono 16 razy 12

  Sześciokołowiec Mercedesa? Czyli wracają do tradycji. Powinni jeszcze wypuścić limitowaną edycję w kolorze feldgrau i kompletem sztucznych wąsików...

 • Gość: abc

  Oceniono 13 razy 11

  Wygląda , jak pustynne Papamobile :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX