Opel Cascada z Gliwic | Wideo

Dobra wiadomość dla polskiego przemysłu motoryzacyjnego. W Gliwicach rozpoczęto produkcję Opla Cascada
Opel Cascada w pełnej krasieWszystko o Oplu Cascada

Cascada to nowy kabriolet Opla. Skonstruowano go wykorzystując podzespoły Astry, także produkowanej w Gliwicach. W przeciwieństwie do swojego poprzednika, Astry Twin-Top, Cascada ma miękki dach. Kabriolety z miękkim dachem są lżejsze i coraz więcej firm, po szale związanym z nadwoziami typu cabrio-coupe, wraca do tego rozwiązania (np. VW Golf Cabriolet).

Dla polskiego rynku Cascada nie ma większego znaczenia, ale dla naszego przemysłu owszem. Co prawda rocznie z taśm gliwickiej fabryki ma schodzić jedynie ok. 20 tys. sztuk tego modelu, ale umiejscowienie produkcji w naszym kraju pokazuje, że fabryka w Gliwicach może produkować tanio przy zachowaniu wysokiej jakości. Z tego względu przyszłość tego zakładu nie jest zagrożona.

Jesteśmy bardzo dumni, że zostaliśmy wybrani do produkcji kabrioletu zaprojektowanego przez Opla. Jest to złożone przedsięwzięcie, a realizację właśnie takich zobowiązań nasz świetnie zmotywowany zespół opanował z wirtuozerią. Świętujemy zatem wyjątkowy dzień - powiedział Andrzej Korpak, Dyrektor Zakładu

Zobacz zdjęcia z linii montażowej Opla Cascada .

 

Opel Astra Twin Top - używany kabriolet na wiosnę

Więcej o:
Komentarze (16)
Opel Cascada z Gliwic | Wideo
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • eurotaxt

  Oceniono 4 razy 2

  Cóż Opel jak zwykle za Volkswagenem (VW ma od 2 lat Golfa Cabrio) ale zawsze to coś. Mam tylko nadzieję że polityka cenowa nie będzie taka jak z Astry IV która jest droższa od Focusa i Golfa choć sprzedaje się znacznie słabiej ;-)

 • Gość: Kuba

  Oceniono 1 raz 1

  Przed świętami jeździła już po A4 koło Gliwic wersja na próbnych tablicach :)

 • Gość: opinia

  Oceniono 1 raz 1

  mega ładne cabrio , brawo Opel

 • Gość: rychu

  0

  Do rozwiązania cabrioleta z miękkim dachem Golf nie wraca to właśnie Opel podjął decyzję że będzie taki dach jak w Golfie, szkoda tylko że cena Opla będzie znacznie większa od Golfa Cabrio

 • Gość: tl

  Oceniono 1 raz -1

  Absurdy w oplu.
  Czy wiecie że pracownicy w oplu koncza zmaine o 14.10.Tak sobie wymyslił jeden z dyrektorów że niemozliwe jest aby po skonczonej dniówce pracownik był na bramie wcześniej niż 14.10.Wszyscy którzy odbijają badga przed tą godziną sa wzywani na dywanik i pytani czy po pracy sie myją?

 • Gość: rb26dett

  Oceniono 3 razy -1

  czy "Marcin Lewandowski" i "Filip Otto" to ten sam gimbus? :D "i coraz więcej firm, po szale związanym z nadwoziami typu cabrio-coupe, wraca do tego rozwiązania (np. VW Golf Cabriolet)." - a kiedyż to golf cabrio miał inny dach? sztywny dach to ma eos, panie redachtór.

 • Gość: 5

  Oceniono 12 razy -4

  Podziwiam GM, oni placa od kilku lat po 5 mln $ dziennie, zeby tylko utrzymac marke Opel w Europie.
  Zero zysku.
  Volkswagen na takie gesty bylby za biedny.

 • Gość: UK

  Oceniono 9 razy -7

  JASNE POLSKIE TO SA ALE OBOZY PRACY ROWNIESZ TEN W OSWIECIMIU INA RACZKE 1470ZL MOZE ZA 15LAT KTOS MI TEGO OPLA PRZYWIEZIE LAWETA CO ZA GLUPI PISMAK JAK DOBZE ZE WYJECHALEM ZTEGO KATOLANDU

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX