Fiat rozważa stworzenie konkurenta Dacii

CEO Fiata Sergio Marchionne w rozmowie z włoską prasą przyznał, że rozważane jest wprowadzenie na rynek budżetowej marki, która mogłaby konkurować z Dacią - donosi portal "Autonews". Spekuluje się, że nowa marka mogłaby się nazywać Innocenti
Konkurencja dla Dacii? Fiat rozważa wprowadzenie na rynek budżetowej marki, mogącej konkurować z Dacią CEO Fiata Sergio Marchionne w rozmowie z włoską prasą przyznał, że rozważane jest wprowadzenie na rynek budżetowej marki, która mogłaby konkurować z Dacią Włosi posiadają prawa do nazwy już od 23 lat, ale jej ewentualne użycie nie zostało jeszcze przesądzone - to jedynie spekulacje. Wiadomo na pewno, że motorem napędowym nowego projektu jest trudna sytuacja na kurczącym się europejskim rynku oraz notująca wzrosty popularności Dacia, czyli budżetowa marka Renault. Co prawda Sergio Marchionne nie powiedział, że powstanie nowej marki jest już pewne, ale podkreślił, że produkcja budżetowych Fiatów z nieznanym jeszcze logo najprawdopodobniej nie odbywałaby się w Europie. Tu koszta wyprodukowania auta są znacznie większe niż chociażby w Azji, która wydaje się być najbardziej prawdopodobnym miejscem na ulokowanie produkcji niedrogich aut. Dzięki nowej marce Włosi nie tylko chcieliby pozyskać uboższą klientelę, ale również wyżej wypozycjonować samego Fiata, którego samochody mogłyby stać się nieco droższe. Na razie ostateczna decyzja nie została podjęta. Nie wiadomo też, kiedy nowa marka miałaby się pojawić na rynku. Plany stworzenia budżetowych marek mają też Volkswagen i Nissan. Wygląda na to, że zapoczątkowany przez Renault trend szybko nie przeminie.

Volkswagen chce mieć swoją budżetową markę

Włosi posiadają prawa do nazwy już od 23 lat, ale jej ewentualne użycie nie zostało jeszcze przesądzone - to jedynie spekulacje. Wiadomo na pewno, że motorem napędowym nowego projektu jest trudna sytuacja na kurczącym się europejskim rynku oraz notująca wzrosty popularności Dacia, czyli budżetowa marka Renault.

Co prawda Sergio Marchionne nie powiedział, że powstanie nowej marki jest już pewne, ale podkreślił, że produkcja budżetowych Fiatów z nieznanym jeszcze logo najprawdopodobniej nie odbywałaby się w Europie. Tu koszta wyprodukowania auta są znacznie większe niż chociażby w Azji, która wydaje się być najbardziej prawdopodobnym miejscem na ulokowanie produkcji niedrogich aut.

Dzięki nowej marce Włosi nie tylko chcieliby pozyskać uboższą klientelę, ale również wyżej wypozycjonować samego Fiata, którego samochody mogłyby stać się nieco droższe.

>>> Masz 3 tys. zł? To stać Cię na ponad 1,7 tys. aut wystawionych na Autotrader.pl <<<

Na razie ostateczna decyzja nie została podjęta. Nie wiadomo też, kiedy nowa marka miałaby się pojawić na rynku. Plany stworzenia budżetowych marek mają też Volkswagen i Nissan. Wygląda na to, że zapoczątkowany przez Renault trend szybko nie przeminie.

Więcej o:
Komentarze (10)
Fiat rozważa stworzenie konkurenta Dacii
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Knapa

  Oceniono 20 razy 20

  Moim marzeniem było by żeby nasze Polskie FSO stało się tą "tanią marką"

 • Gość: waldi

  Oceniono 4 razy 4

  gdybanie. Napiszcie artykuł jak informacja będzie pewna. Takich to ja mogę napisać dziennie 10.

 • Gość: youop

  Oceniono 1 raz 1

  Szkoda, że polacy nie chca taniego poldka wprowadzic, rynek się jeszcze nie nasycił tanimi wozami wiec może kiedyś...

 • Gość: baca

  Oceniono 29 razy 1

  a myślałem że fiat to właśnie tania marka... przynajmniej jeśli chodzi o jakośc

 • Gość: olaf

  0

  dlaczego uboższą. skoro ktoś nie kupuje auta kalsy A lub B za 50 tys to ie znaczy ze jest ubogi. On nie chce przepłacać za np skodę

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX