Lamborghini Aventador Roadster - ciepła bułeczka

Wygląda na to, że otwarta wersja Aventadora to wyjątkowo łakomy kąsek. Auto sprzedaje się na pniu
Lamborghini Aventador Roadster Lamborghini Aventador Roadster sprzedaje się na pniu Lamborghini Aventador Roadster sprzedaje się na pniu. Firma przyjęła już zamówienia na auto do połowy 2014 roku. W Europie Aventador kosztuje 300 tys. euro Wygląda na to, że otwarta wersja Aventadora to wyjątkowo łakomy kąsek. Auto sprzedaje się na pniu. Chociaż Aventador Roadster zadebiutował niecałe trzy miesiące temu, firma przyjęła już tyle zamówień, że do połowy 2014 roku ekipa składająca auta będzie miała pełne ręce roboty. Do takiej informacji dotarli dziennikarze niemieckiego "Auto, Motor und Sport". Ci zatem, którzy zbyt długo zastanawiali się nad zaklepaniem egzemplarza dla siebie, teraz muszą uzbroić się w cierpliwość. Dla przypomnienia, auto napędzane jest potężnym V12 o pojemności 6,5 litra, znanym z zamkniętej odmiany Aventadora. Silnik oferujący kierowcy 700 moc koni mechanicznych i 690 Nm maksymalnego momentu obrotowego sprzężono z 7-biegową skrzynią automatyczną i wyposażono w funkcję dezaktywacji cylindrów oraz system start/stop. Jednostka pozwala na przyspieszanie do setki w 3 sekundy (ze zdjętym dachem), czyli mniej o 0,1 s niż odmiana coupe. Prędkość maksymalna? 350 km/h. Karoseria zyskała dwa nowe wyloty powietrza w okolicach szyby oraz nową pokrywę silnika, a efektu świeżości dopełniają obręcze z lekkich stopów o nowym wzorze (20 cali z przodu i 21 z tyłu). W Europie za otwartego Aventadora trzeba zapłacić 300 tysięcy euro. Jak widać, klientów cena nie odstrasza. Wręcz przeciwnie.

Super Lamborghini trafi do produkcji

Chociaż Aventador Roadster zadebiutował niecałe trzy miesiące temu, firma przyjęła już tyle zamówień, że do połowy 2014 roku ekipa składająca auta będzie miała pełne ręce roboty. Do takiej informacji dotarli dziennikarze niemieckiego Auto, Motor und Sport. Ci zatem, którzy zbyt długo zastanawiali się nad zaklepaniem egzemplarza dla siebie, teraz muszą uzbroić się w cierpliwość.

>> Używane Lamborghini już od... <<

Dla przypomnienia, auto napędzane jest potężnym V12 o pojemności 6,5 litra, znanym z zamkniętej odmiany Aventadora. Silnik oferujący kierowcy 700 moc koni mechanicznych i 690 Nm maksymalnego momentu obrotowego sprzężono z 7-biegową skrzynią automatyczną i wyposażono w funkcję dezaktywacji cylindrów oraz system start/stop. Jednostka pozwala na przyspieszanie do setki w 3 sekundy (ze zdjętym dachem), czyli mniej o 0,1 s niż odmiana coupe. Prędkość maksymalna? 350 km/h. Karoseria zyskała dwa nowe wyloty powietrza w okolicach szyby oraz nową pokrywę silnika, a efektu świeżości dopełniają obręcze z lekkich stopów o nowym wzorze (20 cali z przodu i 21 z tyłu).

W Europie za otwartego Aventadora trzeba zapłacić 300 tysięcy euro. Jak widać, klientów cena nie odstrasza. Wręcz przeciwnie.

Więcej o:
Komentarze (24)
Lamborghini Aventador Roadster - ciepła bułeczka
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Grzesiek

  Oceniono 25 razy 19

  Ja bym chociaż raz w życiu chciał usiąść w takim aucie, co dopiero się nim przejechać.
  Obłędny!

 • stanstill

  Oceniono 11 razy 9

  Co to jest dzisiaj 300k euro. Tyle co nic. Przynajmniej dla niektorych.

 • Gość: Darek

  Oceniono 9 razy 7

  Mam takie dwie sztuki, przy kupnie drugiego dostalem talerz darmowej zupy.

 • Gość: liczyrzepa

  Oceniono 6 razy 2

  300000€ to cena bez opłat na rynek europejski. Do tego dochodzi 18,6% akcyzy i 23% Vat.
  Witamy w EU :)

 • Gość: meh

  Oceniono 1 raz 1

  Tylko w automacie? Beda jezdzic w usa po autostradach - 60mph max.

 • Gość: Lambofan

  Oceniono 5 razy 1

  Piękny samochód, jeszcze lepszy od wersji zamkniętej.

 • Gość: sylwekck

  Oceniono 4 razy 0

  Auto piękne ale rażą przyciski w konsoli środkowej jak w jakimś kompakcie...

 • Gość: gosc

  Oceniono 2 razy -2

  „Silnik oferujący kierowcy 700 moc koni mechanicznych”? Przeczytać przed publikacją, to już nie łaska? Płodzicie te teksty na wyścigi?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX