SRT Viper nie dla Europejczyka

Chrysler, będący właścicielem Dodge'a, ogłosił, że SRT Viper nie będzie oferowany w Europie. Fanom amerykańskiej motoryzacji pozostaje zatem wybór nowej Corvette Stingray, która zawita do wybranych salonów Chevroleta na Starym Kontynencie
SRT Viper nie dla Europejczyka Fanom amerykańskiej motoryzacji pozostaje wybór nowej Corvette Stingray Chrysler, będący właścicielem Dodge'a, ogłosił, że SRT Viper nie będzie oferowany w Europie Chrysler, będący właścicielem Dodge'a, ogłosił, że SRT Viper nie będzie oferowany w Europie. Fanom amerykańskiej motoryzacji pozostaje zatem wybór nowej Corvette Stingray, która zawita do wybranych salonów Chevroleta na Starym Kontynencie. To właśnie decyzja General Motors dawała fanom SRT Vipera nadzieję na to, że i to auto trafi na wybrane europejskie rynki. Tak się jednak nie stanie. W Stanach Zjednoczonych samochód będzie kosztował niespełna 100 tys. dol. Po doliczeniu lokalnych podatków cena mogłaby się okazać zbyt wygórowana dla europejskiego klienta, przez co Viper mógłby się nie spotkać z odpowiednim zainteresowaniem. Przyczyną jest również 8.4-litrowy silnik V10, który drzemie pod maską auta i który do pracy potrzebuje znacznych ilości paliwa, zdecydowanie tańszego za Oceanem. Kilka ciekawostek. Podwozie nowego Vipera jest o 50 proc. sztywniejsze niż w poprzedniku, a całe auto waży o 45 kg mniej niż jego poprzednia generacja. Po raz pierwszy w tym samochodzie montowany będzie system ESP. Warto przypomnieć, że pierwsza generacja nie posiadała nawet systemu ABS. Podstawowa wersja nowego Vipera kosztuje w Stanach Zjednoczonych 97 395 dol. Za lepiej wyposażoną odmianę GTS trzeba zapłacić 120 395 dol.

Vipera od Ameryki nie dostaniemy.
Corvette - owszem

To właśnie decyzja General Motors dawała fanom SRT Vipera nadzieję na to, że i to auto trafi na wybrane europejskie rynki. Tak się jednak nie stanie. W Stanach Zjednoczonych samochód będzie kosztował niespełna 100 tys. dol. Po doliczeniu lokalnych podatków cena mogłaby się okazać zbyt wygórowana dla europejskiego klienta, przez co Viper mógłby się nie spotkać z odpowiednim zainteresowaniem. Przyczyną jest również 8.4-litrowy silnik V10, który drzemie pod maską auta i który do pracy potrzebuje znacznych ilości paliwa, zdecydowanie tańszego za Oceanem.

Kilka ciekawostek. Podwozie nowego Vipera jest o 50 proc. sztywniejsze niż w poprzedniku, a całe auto waży o 45 kg mniej niż jego poprzednia generacja. Po raz pierwszy w tym samochodzie montowany będzie system ESP. Warto przypomnieć, że pierwsza generacja nie posiadała nawet systemu ABS.

>>> Dwuletnie muscle cary za 100 tys. zł <<<

Podstawowa wersja nowego Vipera kosztuje w Stanach Zjednoczonych 97 395 dol. Za lepiej wyposażoną odmianę GTS trzeba zapłacić 120 395 dol.

Więcej o:
Komentarze (14)
SRT Viper nie dla Europejczyka
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • kermit.dolomit

  Oceniono 7 razy 3

  Naćpanemu europejskiemu ekopedalstwu nie sprzedaje się prawdziwych samochodów :-)

 • Gość: 84

  Oceniono 4 razy 0

  powiedzcie mi ze nowa Corvetta to tylko zart ;/

 • Gość: Kylosik

  Oceniono 23 razy -5

  Nie ma różnicy czy Viper czy Corvette będzie dostępne w Europie. Stylistyka obu pojazdów jest taka sama i zapewne moc też jest ta sama. Jedynym problemem jest to, że Viper stanie się okazem który będą chcieli dostać Europejczycy a jego wartość tym samym wzrośnie.

 • Gość: yoo

  Oceniono 6 razy -6

  Nie będą go sprzedawali bo kto by kupił fiata Vipera SRT. Przecież Dodge jest teraz fiatem a Chrysler lancią.

 • Gość: RPWL

  Oceniono 30 razy -10

  Ale się zmartwiłem!!! Nie no, tragedia! Nie będą sprowadzali superdrogie amerykańskiego paździerza. Jak ja to przeżyję...

  Jak będę miał tyle kasy na sportowy samochód, to kupię sobie Porsche.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX