BMW M9 - w włoskim stylu

Niezależna firma stylistyczna Radion Design opublikowała kolejne wizualizacje swojego najnowszego dzieła - sportowego BMW M9. Próżno doszukiwać się w nim niemieckiego ducha
BMW M9 - w włoskim stylu Radion Desing publikuje kolejne wizualizacje nowego modelu niemieckiej marki Radio Desing publikuje kolejne wizualizacje BMW M9. Tył auta zdaje się czerpać wzorce z modeli Ferrari: Fiorano i Maranello Pierwsze wizualizacje M9 trafiły do sieci latem ubiegłego roku. Włoski Radion Design nie pozwala jednak o sobie zapomnieć i publikuje kolejne "zdjęcia" auta. Futurystyczne BMW nie ma wiele wspólnego z obecnymi konstrukcjami bawarskiej marki. Najbliżej mu do koncepcyjnego i8, czyli elektrycznego sportowca, którego wersję produkcyjną Niemcy chcieli pokazać w 2014 roku. Już na pierwszy rzut oka widać, że podczas projektowania przedniego pasa M9 firma Radion Design inspirował się właśnie tym autem. Gdyby nie charakterystyczny grill, auto spokojnie można by było oznaczyć logo Ferrari. Tył M9 zdaje się czerpać wzorce z modeli Fiorano i Maranello. Nie ma tu jednak mowy o plagiacie. Najwyraźniej Radion Design postanowiło czerpać wzorce od najlepszych. Włoska stylistyka z niemieckimi detalami - brzmi ciekawie, wygląda świetnie.

Polska wizja Ferrari

Pierwsze wizualizacje M9 trafiły do sieci latem ubiegłego roku. Radion Design nie pozwala jednak o sobie zapomnieć i publikuje kolejne "zdjęcia" auta.

Futurystyczne BMW nie ma wiele wspólnego z obecnymi konstrukcjami bawarskiej marki. Najbliżej mu do koncepcyjnego i8, czyli elektrycznego sportowca, którego wersję produkcyjną Niemcy chcieli pokazać w 2014 roku. Już na pierwszy rzut oka widać, że podczas projektowania przedniego pasa M9 firma Radion Design inspirował się właśnie tym autem.

Gdyby nie charakterystyczny grill, auto spokojnie można by było oznaczyć logo Ferrari. Tył M9 zdaje się czerpać wzorce z modeli Fiorano i Maranello. Nie ma tu jednak mowy o plagiacie. Najwyraźniej Radion Design postanowiło czerpać wzorce od najlepszych.

>>> Masz 5 tys. zł? Stać Cię na te egzemplarze BMW <<<

Włoska stylistyka z niemieckimi detalami - brzmi ciekawie, wygląda świetnie. A co Wy sądzicie o projekcie? Zapraszamy na forum.

Więcej o:
Komentarze (34)
BMW M9 - w włoskim stylu
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: projektant (niesamochodowy)

  Oceniono 38 razy 16

  Projektowanie to coś więcej niż wizualizacje. To trudna sztuka interpretacji pewnych założeń dizajnerskich na nowo. Istotne jest zachowanie pewnych elementów ściśle związanych z marką; przetłoczeń, układu kloszy lamp, linii karoserii. To nadaje marce rozpoznawalność i utrzymuje pewne continuum. W tym projekcie tego nie ma. Nawet charakterystyczna chłodnica BMW przyjęła jakąś dziwną, przypadkową formę nie umocowaną w tradycji marki. O tym, że ktoś wymodelował akurat BMW świadczy jedynie znaczek firmowy. Mógłby się tam znalazł się znaczek FIATa lub KIAA . Nie byłoby w tym żadnych nieścisłości stylistycznych.

 • pluuto

  Oceniono 20 razy 14

  Wow....

 • Gość: Veyron

  Oceniono 28 razy 10

  I tutaj potwierdza się fakt, że bawarska technologia połączona z polotem włoskich projektantów owocuje czymś takim.

 • funkykowa

  Oceniono 8 razy 8

  Biore w ciemno jak będzie w cenie sejczento

 • Gość: mirekk

  Oceniono 20 razy 6

  Nareszcie jakieś ładne BMW :P

 • Gość: Adam

  Oceniono 12 razy 6

  przód / tył alfa romeo ... natomiast linia niepowtarzalna (piękne stworzenie)

 • Gość: Farciarz

  Oceniono 24 razy 6

  O w mordę jeża O.o Piękna!

 • 4zero

  Oceniono 17 razy 5

  i cale szczęście, że na codzien Wlosi nie projektują BMW.... byłoby kompletnie bez charakteru

 • Gość: Podpisz się

  Oceniono 8 razy 2

  szkoda ze tak nie wygladaja ferrari

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX