Volkswagen Golf VII 4Motion

Volkswagen zaprezentował siódmą generację Golfa w wersji 4Motion, czyli z napędem obu osi
Volkswagen Golf VII 4Motion Volkswagen zaprezentował siódmą generację Golfa w wersji 4Motion, czyli z napędem obu osi Volkswagen zaprezentował siódmą generację Golfa w wersji 4Motion, czyli z napędem obu osi. Za dołączenie osi tylnej odpowiada sprzęgło Haldex Volkswagen ma największą ofertę samochodów z napędem obu osi. Do tego grona dołącza najpopularniejszy od lat model tej marki, Golf siódmej generacji. Standardowo, czyli podczas normalnej jazdy w warunkach dobrej przyczepności, napęd przenoszony jest na koła przednie. Za dołączenie osi tylnej odpowiada sprzęgło Haldex. Volkswagen zapewnia, że nowy układ przeniesienia napędu działa momentalnie niezależnie od warunków i jest wyjątkowo wydajny. Na początek Golf 4Motion będzie oferowany jedynie z dwoma silnikami wysokoprężnymi. Pierwszy z nich to 1.6 TDI o mocy 105 KM, dysponujący momentem obrotowym o wartości 250 Nm. Z tym silnikiem Golf 4Motion przyspiesza do 100 km/h w czasie 11,5 s i może się rozpędzić do 187 km/h. Średnie spalanie to 4,5 l/100 km. Dla wersji przednionapędowej osiągi wynoszą odpowiednio 10,7 s i 192 km/h przy średnim zużyciu na poziomie 3,8 l/100 km. Druga jednostka napędowa to przeprojektowane 2.0 TDI osiągające moc 150 KM i moment obrotowy 320 Nm, która zadowoli bardziej wymagających klientów. Dobrą dynamikę odzwierciedla przyspieszenie 0-100 km/h wynoszące 8,6 s - tyle, co w wersji z napędem na przód. Prędkość maksymalna wynosi 211 km/h (216 km/h dla wersji przednionapędowej) przy średnim zużyciu paliwa wynoszącym 4,7 l/100 km (4,1).

Volkswagen ma największą ofertę samochodów z napędem obu osi. Do tego grona dołącza najpopularniejszy od lat model tej marki, Golf siódmej generacji.

Standardowo, czyli podczas normalnej jazdy w warunkach dobrej przyczepności napęd przenoszony jest na koła przednie. Za dołączenie osi tylnej odpowiada sprzęgło Haldex. Volkswagen zapewnia, że nowy układ przeniesienia napędu działa momentalnie niezależnie od warunków i jest wyjątkowo wydajny.

Na początek Golf 4Motion będzie oferowany jedynie z dwoma silnikami wysokoprężnymi. Pierwszy z nich to 1.6 TDI o mocy 105 KM, dysponujący momentem o wartości 250 Nm. Z tym silnikiem Golf 4Motion przyspiesza do 100 km/h w czasie 11,5 s i może się rozpędzić do 187 km/h. Średnie spalanie to 4,5 l/100 km. Dla wersji przednionapędowej osiągi wynoszą odpowiednio 10,7 s i 192 km/h przy średnim zużyciu na poziomie 3,8 l/100 km.

Druga jednostka napędowa to przeprojektowane 2.0 TDI osiągające moc 150 KM i moment 320 Nm, która zadowoli bardziej wymagających klientów. Dobrą dynamikę odzwierciedla przyspieszenie 0-100 km/h wynoszące 8,6 s - tyle, co w wersji z napędem na przód. Prędkość maksymalna wynosi 211 km/h (216 km/h dla wersji przednionapędowej) przy średnim zużyciu paliwa wynoszącym 4,7 l/100 km (4,1).

Sprzedaż nowego Golfa 4Motion na polskim rynku rozpocznie się w połowie tego roku.

 

Volkswagen Golf - najchętniej wybierane auto używane

Więcej o:
Komentarze (36)
Volkswagen Golf VII 4Motion
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: baltazar

  Oceniono 10 razy 8

  A mnie się podoba, do tego napęd na cztery koła zawsze może się przydać, więc jeżeli jest taka możliwość to czemu nie skorzystać Ford w Focusie czy Astra nie ma takiego napędu więc praktycznie Golf znowu będzie osamotniony

 • Gość: look

  Oceniono 15 razy 5

  VW wymyśla jakieś haldexy a Subaru robi stałe 4x4 i to jest dopiero jazda !!!

 • desperato

  Oceniono 19 razy 5

  2 rzeczy :

  1) silnik 2.0 150kM to już udana jednostka - jak kiedyś 1.9 TDi
  2) Haldex już V generacji - 2 lata temu amer.f-ma BorgWarner kupiła tą szwedzką firmę i uprościła / poprawiła skuteczność systemu (brak akumulatora ciśnienia - zamiast tego pompa elektryczna dająca ciśnienie - całość sterowana 16-bitowym sterownikiem).

  Nie wiem czy wiecie, ale Haldex przenosi do 3000 Nm (!) momentu. Ta firma podpisała długowieczny ktr. na dostawy Haldexa V generacji do VW. Wszystko o Haldexie w Motorze z tego tygodnia.

 • Gość: g

  Oceniono 19 razy 3

  Za cenę Golfa 1.6 TDI dostaniemy pewnie wypasionego Dustera, a za 2.0 TDI wypasionego Sportage'a. :)

 • remo29

  Oceniono 7 razy 3

  Powiem tak: jak na VW to ładny. Ale nie wiem czy to można rozpatrywać w kontekście komplementu ;)
  --
  parada karzełków

 • Gość: Veyron

  Oceniono 4 razy 2

  Różni się, ma platformę MQB... ;-)

 • Gość: cezar85

  Oceniono 1 raz 1

  wygląda jak polo

 • eurotaxt

  0

  Widać że mocno odelżyli nowego Golfa VII (zaleta płyty podłogowej MQB) bo auto z silnikiem 2,0 TDI 150 KM ma bardzo dobre osiągi (8,6 s do setki)

 • Gość: Podpisz się

  Oceniono 2 razy 0

  dfdw

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX