Będzie nowe auto sportowe BMW i Toyoty

BMW poszerza zakres współpracy z Toyotą. Oba koncerny już wymieniają się technologiami, ale pójdą o krok dalej. Efekt? Powstanie niemiecko-japońskie auto sportowe
Będzie nowe auto sportowe BMW i Toyoty BMW poszerza zakres współpracy z Toyotą. Oba koncerny już wymieniają się technologiami BMW poszerza zakres współpracy z Toyotą. Pojawiają się spekulacji, że efektem tych działań będą nowa generacja BMW Z4 oraz zupełnie nowy roadster Toyoty Szczegóły nie są na razie znane. Nie brakuje jednak spekulacji, z których najbardziej prawdopodobne przewidują, że efektem współpracy będą nowa generacja BMW Z4 oraz zupełnie nowy roadster Toyoty. Byłoby to naturalną odpowiedzią na zapowiedzianą współpracę Mazdy i Fiata. Przypomnijmy. Na przełomie 2011 i 2012 roku Japończycy i Niemcy podpisali umowę o współpracy. W myśl jej założeń Toyota udostępniła Bawarczykom technologię napędów hybrydowych, otrzymując w zamian dostęp do silników diesla, znajdujących się w gamie BMW. Jak się okazuje, koncerny nie mają zamiaru zaniechać współpracy dotyczącej napędów. Toyota i BMW będą wspólnie pracowały nad lekkimi i trwałymi materiałami, które posłużą do budowy przyszłych modeli. Ponadto chcą wspólnymi siłami rozwijać technologię wykorzystywaną podczas budowy akumulatorów do samochodów hybrydowych i w pełni elektrycznych. Japońsko-niemiecki sojusz przewiduje też pracę nad rozwojem ogniw paliwowych, które na razie - ze względu na wygórowane koszta - nie zrewolucjonizują motoryzacyjnego rynku, ale od 2020 roku mają być już stosowane w seryjnie produkowanych autach. BMW wiedziało, do kogo zwrócić się z prośbą o współpracę nad ekorozwiązaniami, których samodzielne opracowywanie jest bardzo kosztowne. Doświadczona pod tym względem Toyota na współpracy z Bawarczykami też może wiele zyskać. Z opublikowanego przez obie marki komunikatu można wysnuć przynajmniej dwa wnioski. Po pierwsze, najbliższe lata w motoryzacji mogą upłynąć pod znakiem licznych koncernowych sojuszy. Po drugie, marki coraz intensywniej będą się zastanawiać, jak zrealizować restrykcyjne normy emisji szkodliwych substancji, a hasło "eko" wciąż będzie miało spory wpływ na obraz motoryzacji.

Jest wyciek? Pierwsze oficjalne wizualizacje nowego BMW M3

Szczegóły nie są na razie znane. Nie brakuje jednak spekulacji, z których najbardziej prawdopodobne przewidują, że efektem współpracy będą nowa generacja BMW Z4 oraz zupełnie nowy roadster Toyoty. Byłoby to naturalną odpowiedzią na zapowiedzianą współpracę Mazdy i Fiata (Będzie nowy roadster Mazdy i Alfy Romeo).

Przypomnijmy. Na przełomie 2011 i 2012 roku Japończycy i Niemcy podpisali umowę o współpracy. W myśl jej założeń Toyota udostępniła Bawarczykom technologię napędów hybrydowych, otrzymując w zamian dostęp do silników diesla, znajdujących się w gamie BMW. Jak się okazuje, koncerny nie mają zamiaru zaniechać współpracy dotyczącej napędów.

Toyota i BMW będą wspólnie pracowały nad lekkimi i trwałymi materiałami, które posłużą do budowy przyszłych modeli. Ponadto chcą wspólnymi siłami rozwijać technologię wykorzystywaną podczas budowy akumulatorów do samochodów hybrydowych i w pełni elektrycznych. Japońsko-niemiecki sojusz przewiduje też pracę nad rozwojem ogniw paliwowych, które na razie - ze względu na wygórowane koszta - nie zrewolucjonizują motoryzacyjnego rynku, ale od 2020 roku mają być już stosowane w seryjnie produkowanych autach.

>>> Ile trzeba zapłacić za niemieckiego roadstera? Tanio nie jest... <<<

BMW wiedziało, do kogo zwrócić się z prośbą o współpracę nad ekorozwiązaniami, których samodzielne opracowywanie jest bardzo kosztowne. Doświadczona pod tym względem Toyota na współpracy z Bawarczykami też może wiele zyskać. Z opublikowanego przez obie marki komunikatu można wysnuć przynajmniej dwa wnioski:
1) Najbliższe lata w motoryzacji mogą upłynąć pod znakiem licznych koncernowych sojuszy.
2) Marki coraz intensywniej będą się zastanawiać, jak zrealizować restrykcyjne normy emisji szkodliwych substancji, a hasło "eko" wciąż będzie miało spory wpływ na obraz motoryzacji.

Więcej o:
Komentarze (8)
Będzie nowe auto sportowe BMW i Toyoty
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Veuron

  Oceniono 6 razy 2

  Super, ja jestem jak najbardziej za tym połączeniem, bo moze wyjsc cos naprawde ciekawego...

 • Gość: pluuto

  Oceniono 9 razy 1

  Toyota jak się nie wycofa z tego szamba niemieckiego to pogorszy się jakość dotąd najlepszych aut na świecie

 • Gość: pIuuto

  Oceniono 5 razy 1

  świetny pomysł, muszę go mieć!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX