Rząd pyta kierowców: Które fotoradary są niepotrzebne?

W ramach Narodowego Programu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na lata 2013-2020 rząd przygotował stronę internetową, na której można zgłosić, które fotoradary są - naszym zdaniem - niepotrzebne. Kierowcy mogą też zaproponować, gdzie nowe urządzenia pomiarowe powinny stanąć

W niektórych krajach możesz prowadzić po kilku głębszych

W 2012 roku na polskich drogach zginęło ponad 3,5 tys. osób. Rząd chce zredukować tę liczbę do 2 tys. w roku 2020. To właśnie w tym celu po kraju rozsiano 300 nowych fotoradarów, naszego bezpieczeństwa strzegą nieoznakowane radiowozy GITD, a w planach jest wprowadzenie odcinkowego pomiaru prędkości (tak przynajmniej brzmi oficjalne stanowisko rządzących). Skupmy się jednak na najnowszej formie konsultacji społecznych, dotyczących fotoradarów.

Na stronie ocenprogrambrd.pl czytamy, że:

W trosce o realizację wspólnego celu, jakim jest czynienie polskich dróg bezpieczniejszymi, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przygotowała projekt "Narodowy Program Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na lata 2013-2020".

Najważniejsze na stronie są dwie z jej funkcjonalności - "Mapa fotoradarów", dzięki której możemy zgłosić usterkę fotoradaru lub jego nieprzemyślane usytuowane oraz "Zaproponuj lokalizację fotoradaru" - można tu złożyć wniosek o postawienie fotoradaru w miejscu - naszym zdaniem - niebezpiecznym.

Pomysł jest bardzo ciekawy, ale zastanawia nas, na ile wiążące będą propozycje kierowców. Co sądzicie na temat najnowszego pomysłu urzędników? Zapraszamy na forum.

Więcej o:
Komentarze (14)
Rząd pyta kierowców: Które fotoradary są niepotrzebne?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: na POhybel

  Oceniono 21 razy 17

  moze by tak pozdejmowali idiotyczne ograniczenia w lasach, polach i na 3 pasmowych drogach
  a nie zadawali głupich pytan
  ale czego mozna sie spodziewac PO przydupasach rudego matoła

 • Gość: Veyron

  Oceniono 12 razy 10

  Jasne, chcą Naszych opinii! Zrobili to tylko i wyłącznie po to, żeby załagodzić Nasze wzburzenie!
  Panowie, nie dajmy się tym złodziejom i ignorantom!
  Prędzej kupie Tata Indica'e nim zagłosuje na tej stronie!

 • Gość: na POhybel

  Oceniono 13 razy 9

  należy w zakładce "zaproponuj miejsce gdzie powienien być fotoradar "
  podawać dom tuska i nowaka i połecia
  niech zobaczą że można

 • Gość: Miki

  Oceniono 9 razy 7

  Donald i tak je na końcu oceni swoim kryterium i usunie te które najmniej zarabiają... a głosowanie? no cóż to nie będzie pierwszy raz kiedy Pan Premier pokaże gdzie ma głos narodu...

 • Gość: 1mississauga

  Oceniono 5 razy 5

  Moze moja opinia bedzie odosobniona .Faktycznie w Polsce na fotoradarach wszyscy chca zarobic, gminy ,powitay miasta i miasteczka i obecna strasznie zarloczna ekipa rzadzaca .Nie tedy droga ,wszystkie wladze teretorialne powiny wykazac sie wiekszym zmyslem jesli chodzi o zarabianie pieniedzy .Naprawde jest duzo mozliwosci na zarobienie pieniedzy zeby poprawic budzet , poprawic regionalny program infraktustury ,przez turystuke , organizacje roznego rodzaju festynow regionalnych reklame lokalnych produktow itp.Ale dla niemyslacych , najlatwiejsza droga jest karanie ludzi mandatami czy innymi nalozonymi karami finansowymi. .Co dalej ,dalej bedzie wielkie gowno ,wszyscy straca zaufanie do wszelkich wladz..Zawsze zastanawialem sie jaka role odgrywa w Polsce straz miejska .Tak z punktu obserwatora zewnatrz jest to dziwny twor , ani to policja ani sluzba stojaca w obronie obywatela , moze te sluzby zostaly stworzone do czesania kieszeni podatnika (nizsze zarobki niz ma policja ) .Nie mowie o niekaraniu kierowcow za przekroczenia , ale jesli cos ma byc wzorowane na wzor hitlerowskich lapanek trzeba powiedziec stanowczo nie.

 • Gość: ;lcnwpoch

  Oceniono 5 razy 5

  Zlikwidować wszystkie fotoradary, to nie jest państwo policyjne do cholery jasnej!!!!!!!!

 • Gość: 666

  Oceniono 4 razy 4

  Sprawdziłem tą mapę w swojej okolicy i tam gdzie jest na mapie fotoradar to w rzeczywistości nie ma, albo jest tylko tablica, ewentualnie tylko brama ViaTol, a np gdzie są fotoradary np sławne skrzyżowanie na 7 pod Tarczynem i kawałek dalej w Pamiątce nie ma na tej mapie.... ŻAL ale lecą z nami w H....

 • Gość: RPWL

  Oceniono 10 razy 4

  Które?

  Wszystkie!

  Podobnie jak ograniczenia prędkości. To kierowca jest odpowiedzialny za swoje czyny i ma pełną informację co do warunków (atmosfercznych, swojej dyspozycji, zachowania samochodu, ruchu na drodze itd.). Urzędas stawia znak tak, aby chronić własny tyłek lub zarobic kasę na kontrolach prędkości. Sam mam w doopie ograniczenia prędkości i przez 18 lat bycia aktywnym kierowcą nie spowodowałem wypadku ani kolizji. Oczywiście nie oznacza to, że zawsze pędzę jak szalony :-)

 • Gość: ejej

  Oceniono 3 razy 3

  mandatów na firme przychodziło tyle, że założyliśmy monitoring aut od flotis, oczywiście w wersji z komuniktaorem antyradarowym

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX