Rząd pyta kierowców: Które fotoradary są niepotrzebne?

W ramach Narodowego Programu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na lata 2013-2020 rząd przygotował stronę internetową, na której można zgłosić, które fotoradary są - naszym zdaniem - niepotrzebne. Kierowcy mogą też zaproponować, gdzie nowe urządzenia pomiarowe powinny stanąć

W niektórych krajach możesz prowadzić po kilku głębszych

W 2012 roku na polskich drogach zginęło ponad 3,5 tys. osób. Rząd chce zredukować tę liczbę do 2 tys. w roku 2020. To właśnie w tym celu po kraju rozsiano 300 nowych fotoradarów, naszego bezpieczeństwa strzegą nieoznakowane radiowozy GITD, a w planach jest wprowadzenie odcinkowego pomiaru prędkości (tak przynajmniej brzmi oficjalne stanowisko rządzących). Skupmy się jednak na najnowszej formie konsultacji społecznych, dotyczących fotoradarów.

Na stronie ocenprogrambrd.pl czytamy, że:

W trosce o realizację wspólnego celu, jakim jest czynienie polskich dróg bezpieczniejszymi, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przygotowała projekt "Narodowy Program Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na lata 2013-2020".

Najważniejsze na stronie są dwie z jej funkcjonalności - "Mapa fotoradarów", dzięki której możemy zgłosić usterkę fotoradaru lub jego nieprzemyślane usytuowane oraz "Zaproponuj lokalizację fotoradaru" - można tu złożyć wniosek o postawienie fotoradaru w miejscu - naszym zdaniem - niebezpiecznym.

Pomysł jest bardzo ciekawy, ale zastanawia nas, na ile wiążące będą propozycje kierowców. Co sądzicie na temat najnowszego pomysłu urzędników? Zapraszamy na forum.