Volkswagen Golf CC w drodze?

Volkswagen Golf CC ma być liftbackiem o sportowej linii. To będzie odpowiedź Volkswagena na Mercedesa CLA. "Auto Express" donosi, że debiutu nowego modelu można się spodziewać w 2015 roku
Volkswagen Golf CC "Auto Express" donosi, że debiutu nowego modelu można się spodziewać w 2015 r. Volkswagen Golf CC ma być liftbackiem o sportowej linii. To odpowiedź Volkswagena na Mercedesa CLA. "Auto Express": Debiutu można się spodziewać w 2015 r. Volkswagen Golf CC ma być liftbackiem o sportowej linii. To będzie odpowiedź Volkswagena na Mercedesa CLA. "Auto Express" donosi, że debiutu nowego modelu można się spodziewać w 2015 roku. Golf CC - bo tak ma się nazywać auto - będzie usportowioną wersją Jetty. Ze względu na rodzaj nadwozia (pięciodrzwiowy liftback) ma być od niej nie tylko ładniejszy, ale i praktyczniejszy, choć można się spodziewać, że "ścięty" w tylnej części dach ograniczy nieco przestrzeń nad głowami pasażerów. Golf CC będzie kolejnym autem koncernu Volkswagen AG opartym na płycie podłogowej MQB. Głównym rynkiem zbytu mają być Stany Zjednoczone i Chiny, ale auto trafi zapewne również do europejskich salonów niemieckiej marki. "Auto Express" donosi, że samochód (przez próbę wypozycjonowania go nieco wyżej od Golfa i Jetty) będzie dostępny wyłącznie z mocniejszymi silnikami, zarezerwowanymi dla kompaktowego Volkswagena. Choć Volkswagen oficjalnie nie potwierdził doniesień o nadchodzącym nowym modelu, to już spekuluje się na temat jego mocniejszych odmian. Chodzi nie tylko o wersję GTI, ale również topową, oznaczoną literą R. Na razie nie wiadomo, jaką mocą miałyby one dysponować. Przy okazji doniesień o Golfie CC, podkreśla się, że będzie on konkurentem dla nadchodzącego Mercedesa CLA. Trudno jednak sobie wyobrazić, aby auto marki, której motto brzmi "Das Auto", mogło konkurować z klasą premium - inne oczekiwania klientów, ceny i prestiż oraz potencjalny odbiorca. Można uznać, że Volkswagen CC ma być odpowiedzią na najnowsze dziecko Mercedesa, choć na pewno nie będzie jego bezpośrednim rywalem.

Volkswagen CC R-Line dostępny w Polsce

Golf CC - bo tak ma się nazywać auto - będzie usportowioną wersją Jetty. Ze względu na rodzaj nadwozia (pięciodrzwiowy liftback) ma być od niej nie tylko ładniejszy, ale i praktyczniejszy, choć można się spodziewać, że "ścięty" w tylnej części dach ograniczy nieco przestrzeń nad głowami pasażerów.

Golf CC będzie kolejnym autem koncernu Volkswagen AG opartym na płycie podłogowej MQB. Głównym rynkiem zbytu mają być Stany Zjednoczone i Chiny, ale auto trafi zapewne również do europejskich salonów niemieckiej marki. "Auto Express" donosi, że samochód (przez próbę wypozycjonowania go nieco wyżej od Golfa i Jetty) będzie dostępny wyłącznie z mocniejszymi silnikami, zarezerwowanymi dla kompaktowego Volkswagena.

Choć Volkswagen oficjalnie nie potwierdził doniesień o nadchodzącym nowym modelu, to już spekuluje się na temat jego mocniejszych odmian. Chodzi nie tylko o wersję GTI, ale również topową, oznaczoną literą R. Na razie nie wiadomo, jaką mocą miałyby one dysponować.

>>> Ile trzeba zapłacić za najpopularniejsze auto w Europie? <<<

Przy okazji doniesień o Golfie CC, podkreśla się, że będzie on konkurentem dla nadchodzącego Mercedesa CLA. Trudno jednak sobie wyobrazić, aby auto marki, której motto brzmi "Das Auto", mogło konkurować z klasą premium - inne oczekiwania klientów, ceny i prestiż oraz potencjalny odbiorca. Można uznać, że Volkswagen CC ma być odpowiedzią na najnowsze dziecko Mercedesa, choć na pewno nie będzie jego bezpośrednim rywalem.

Źródło: Auto Express

Więcej o:
Komentarze (28)
Volkswagen Golf CC w drodze?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Pluuto

  Oceniono 19 razy 7

  Chyba Skoda Rapid CC, tylko nieco powiększona? Takie było pierwsze skojarzenie.

 • Gość: Ar

  Oceniono 21 razy 7

  Jak na Wieśka to wygląda całkiem całkiem. ALe wątpie, żeby to było jakąkolwiek odpowiedzią na Mercedesa. VW to nie jest marka premium, jakkolwiek ktokolwiek by nie zaklinał rzeczywistości i już widzę jak ktoś kto do tej pory miał zamiar kupic merca kupuje nagle golfa CC.

 • Gość: M

  Oceniono 17 razy 5

  A cc (dawniej passat) jest odpowiedzia na astona martina :)

 • cbporady

  Oceniono 1 raz 1

    Poradnik CB radio

  www.radioamator.elektroda.eu

 • Gość: swan

  Oceniono 3 razy 1

  tia... Z Mercem i to CLA ma powalczyć... jak patrzę na niego to już widzę tą zażartą walkę o tego samego klienta...

  To Filip Otto napisał tego niusa? :-)

 • eurotaxt

  0

  Trochę ryzykowne posunięcie bo auto wygląda na tyle dobrze że kto kupi zwykłą Jettę??? A z kolei ceny za bardzo podnieść nie mogą bo większy Volkswagen CC nie jest zbyt drogi. Szykuje się ciekawa oferta w Volkswagenie

 • Gość: wasyl

  0

  Mogą go wprowadzić chociażby i już, właśnie tego brakowało w VW jeżeli wejdzie do produkcji to wróżę mu duży sukces

 • Gość: pluuto

  Oceniono 6 razy 0

  Folcwagen z Mercem???? to profanacja segmentu premium !!!~!

 • Gość: ted

  Oceniono 4 razy 0

  Mniej więcej tak powinno wyglądać nowe Toledo a nie być kopią pozycjonowanego pół klasy niżej Rapida. Jakoś Seat nie ma zamiaru uporządkować swojej linii modelowej. A to sie może bardzo źle dla niego skończyć.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX