Audi inwestuje i rośnie w siłę

Audi planuje potężne inwestycje, opracuje zupełnie nowe modele i rozbuduje swoje fabryki. Wszystko, by przegonić swoich rywali: BMW i Mercedesa
Audi inwestuje i rośnie w siłę Audi opracowuje zupełnie nowe modele i rozbuduje swoje fabryki. Wszystko, by przegonić rywali Audi zamierza wydać aż 10 mld euro na opracowanie nowych modeli - wszystko by przegonić BMW i Mercedesa. Druga generacja Q5 pojawi się na rynku w 2015 r. Audi ma do wydania bagatela - 13 mld euro. Większość, bo aż 10 mld euro, firma z Ingolstadt przeznaczy na opracowanie zupełnie nowych modeli, które będą mogły stawić czoła samochodom konkurencji, głównie spod znaku BMW i Mercedesa. Pierwszą maszynką do zarabiania pieniędzy ma być druga generacja Q5, która pojawi się na rynku w 2015 roku. O tym jak ważny jest to model świadczy fakt, że Audi buduje dla nowego Q5 fabrykę w Meksyku. Miejsce już zostało wybrane. Powstanie ona w mieście San José Chiapa, w stanie Puebla. Pierwsze samochody zjadą z taśm montażowych pod koniec 2015 roku. Roczne możliwości produkcyjne fabryki to 150 tys. samochodów. Stamtąd nowe Q5 będą trafiać głównie na rynek USA, gdzie będą konkurować m.in. z produkowanymi w USA BMW X3. Budowa nowej fabryki w Meksyku nie oznacza, że pozostałe stracą miejsca pracy. Wręcz przeciwnie, Audi zamierza zainwestować w rozbudowę swoich fabryk w Niemczech (Ingolstadt i Neckarsulm), na Węgrzech (Gyor) i w Chinach (Foshan).
Audi RS5 Cabrio

Audi ma do wydania bagatela - 13 mld euro. Większość, bo aż 10 mld euro, firma z Ingolstadt przeznaczy na opracowanie zupełnie nowych modeli, które będą mogły stawić czoła samochodom konkurencji, głównie spod znaku BMW i Mercedesa. Pierwszą maszynką do zarabiania pieniędzy ma być druga generacja Q5, która pojawi się na rynku w 2015 roku.

O tym jak ważny jest to model świadczy fakt, że Audi buduje dla nowego Q5 fabrykę w Meksyku. Miejsce już zostało wybrane. Powstanie ona w mieście San José Chiapa, w stanie Puebla. Pierwsze samochody zjadą z taśm montażowych pod koniec 2015 roku. Roczne możliwości produkcyjne fabryki to 150 tys. samochodów. Stamtąd nowe Q5 będą trafiać głównie na rynek USA, gdzie będą konkurować m.in. z produkowanymi w USA BMW X3.

Budowa nowej fabryki w Meksyku nie oznacza, że pozostałe stracą miejsca pracy. Wręcz przeciwnie, Audi zamierza zainwestować w rozbudowę swoich fabryk w Niemczech (Ingolstadt i Neckarsulm), na Węgrzech (Gyor) i w Chinach (Foshan).

>>> Audi A4 Quattro - dobry samochód ze świetnym napędem <<<

Więcej o:
Komentarze (5)
Audi inwestuje i rośnie w siłę
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: 4

  Oceniono 5 razy 1

  Jak VAG nie placi podatkow to moze inwestowac;
  auto.dziennik.pl/aktualnosci/galeria.397005,1,volkswagen-bedzie-swiatowym-czempionem-dzieki-angeli-merkel-galeria-zdjec.html

  a co na to Bruksela?niemcom wszystko wolno?

 • Gość: Prześmiewca

  Oceniono 4 razy 0

  Była kiedyś taka reklama Audi, gdzie śmiało się z BMW, że zawsze BMW jest to drugie.. Tylko dlaczego Audi ciągle goni BMW, a nie odwrotnie...?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX