Infiniti zmienia nazewnictwo

W przyszłym roku Infiniti wprowadzi nowe oznaczenia swoich modeli. Limuzyny będą nosiły oznaczenie Q, natomiast SUV-y QX - dla podkreślenia napędu na obie osie

Marka Infiniti została stworzona przez Nissana, by móc konkurować z Lexusem i wejść w lukratywny segment premium na rynku amerykańskim. Pierwszym modelem był Infiniti Q45 debiutujący w 1989 roku. Litera Q była oznaczeniem modelu, a liczba 45 odnosiła się do pojemności zastosowanego silnika V8. Ten system obowiązuje do dziś, ale już w przyszłym roku zostanie zastąpiony nowym.

Jak będą oznaczane nowe modele? Limuzyny i wywodzące się z nich modele pokrewne w postaci coupe i kabrioletu otrzymają nazwę składającą się z litery Q i liczby odpowiadającej pozycji modelu w gamie. I tak modele G sedan (G25, G37) zostaną nazwane Q50, G coupe i G kabriolet Q60, a największy obecnie M sedan (M25, M37, M56, M35h oraz M30d) Q70.

SUV-y Infiniti otrzymają podobne oznaczenia. Jednakowe dla wszystkich modeli będą litery QX opatrzone stosowną liczbą. Mniejszy EX (EX25, EX35, EX37, EX30d) będzie nosił oznaczenie QX50, a większy FX (FX35, FX37, FX50, FX30d) zaś QX70. Oferowane wyłącznie w USA modele JX35 i QX56 zostaną przechrzczone odpowiednio na QX60 i QX80.

Infiniti podkreśla, że litera Q obecna w oznaczeniu wszystkich modeli wg nowej nomenklatury, odnosi się do pierwszego modelu Q45. Pierwszym modelem noszącym nowe imię będzie następca linii G, czyli Q50.

>>> Infiniti - ogłoszenia <<<

Więcej o:
Komentarze (5)
Infiniti zmienia nazewnictwo
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: fragles102

  Oceniono 4 razy 4

  Pamiętacie jak ałdi ukradło INFINITI znaczek Q ????
  żeby niby wejść ze swoją padliną do segmentu premium
  tak otóż powstała marka ałdi premium hehe

 • Gość: RPWL

  Oceniono 7 razy 3

  Było jasno i klarownie i namieszali. I tu trzeba sobie zadać klasyczne inżynierskie pytanie: a po ch...? ;-)

 • Gość: MM

  Oceniono 6 razy 2

  Chujowo

 • samiec_alfa_romeo

  Oceniono 2 razy 0

  Mercedes również ujednolica nazwy swoich samochodów. Zauważam, że pojawił się trend by nazwy samochodów były jak najprostsze oraz jak najbardziej podobne do siebie. Chyba po prostu wszyscy chcą być jak BMW ze swoimi modelami które nazywają się po prostu 1, 3, 5, 7, czy Audi a modelami A1, A3, A4, A5, A6, A7, A8. Im prostsza nazwa tym łatwiej ją zapamiętać. Im bardziej podobne do siebie nazwy tym bardziej spójna i konsekwentna wydaje się być marka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX