Ulubione auta używane Polaków | Raport

Najpopularniejsze są nadal Volkswageny, obowiązkowo z dieslem pod maską. Comiesięczny raport serwisu Autotrader.pl pokazuje, że preferencje Polaków, dotyczące samochodów używanych, pozostają niezmienne

Ulubione marki

Listopadowe wyniki analizy przeprowadzonej przez Autotrader.pl pokazują, że wciąż najczęściej poszukiwaną marką był Volkswagen. Jego wyszukiwania stanowiły 13,2 proc. wszystkich zapytań dotyczących marek. To dokładnie tyle samo, ile w poprzedniej odsłonie raportu. Na drugie miejsce wskoczył Ford z wynikiem 7,3 proc. wyszukań. Nieznacznie słabiej wypadł zamykający podium Mercedes (7,1 proc.). Oto dziesięć najpopularniejszych marek, wśród konsumentów zainteresowanych zakupem auta używanego:

Miejsce Marka Odsłony (w proc.)
1. Volkswagen 13,2
2. Ford 7,3
3. Mercedes 7,1
4. Audi 6,8
5. Opel 6,5
6. Fiat 5,1
7. Toyota 4,6
8. Renault 4,5
9. Citroen 4,4
10. BMW 3,4

 

Ulubione silniki

Polacy pozostają wierni silnikom Diesla. Ich popularność wciąż rośnie. W listopadzie jednostki wysokoprężne stanowiły aż 43,5 proc. wszystkich wyszukań, dotyczących rodzaju paliwa. To znacznie więcej niż we wrześniu (34,4 proc.) i październiku (40,3 proc.). Odbiło się to na popularności samochodów napędzanych gazem, które stanowiły 16,5 proc. wyszukań (we wrześniu 23,5 proc.). Silnikami benzynowymi było zainteresowanych 19,3 proc. użytkowników. Bardzo znikomym - żeby nie powiedzieć symbolicznym - zainteresowaniem cieszyły się za to auta z napędem hybrydowym. To zaledwie 0,2 proc. wyszukań. Pozostali użytkownicy (tj. 20,5) proc. wahali się pomiędzy benzyną i gazem, zaznaczając w opcjach wyszukiwania pozycję "benzyna lub gaz".


Lista najczęściej kradzionych aut w Polsce. Sprawdź przed zakupem swoich czterech kółek

Preferowany wiek

Polacy wciąż najczęściej wyszukują starszych samochodów. Najczęściej w przedziale wiekowym 6 do 10 lat. Ta opcja stanowiła 33,7 proc. wyszukań. Na drugim miejscu pojawiły się jeszcze bardziej leciwe auta, z przedziału 11-15 lat (23,6 proc.). Auta w wieku od 4 do 5 lat zainteresowały 16,4 proc. użytkowników serwisu Autotrader.pl. Najmniej popularne są auta młode (do jednego roku), stanowiące 1,7 proc. wyszukań. Popularniejsze okazały się samochody starsze niż 20-letnie (3,9 proc.).

Przebieg

Trudno sprostać wymaganiom klientów. Najczęściej szukają oni Volkswagena Golfa w cenie od 5 do 10 tys. zł, z silnikiem Diesla pod maską i z przebiegiem od 100 do 150 tys. km. Kompakt z jednostką wysokoprężną często spełnia rolę auta służbowego, a jego głównym przeznaczeniem nie są podróże po mieście. Trudno się zatem spodziewać, że przebieg tego typu samochodu, który kończy 10 lat, będzie się mieścił w granicach 100-150 tys. km. To w części wyjaśnia powody, dla których handlarze często cofają liczniki w sprzedawanych autach. Nieuczciwość to wynik wygórowanych, a niekiedy nawet niemożliwych do spełnienia, wymagań klientów. Magia małego przebiegu wciąż zatem trwa.

Jak już wspomnieliśmy, najpopularniejsze są auta z przebiegiem od 100 do 150 tys. km (33,7 proc. wyszukań). Nieznacznie mniejszą popularnością cieszą się auta z przebiegiem 50-100 tys. km. 2,5 proc. użytkowników było zainteresowanych autami z przebiegiem wyższym niż 250 tys. km.

Preferowana cena

Choć trudno w to uwierzyć, najpopularniejsze pozostają auta w cenie od 5 do 10 tys. zł. (25,6 proc.). Tylko nieznacznie mniejszą popularnością cieszyły się samochody do 5 tys. zł (23,5 proc.). Co ciekawe, Polacy częściej szukali samochodów w cenie od 15 do 20 tys. zł niż w przedziale 10-15 tys. zł. Najmniej popularne są rzecz jasna auta najdroższe. Te za 100 tys. zł i droższe stanowiły jedynie 0,6 proc. wszystkich wyszukań.

Źródło: Autotrader.pl

ZOBACZ TAKŻE:

Ty też szukasz samochodu do 5 tys. zł? To masz szczęście, bo jest w czym wybierać! Stać Cię nawet na Mercedesa

Tych samochodów nie kupują Polacy

Dziesięć Volkswagenów TDI do 10 tys. zł

Więcej o:
Komentarze (29)
Ulubione auta używane Polaków | Raport
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: daw

  Oceniono 49 razy 45

  "Najczęściej szukają oni Volkswagena Golfa w cenie od 5 do 10 tys. zł, z silnikiem Diesla pod maską i z przebiegiem od 100 do 150 tys. km."
  Genialne :D to zdanie mówi o Polakach więcej, niż opasłe tomy opracować socjologicznych.

 • Gość: ka19

  Oceniono 45 razy 19

  znów kretyński tytuł"ulubione auta Polaków"-raczej możliwości Polaków-cudak zapowiadanych cudów nie zrobił; jeśteśmy statystycznie jeszcze biedniejsi i nie stać nas na coś lepszego. To,że ludzie szukają starszych ale tańszych aut aby nie zapożyczać sie na zakup nowego swiadczy tylko o ich mądrości. Gdyby było więcej tzw.klasy średniej, a ludzie by lepiej zarabiałi, kupowaliby i nowsze i droższe auta.Skończcie więc wreszcie z tym ulubione- na moje ulubione mnie nie stać- okradł mnie ten ipoprzednie rządy. Liczyłem, że w wolnym kraju będę żył lepiej. Żyję w neokomunie i zamiast lepiej jest mi gorzej. Okradli mnie i wielu innych rodaków. Sprzedali jak Judasz i jeszcze mają czelność mnie pouczać , nosić Matkę Bożą w klapie czy mówić ,że byli w Solidarności. Może i byli,lecz po czynach ich widać że jako agenci-Nie realizują postulatów sierpniowych- oszuści i złodzieje gorsi od komuchów. Tamci nie kryją się choś ze swymi poglądami. Nie piszcie więc ,że coś jest moje ulubione, ale na co mnie i innych stać.

 • potulnyqumotr

  Oceniono 21 razy 15

  To nie są samochody ulubione! To są samochody popularne wśród Polaków.
  To są samochody, na których zakup polaków stać, których jest duża podaż i na które liczą, ze będą tanie w eksploatacji, bo albo mało palą, psują się, ale łatwo i tanio można do nich kupić części ze skradzionych samochodów, albo są mało awaryjne.
  Ciekawe, czy ulubionym samochodem autora artykułu jest 14 letni samochód?

 • Gość: 11

  Oceniono 21 razy 9

  Wypierdziany Passat B5 1.9 TDI Korbkotronic rulezzzzz!!!

 • Gość: VAG NA GNOJU

  Oceniono 16 razy 4

  A jusci!
  Tylko co maja szukac jak za Odra tego TOITOIVAGENA najwiecej to i to sprowadzaja.
  U mnie w kurniku tez stoi Passat i kury w nim jajca znosza.Kogut spi w Audi-dlatego jajca sa PREMIUM huhu!

 • Gość: Mateusz

  Oceniono 12 razy 4

  " z silnikiem Diesla pod maską i z przebiegiem od 100 do 150 tys. zł." no ciekawy przebieg w złotych polskich!

 • Gość: fragles102

  Oceniono 6 razy 2

  Najlepszejszy dla drobnomieszczaństwa jest folcwagen w tedeikuu i kombikuu
  szczególnie wersja 110 bobków hehe

 • Gość: rossonero9

  Oceniono 14 razy 2

  to wiadomo nie od dzis ,ze mieszkancy zielonej wsypy to miłośnicy antyków...

  razem... mamy tylko siebie

 • Gość: AAAAAAAAAAAA!!!

  Oceniono 14 razy 2

  wniosek jest jeden- statystyczny Polak kupujący auto to idiota

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX