Mazda stworzy konkurenta Juke'a

Rynek małych crossoverów ma duży potencjał. Przynajmniej do takiego wniosku doszli w Maździe i planują model mniejszy od ciepło przyjętego CX-5
Mazda stworzy konkurenta Juke'a Najbardziej prawdopodobnie będzie nosić nazwę CX-3 Rynek małych crossoverów ma duży potencjał. Przynajmniej do takiego wniosku doszli w Maździe i planują model mniejszy od ciepło przyjętego CX-5. Mazda, kiedy jeszcze należała do imperium Forda, produkowała SUV-y oparte na amerykańskich konstrukcjach swojego właściciela. Ale dopiero seria oznaczona literami CX odniosła sukces, i to globalny. Zapoczątkowały go dwa modele pokazane w 2007 roku: CX-7, który był sprzedawany na całym świecie i CX-9 stworzony głównie z myślą o rynku amerykańskim (przez chwilę był oferowany także w Polsce). Ale rynek europejski domagał się mniejszych modeli. Odpowiedzią na te potrzeby jest kompaktowy model CX-5 pokazany we Frankfurcie w 2011 roku. W Polsce jego ceny są dość wysokie, ale w Europie cieszy się sporym zainteresowaniem. Mazda postanowiła pójść za ciosem i stworzyć jeszcze mniejszy model. Najbardziej prawdopodobnie będzie nosić nazwę CX-3, a bazą będzie miejska Mazda 2. Pod maską mogą pracować silniki: benzynowy 1.3 turbo i 1.6 turbodiesel. Napęd obu osi, jeśli w ogóle się pojawi, będzie oferowany na życzenie w najbogatszych specyfikacjach, podobnie jak to ma miejsce w konkurencyjnym Nissanie Juke. Jednak w tym segmencie nie cieszy się on dużą popularnością. Mazda CX-3 spodziewana jest w 2014 roku.
Mazda CX-5 - test | Pierwsza jazdaMazda CX-5 - test | Pierwsza jazda

Mazda, kiedy jeszcze należała do imperium Forda produkowała SUV-y oparte na amerykańskich konstrukcjach swojego właściciela. Ale dopiero seria oznaczona literami CX odniosła sukces i to globalny. Zapoczątkowały go dwa modele pokazane w 2007 roku: CX-7, który był sprzedawany na całym świecie i CX-9 stworzony głównie z myślą o rynku amerykańskim (przez chwilę był oferowany także w Polsce). Ale rynek europejski domagał się mniejszych modeli. Odpowiedzią na te potrzeby jest kompaktowy model CX-5 pokazany we Frankfurcie w 2011 roku. W Polsce jego ceny są dość wysokie, ale w Europie cieszy się sporym zainteresowaniem.

Mazda postanowiła pójść za ciosem i stworzyć jeszcze mniejszy model. Najbardziej prawdopodobnie będzie nosić nazwę CX-3, a bazą będzie miejska Mazda 2. Pod maską mogą pracować silniki: benzynowy 1.3 turbo i 1.6 turbodiesel. Napęd obu osi, jeśli w ogóle się pojawi, będzie oferowany na życzenie w najbogatszych specyfikacjach, podobnie jak to ma miejsce w konkurencyjnym Nissanie Juke. Jednak w tym segmencie nie cieszy się on dużą popularnością.

Mazda CX-3 spodziewana jest w 2014 roku.


ZOBACZ TAKŻE:

Mazda CX-9 po faceliftingu

Koniec Mazdy CX-7

Mazda CX-7 - atrakcyjny crossover z drugiej ręki

Więcej o:
Komentarze (15)
Mazda stworzy konkurenta Juke'a
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Pluuto

  Oceniono 10 razy 8

  Znajć Mazdę, pokazując koncept wcale nie żartują. Bardzo możliwe, że wersja, która trafi do seryjnej produkcji wiele się nie będzie różnić...

 • Gość: fragles102

  Oceniono 8 razy 2

  Oświetlenie Japończycy rąbią naj oryginalniejsze ,przykład JUKE i ta MAZDA

 • Gość: 1mississauga

  Oceniono 4 razy 2

  Od autora artykulu domagalbym sie troche skruchy .Obecnie jesli chodzi o premiery aut ,dominujace rynki to Pl amerykanski i chinski .Europa jest pograzona w kryzysie a nowe europejskie kryzysowe modele aut, to jakas kombinacja oszczednosci z luksusem. Jesli Mazda Kazamai badzie ekonomicznym pojazdem spalajacym 3L paliwa na 100km ,sukces gwarantowany w Europie .Ale tak nie bedzie, bo to jest niemozliwe ,wszyscy o tym wiedza bez sciemy. Concept Mazdy super .

 • Gość: Hmm

  Oceniono 5 razy 1

  Wchodząc pod linka do artykułu i widząc wizualizację z góry zastanawiałem się jak takie ładne auto może być odpowiednikiem groteskowego nissana. No ale potem zobaczyłem profil i przód. Faktycznie, może.

 • Gość: miecugow

  Oceniono 3 razy -3

  z dupy ta mazda .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX