Bugatti Grand Sport Venet

Nie mamy pojęcia, ile edycji specjalnych Veyrona ujrzało już światło dzienne. Wiemy jednak, że jego najnowszym wcieleniem zajął się francuski artysta Bernar Venet. Oto efekt
Bugatti Grand Sport Venet Najnowszym wcieleniem Veyrona zajął się francuski artysta Bernar Venet Nie mamy pojęcia, ile edycji specjalnych Veyrona ujrzało już światło dzienne. Wiemy jednak, że jego najnowszym wcieleniem zajął się francuski artysta Bernar Venet. Na pozór chaotycznie umieszczone na karoserii liczby i symbole to matematyczny wzór, za którego pomocą podobno obliczona jest moc silnika Veyrona. Czy to prawda? Nie wiemy. Czy dzięki Venetowi pokochaliśmy matematykę? Nie. Czy francuski artysta udowodnił, że cyfry i symbole matematyczne dobrze spełniają funkcję ozdoby karoserii? Jak najbardziej. Grand Sport Venet to najoryginalniejsza wersja Veyrona, jaka kiedykolwiek powstała. Motywy umieszczone na karoserii znalazły się też we wnętrzu samochodu. Można powiedzieć, że francuski artysta stworzył najszybszą rzeźbę świata. Jak to w przypadku limitowanych wersji Veyrona bywa, zmianie uległy jedynie lakier i elementy wnętrza. Silnik dysponuje tą samą mocą. Dodatkowe konie pojawią się dopiero w następcy najszybszego auta świata, czyli SuperVeyronie, którego moc ma być równa 1600 KM.

Bugatti pracuje nad nowym Veyronem. 100 km/h w 1,8 s!

Na pozór chaotycznie umieszczone na karoserii liczby i symbole to matematyczny wzór, za którego pomocą podobno obliczona jest moc silnika Veyrona. Czy to prawda? Nie wiemy. Czy dzięki Venetowi pokochaliśmy matematykę? Nie. Czy francuski artysta udowodnił, że cyfry i symbole matematyczne dobrze spełniają funkcję ozdoby karoserii? Jak najbardziej.

Grand Sport Venet to najoryginalniejsza (z tych, które pamiętamy) wersja Veyrona, jaka kiedykolwiek powstała. Motywy umieszczone na karoserii znalazły się też we wnętrzu samochodu. Można powiedzieć, że francuski artysta stworzył najszybszą rzeźbę świata.

Jak to w przypadku limitowanych wersji Veyrona bywa, zmianie uległy jedynie lakier i elementy wnętrza. Silnik dysponuje tą samą mocą. Dodatkowe konie pojawią się dopiero w następcy najszybszego auta świata, czyli SuperVeyronie, którego moc ma być równa 1600 KM.

Więcej o: