Szef designu VW: Kierunek stylistyczny Volkswagena jest błędny

Od 2015 roku Volkswageny będą wyglądały inaczej. Zapowiedział to szef designu marki Klaus Bischoff w rozmowie z "Auto Express". Czy Niemcy doszli do wniosku, że stylistyka ich aut jest zbyt stonowana?
Volkswageny się zmienią Szef wzornictwa VW: Kierunek stylistyczny Volkswagena jest błędny. Od 2015 roku Volkswageny będą wyglądały inaczej. Zapowiedział to szef wzornictwa marki Klaus Bischoff w rozmowie z "Auto Express". Od 2015 roku Volkswageny będą wyglądały inaczej. Zapowiedział to szef wzornictwa marki Klaus Bischoff w rozmowie z "Auto Express". Czy Niemcy doszli do wniosku, że stylistyka ich aut jest zbyt stonowana? Raczej nie. Skąd takie wnioski? Po pierwsze, przez wyniki finansowe koncernu Volkswagena, a po drugie, przez słowa Waltera de Silvy, zwierzchnika wszystkich projektantów koncernu, który zapowiedział, że przyszłe modele będą się charakteryzowały prostą i ponadczasową stylistyką. Co zatem miał na myśli Klaus Bischoff? Szef wzornictwa Volkswagena miał na myśli opieranie wyglądu wszystkich modeli na stylistyce Golfa. Od 2015 roku kierunek rozwoju w projektowaniu nowych aut niemieckiej marki ma wyznaczać nowy Phaeton - wszystko ma być wzorowane na flagowym aucie Volkswagena. Bischoff zapowiedział jednocześnie, że poszczególne grupy aut będą charakteryzowały unikalne elementy wzornictwa. Chodzi o wyraźne i jednocześnie subtelne oddzielenie SUV-ów od hatchbacków, vanów od limuzyn, etc. Nowa strategia stylistyczna nie zmieni charakteru Volkswagenów. Nadal mają one być praktyczne, eleganckie w swej prostocie, ergonomiczne i uwielbiane nie tylko w Europie, ale i na innych ważnych dla marki rynkach.
TOP 10 | Volkswageny TDI do 10 tys. zł

Raczej nie. Skąd takie wnioski? Po pierwsze, przez wyniki finansowe koncernu Volkswagena, a po drugie, przez słowa Waltera de' Silvy zwierzchnika wszystkich projektantów koncernu, który zapowiedział, że przyszłe modele będą się charakteryzowały prostą i ponadczasową stylistyką. Co zatem miał na myśli Klaus Bischoff, podczas śmiałego krytykowania obranej przez Volkswagena strategii stylistycznej?

Szef designu Volkswagena miał na myśli opieranie wyglądu wszystkich modeli na stylistyce Golfa. Od 2015 roku kierunek rozwoju w projektowaniu nowych aut niemieckiej marki ma wyznaczać nowy Phaeton - wszystko ma być wzorowane na flagowym aucie Volkswagena. Bischoff zapowiedział jednocześnie, że poszczególne grupy aut będą charakteryzowały unikalne elementy wzornictwa. Chodzi o wyraźne i jednocześnie subtelne oddzielenie SUV-ów od hatchbacków, vanów od limuzyn, etc.

Nowa strategia stylistyczna nie zmieni charakteru Volkswagenów. Nadal mają one być praktyczne, eleganckie w swej prostocie, ergonomiczne i uwielbiane nie tylko w Europie, ale i na innych ważnych dla marki rynkach. Volkswagen pozostanie takim, jakim był od zawsze. Ale czy to źle?

ZOBACZ TAKŻE:

Ulubione auto używane Polaków: 10-letni Volkswagen z dieslem do 10 tys. zł

Volkswagen Passat | Karta wozu

Szukasz używanego Volkswagena Passata? Tu znajdziesz 1300 ogłoszeń

Więcej o:
Komentarze (46)
Szef designu VW: Kierunek stylistyczny Volkswagena jest błędny
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: 666

  Oceniono 82 razy 74

  Pewnie jakiś prezes chciał wejść do swojego Phaytona a pomylił go z Crafterem.....

 • Gość: f10

  Oceniono 32 razy 24

  "Kierunek stylistyczny Volkswagena jest błędny"
  Miliony much nie mogą się mylić...

 • Gość: jacek88

  Oceniono 33 razy 21

  Ostatnie modele VW są na jedno kopyto i mają nudny wygląd i jeszcze przez dwa lata to samo , do tej pory to kraje azjatyckie wyprzedzą ich na łeb.

 • Gość: blablub

  Oceniono 26 razy 20

  "Kierunek stylistyczny Volkswagena jest błędny"
  Powiedzcie to Polakom, to wam pyska odrapią;)))

 • Gość: van der Cyc

  Oceniono 18 razy 18

  Odkrył Amerykę. Każdy głupi to widzi.

 • Gość: gość

  Oceniono 20 razy 12

  wszystkie auta będą wzorowali na Golfiku III

 • Gość: archpoch

  Oceniono 11 razy 11

  niemieckie paście. Ci co piszą, że pod maską najlepsze niemieckie a najgorsze włoskie niech spojrzą na żywotność jtd vs tdi, niebo a ziemia :)
  A co do wyglądu to niestety, wieśwagen stylistycznie nie istnieje. Strasznie krytykował fiata za stilo 10 lat temu, a teraz nawet passat wygląda jak stilo. Paranoja jakaś

 • Gość: wiesiek

  Oceniono 27 razy 9

  Wieśwagen - das Auto

 • Gość: gostek_gostek

  Oceniono 3 razy 3

  gdyby trochę przyłożyli się do przodu to jakoś uszedł by ten Phaeton. ładna sylwetka, nawiązująca trochę do Bugatti. Szkoda, że w szczególe tak ugrzeczniona.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX