Zadowolenie - drugie imię BMW

Według opinii zebranych wśród użytkowników motoryzacji w Niemczech, statystycznie najbardziej zadowoleni ze swojego auta są osoby, które jeżdżą takimi modelami jak BMW X3, Audi Q5 czy też BMW Serii 5 - informuje IBRM Samar

Najbardziej niezawodne auta ostatnich 15 lat

Jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez niemiecki automobilklub ADAC, statystycznie najbardziej zadowolonych klientów ma marka BMW, która z oceną 77,6 punktów na 100 możliwych wyprzedza w rankingu kolejno takich graczy jak Audi (77,3 proc.), MINI (76,6 proc.) oraz Mercedes-Benz (76,5 proc.).

Najwyższej sklasyfikowaną marką popularną jest Mazda oraz Volkswagen, które zajęły odpowiednio miejsce szóste i siódme z oceną 74,1 proc. oraz 73,7 proc.

Warto dodać, że spośród firm ujętych w rankingu największy odsetek klientów, którzy pozostają wierni danej marce, ma Mercedes (62 proc.). Na kolejnych miejscach uplasowały się natomiast firmy Volkswagen (55 proc.) oraz Suzuki (49 proc.).

W rankingu modeli, których użytkownicy są statystycznie najbardziej zadowoleni ze swojego auta, liderami w poszczególnych segmentach są kolejno (w nawiasie uzyskany wynik):
- Smart Fortwo (klasa mini; 69,8 proc.),
- Audi A1 (auta małe; 78,2 proc.),
- Audi A3 (klasa niższa-średnia; 79,6 proc.),
- Audi A5 (klasa średnia; 79,5 proc.),
- BMW Serii 5 (klasa wyższa-średnia; 80,1 proc.),
- Volkswagen T5 (vany; 77,1 proc.),
- Skoda Roomster (kombivany; 75,2 proc.),
- BMW X3 (SUV; 80,7 proc.).

W cytowanym badaniu ADAC wzięło udział łącznie około 20 000 kierowców, których auto ma do 3,5 roku. Ankietowanych pytano o takie kwestie jak relacja ceny do wartości użytkowej, właściwości jezdne oraz jakość wykonania i usług serwisowych.

Do rankingu włączono tylko te modele, na temat których przysłano co najmniej 50 wypełnionych ankiet.

Źródło: IBRM Samar

ZOBACZ TAKŻE:

Szukasz używanego samochodu? Tu go znajdziesz

Te modele są odporne na kryzys

Najczęściej kradzione auta w Polsce to...

Więcej o:
Komentarze (14)
Zadowolenie - drugie imię BMW
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: gość

  Oceniono 16 razy 12

  tylko ja i mój fiat, szwagier ma alfe też jest zadowolony, wujo jeździł swojego czasu cytryną, świetne auta... a tak na poważnie, czego się spodziewać po niemieckim rankingu, że będą chwalić obce marki? No bez jaj.

 • Gość: bmw

  Oceniono 1 raz 1

  .. tylko BMW, to jest poezja motoryzacji

 • kot2ka

  Oceniono 5 razy 1

  Dobrze że pod uwagę nie jest brany Mercedes E-klasa. Miałam takiego złoma i po 3 latach widziałem jak go rdza posuwa. Jak można było taką dziadowską blachę dać do takiego auta. Szkopy się pokpili. Takie blachy wsadźcie sobie w te swoje dupska.

 • Gość: Gość Darek

  0

  Jeżeli założyć że podium ma 3 miejsca to jest poza nim bo jest czwarty.

 • Gość: havela

  Oceniono 1 raz -1

  Cos w tym jest. Kiedy sie jedzie niemiecka autostrada, to na trzech pasach na dziesiec samochodow siedem jest niemieckich marek (najwiecej widac wieswagenow). Specjalnie kiedys liczylam, bo smiech mnie ogarnial, ze momentami nasza Croma byla otoczona samymi takimi.

 • Gość: 666

  Oceniono 3 razy -1

  Szkoda że nie napisali czym się kierowali głosujący. Na pewno nie awaryjnością, bo Smark fortwo jak wiadomo jest jednorazowy jak papier toaletowy, ani kosztami utrzymania- te od klasy średniej wzwyż są drogawe w serwisowaniu(oprócz Skody) ale nie dla Niemca którego stać na nowe autko. Wniosek taki że każdy kto wydaje sporo kasy na nowe auto (ponad 150 tys takie A3, o wyższych modelach nie wspominając) to będzie je zachwalał, jedynie na budżetowe auta się psioczy....

 • Gość: dsda

  Oceniono 11 razy -1

  Ciekawe czy są równie zadowoleni z godzin spędzonych w serwisie tudzież zastępczym autem.

 • Gość: 126p

  Oceniono 7 razy -1

  Same niemieckie marki, taki ranking jest kompletnie beznadziejny.

 • Gość: Heniek

  Oceniono 11 razy -3

  A ja mom Skode (CZ) z kurom na grilu, w TeDeI, szybkom jak Bażant w locie. A w śrotku jak Ałdi a nawet lepiej nisz w wolgsfagenie.. Jestem zadowolon.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX