Pierwsze oficjalne zdjęcie nowej Octavii

Skoda rozpoczyna kampanię promocyjną nowej generacji Octavii. Producent udostępnił właśnie pierwsze oficjalne zdjęcie auta
Pierwsze zdjęcie nowej Octavii Skoda rozpoczyna kampanię promocyjną nowej generacji Octavii Skoda rozpoczyna kampanię promocyjną nowej generacji Octavii. Producent udostępnił właśnie pierwsze zdjęcie auta. Oficjalny debiut zaplanowano na 11 grudnia Skoda rozpoczyna kampanię promocyjną nowej generacji Octavii. Producent udostępnił właśnie pierwsze oficjalne zdjęcie auta. W sieci od dawna krążą szpiegowskie zdjęcia nowej generacji Octavii. Skoda wydaje się jednak niewzruszona tymi wyciekami i postanowiła mimo wszystko zafundować nam typowy striptiz, polegający na regularnym udostępnianiu kolejnych zdjęć detali nowego auta. Spektakl zaczynamy od tylnej lampy. Jak widać, element ten bardzo się zmienił. Zamiast zaokrąglonego u góry klosza oświetlonego zwykłymi żarówkami, mamy ostro naszkicowaną lampę z diodami LED. Na zdjęciu widać też wyraźnie, że przetłoczenie boczne, biegnące wzdłuż całego nadwozia, będzie ostrzejsze niż w obecnej generacji Octavii. I to by było na tyle. Jeśli pierwsze oficjalne zdjęcie rozbudziło Waszą ciekawość, teraz musicie uzbroić się w cierpliwość. Na kolejne przyjdzie Wam prawdopodobnie poczekać kilka dni. Oficjalny debiut zaplanowano na 11 grudnia. Co dziś wiadomo o nowej generacji Octavii? Wiemy, że zbudowano je na platformie MQB, którą do tej pory wykorzystano w nowej generacji Audi A3, Seata Leona i Volkswagena Golfa. Wiemy też, że popularna Skoda znacznie urośnie. Będzie mierzyć 466 cm długości, a rozstaw osi zwiększy się do 269 cm. Wszystko po to, by uniknąć konkurencji z innym nowym modelem Skody - Rapidem. Z tego samego względu Octavia będzie mogła się pochwalić znacznie bogatszą niż do tej pory listą wyposażenia. Podstawowym silnikiem będzie turbodoładowany silnik 1.2 TSI o mocy 85 koni mechanicznych.

Nowa Skoda Octavia na kolejnym filmiku

W sieci, od dawna krążą szpiegowskie zdjęcia nowej generacji Octavii, bardziej lub mniej zakamuflowanej. Skoda wydaje się jednak niewzruszona tymi wyciekami i postanowiła, mimo wszystko, zafundować nam typowy striptiz, polegający na regularnym udostępnianiu kolejnych zdjęć detali nowego auta.

Spektakl zaczynamy od tylnej lampy. Jak widać, element ten bardzo się zmienił. Zamiast zaokrąglonego u góry klosza oświetlonego zwykłymi żarówkami, mamy ostro naszkicowaną lampę z diodami LED. Na zdjęciu widać też wyraźnie, że przetłoczenie boczne, biegnące wzdłuż całego nadwozia, będzie ostrzejsze niż w obecnej generacji Octavii. I to by było na tyle. Jeśli pierwsze oficjalne zdjęcie rozbudziło Waszą ciekawość, teraz musicie uzbroić się w cierpliwość. Na kolejne przyjdzie Wam prawdopodobnie poczekać kilka dni. Oficjalny debiut zaplanowano na 11 grudnia.

>>> Ceny nowych aut Skody niskie nie są. A używanych? Tu je sprawdzisz <<<

Co dziś wiadomo o nowej generacji Octavii? Wiemy, że zbudowano je na platformie MQB, którą do tej pory wykorzystano w nowej generacji Audi A3, Seata Leona i Volkswagena Golfa. Wiemy też, że popularna Skoda znacznie urośnie. Będzie mierzyć 466 cm długości, a rozstaw osi zwiększy się do 269 cm. Wszystko po to, by uniknąć konkurencji z innym nowym modelem Skody - Rapidem (zobacz też: Skoda Rapid - test | Pierwsza jazda). Z tego samego względu, Octavia będzie mogła się pochwalić znacznie bogatszą niż do tej pory listą wyposażenia. Podstawowym silnikiem będzie turbodoładowany silnik 1.2 TSI o mocy 85 koni mechanicznych.

ZOBACZ TAKŻE:

Skoda Rapid - test | Pierwsza jazda

Co łączy Polaków i Rosjan? Miłość... do Skody

Prześwietlamy ceny | Skoda

Więcej o:
Komentarze (17)
Pierwsze oficjalne zdjęcie nowej Octavii
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: mietek

  Oceniono 24 razy 20

  tylna lampa urywa torbę. co będzie dalej, wolę nie myśleć :]

 • Gość: zed

  Oceniono 28 razy 10

  rewolucja !! nikt nie pozna że to octavia, gdyby nie ta kura na masce ...

 • Gość: 4

  Oceniono 16 razy 8

  Tu zdjec nie trzeba.Kazdy wie ze bedzie to troche wiekszy Rapid.Juz Skoda zadna awangarda nas nie zaskoczy.

 • remo29

  Oceniono 5 razy 5

  > Producent udostępnił właśnie pierwsze oficjalne zdjęcie auta

  No to producent zaszalał... Sesja fotograficzna tylnej lampy musiała musiała być megawyzwaniem, skoro w świat poszło jedno zdjęcie. Jak u Hitchcocka - zaczęli od trzęsienia ziemi. Sza-cun.
  --
  parada karzełków

 • Gość: aaaffft

  Oceniono 1 raz 1

  http://www.autokrata.pl/artykul/octavia-bez-kamuflazu-14769/0/2#photo-gallery-box

  Juz trochę wiecej zdjęć jest dostępnych więc nie róbcie szumu...

 • Gość: Poke

  Oceniono 3 razy 1

  WRACAMY DO KAŃCIASTNOŚCI

 • Gość: Herod

  Oceniono 3 razy 1

  "diody LED" to masło maślane :) Tak jakby powiedzieć "polskie koleje PKP".

 • Gość: kokosza

  0

  proponuje z kury zrobic koguta - zafsze to facet :D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX