Volkswagen "zabije" Eos-a

Na polskiej ulicy spotkać go bardzo trudno. Co tu dużo mówić, w naszym kraju Eos nie należy do bestsellerów. Niewiele osób zmartwi zatem decyzja Volkswagena, który nie zamierza przygotowywać nowej generacji modelu
Volkswagen "zabije" Eos-a Na polskiej ulicy spotkać go bardzo trudno. Niewiele osób zmartwi zatem decyzja Niemców Szef stylistów Volkswagena Klaus Bischoff zdradził dziennikarzom Autocara, że firma nie opracuje nowej wersji modelu Eos. Pojawi się za to inny duży cabriolet Taką wieść usłyszeli dziennikarze brytyjskiego Autocara podczas światowej premiery nowego Garbusa cabrio. Szef stylistów Volkswagena - Klaus Bischoff, zdradził im, że Eos dożyje swoich dni w spokoju, ale firma nie opracuje trzeciej generacji modelu. Zdaniem Bischoffa, kabriolety z twardym dachem odchodzą do lamusa i - jak wyraźnie zaznaczył - wcale go taki trend nie martwi. Volkswagen "zabije" Eos-a, ale zamiast niego chce zaproponować klientom inne, zupełnie nowe cabrio. Tym razem, ma to być samochód większy, którym wygodnie będą mogły podróżować cztery dorosłe osoby. Czy może chodzić o otwartą wersję modelu CC (kiedyś z dopiskiem Passat), o którym mówi się od kilku lat? Tego Bischoff nie zdradził. Za to na pewno będzie to auto z miękkim dachem. - W naszej gamie z pewnością znajdzie się miejsce dla dużego kabrioletu, więc dlaczego go nie zbudować. Problem tkwi w tym, że wszystkie nasze zakłady pracują na pełen gwizdek. Wprowadzenie do oferty kolejnego modelu wiązałoby się zatem z budową nowej fabryki - dodał na koniec Bischoff.

Volkswagen Eos od 99 790 zł

Taką wieść usłyszeli dziennikarze brytyjskiego Autocara podczas światowej premiery nowego Garbusa cabrio. Szef stylistów Volkswagena - Klaus Bischoff, zdradził im, że Eos dożyje swoich dni w spokoju, ale firma nie opracuje trzeciej generacji modelu. Zdaniem Bischoffa, kabriolety z twardym dachem odchodzą do lamusa i - jak wyraźnie zaznaczył - wcale go taki trend nie martwi.

Volkswagen "zabije" Eos-a, ale zamiast niego chce zaproponować klientom inne, zupełnie nowe cabrio. Tym razem, ma to być samochód większy, którym wygodnie będą mogły podróżować cztery dorosłe osoby. Czy może chodzić o otwartą wersję modelu CC (kiedyś z dopiskiem Passat), o którym mówi się od kilku lat? Tego Bischoff nie zdradził. Za to na pewno będzie to auto z miękkim dachem.

W naszej gamie z pewnością znajdzie się miejsce dla dużego kabrioletu, więc dlaczego go nie zbudować. Problem tkwi w tym, że wszystkie nasze zakłady pracują na pełen gwizdek. Wprowadzenie do oferty kolejnego modelu wiązałoby się zatem z budową nowej fabryki - dodał na koniec Bischoff.

ZOBACZ TAKŻE:

Masz 10 tys. zł? To stać Cię na New Beetle'a z 1999 roku

Salon Los Angeles 2012 | Volkswagen Beetle Cabriolet

Volkswagen chce stworzyć budżetową markę, która byłaby konkurentem dla Dacii

Więcej o:
Komentarze (17)
Volkswagen "zabije" Eos-a
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: g

  Oceniono 45 razy 5

  Powinien zabić wszystkie swoje modele.

 • Gość: RPWL

  Oceniono 17 razy 5

  Kabriolet nie ma być praktyczny, ma być stylowy. A metalowy dach stylu nie daje, to domena szmacianych topów. Początkowo myślano, że metalowe cabrio zastąpi coupe, ale nie wyszło - kabriolety są ciężkie, a coupe jest zorientowane na osiągi.

  A jak ktoś potrzebuje praktycznego samochodu to kupuje vana :-)

 • Gość: f10

  Oceniono 25 razy 3

  A dlaczego z twardym dachem odchodzą do lamusa? Przecież to najpraktyczniejsze cabrio, jakbym miał kupować cabrio to właśnie takie.
  Może problem polega na tym, że EOS wygląda jak golf i jest ładny i dynamiczny jak poniemiecki bunkier.
  Ale takie bmw e93 mógłbym mieć :)

 • eurotaxt

  Oceniono 1 raz 1

  Na szczęście Volkswagen ma od 2011 roku w ofercie VW Golfa Cabrio z miękkim dachem i wycofanie Eosa nie powoduje dziury w ofercie. Inni producenci kompaktów na razie w krzakach i wszyscy oferują auta typu CC których sprzedaż spada w całej europie

 • jaworek44

  0

  Ten kabriolet nie bardzo mi się podoba.. coś nie pasuje z przodu..
  Ale fajną reklamę VW wyczaiłem na stronie Yanosika. Jak się ktoś załapie na banner VW akurat, bo tam kilka jest, to po kliknięciu uruchamia się fajna animacja

 • Gość: aasdads

  Oceniono 5 razy -1

  VW zapomniał, że kabrioletu nie kupuje się tylko po to żeby poczuć wiatr we włosach, tylko żeby móc czerpać przyjemność z jazdy. ;)

 • Gość: blablub

  Oceniono 3 razy -1

  Problem jest prozaiczny: auto było za drogie w produkcji w stosunku do sprzedanych egzemplarzy.
  RPWL, a co powiesz o MB SL?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX