Najbardziej awaryjne auta ostatnich piętnastu lat

Dwa dni temu zaprezentowaliśmy listę dziesięciu najmniej awaryjnych aut ostatnich 15 lat. Dziś przyszła pora na samochody, których eksploatacja - ze względu na ich awaryjność - jest najbardziej kosztowna

Najbardziej niezawodne auta ostatnich 15 lat

Lista powstała na podstawie wyników analizy, jaką przeprowadziła firma Warranty Direct. Z okazji swoich 15. urodzin, zestawiła ona 200 tys. aktualnych i wygasłych polis przy pomocy narzędzia, jakim jest indeks niezawodności. Dzięki temu udało się stworzyć listę 10 najmniej awaryjnych aut w ostatnich 15 latach (zobaczysz ją po kliknięciu w obrazek po prawej stronie), którą prezentowaliśmy dwa dni temu. Na tej samej zasadzie stworzono ranking najbardziej awaryjnych samochodów.

Obecność niektórych modeli na liście najczęściej psujących się aut jest sporym zaskoczeniem, ale pamiętajmy, że użyty w badaniu wzór nie brał pod uwagę jedynie częstotliwości awarii, ale również średni wiek, przebieg oraz koszty napraw. Ten ostatni czynnik tłumaczy, dlaczego zestawienie składa się prawie wyłącznie z aut marek premium.

Oto dziesięć najbardziej awaryjnych samochodów ostatnich 15 lat:

Marka i model

Lata produkcji

1.

Audi RS6

(2002-2011)

2.

BMW M5

(2004-2011)

3.

Mercedes SL

(2002-2012)

4.

Mercedes Vito

(1996-2004)

5.

Mercedes CL

(2000-2007)

5.

Audi A6 Allroad

(2000-2005)

7.

Bentley Continental GT

(2003-)

8.

Porsche 911

(2001-2006)

9.

Land Rover Range Rover

(2002-2012)

10.

Citroen XM

(1994-2000)


Źródło: Warranty Direct

ZOBACZ TAKŻE:

Szukasz używanego samochodu? Tu go znajdziesz

Te modele są odporne na kryzys

Najczęściej kradzione auta w Polsce to...

Więcej o:
Komentarze (69)
Najbardziej awaryjne auta ostatnich piętnastu lat
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: gość

  Oceniono 106 razy 90

  No ciekawe, że 911-ka jest jednocześnie w czołówce najmniej awaryjnych i tych najbardziej...

 • Gość: jadahg

  Oceniono 114 razy 66

  Dziwne, podobno to francuskie auta są najbardziej awaryjne, a tutaj rządzą głównie niemieckie marki. To pokazuje, jak motoryzacja zmieniła się przez ostatnie 15 lat. Niektórzy mają nadal przed oczami stereotyp niezniszczalnego golfa o budowie prostej jak cep sprzed 20 lat i skomplikowanych elektronicznie i mechanicznie francuzów, które wyprzedzały wtedy swoją epokę jeśli chodzi o zaawansowaną technologię w samochodach, co niestety miało odzwierciedlenie w awaryjności. Teraz role się odwróciły. Niemcy pakują do samochodów skomplikowaną elektronikę, wszystko jak najtańszym kosztem, bo jadą na opinii sprzed 20 lat a francuzi dopracowali to co mieli już dawno i efekt widać...

 • Gość: stanley_kupiec

  Oceniono 43 razy 35

  Mało, że jest to lista najdroższych samochodów do reperowania, a nie najbardziej awaryjnych, to rownież jest to lista w 100% bazowana na modelach i danych użytkowych i kosztach naprawy w Wielkiej Brytanii, które mogą sie znacznie różnić od polskich realiów.

  Sugeruje więcej ostrożności przy ctrl-v/ctrl-c artykułów z zagranicznych stron. Gdyby to była ankieta skopiowana ze strony australijskiej najlepszym samochodem byłby zapewne Holden, tak jak i na liście najbardziej niezawodnych na drugim miejscu jest nie Opel a Vauxhall ...

 • Gość: danny_boy

  Oceniono 22 razy 22

  Po prostu nie wierzę. Tabela bez slajdów, szok.

 • Gość: lex

  Oceniono 27 razy 17

  He, he, he... porównanie dla debili... koszty napraw Bentleya wyższe od (kosztu zakupu) dacii i lady, to znaczy że jest bardziej awaryjny?

 • Gość: Hmm

  Oceniono 18 razy 16

  Ciekawe jak bardzo musi się j....ć ten citroen, że dał radę wejść do top 10 najdroższych pod względem utrzymania na chodzie samochodów -obok bentley'a ,m5 i rs6. Swoją drogą ciekawe ile z tych napraw to były dzwony albo rzeźnickie obchodzenie się z samochodem (zwłaszcza w przypadku 4 szybkich aut na tej liście).

 • Gość: zzz

  Oceniono 28 razy 14

  Co za bzdurny artykuł, a szczególnie ten tytuł. Najbardziej awaryjne auto to jest takie, które najczęściej się psuje. Nie jest w tym przypadku istotne to czy naprawa kosztuje 5 czy 50000 złotych, tylko jaka jest częstotliwość występowania awarii.

 • globalneocipienie

  Oceniono 4 razy 4

  Wyborczo, oddaj nam slajdy! Nie chcemy listy na jednej stronie!!!

  ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX