Audi zmienia politykę stylistyczną

Więcej techniki w stylistyce i większe zróżnicowanie pomiędzy liniami modelowymi - to podstawowe zmiany, jakie szykują się w polityce stylistycznej Audi
Audi zapowiada zmiany Więcej techniki w stylistyce Więcej techniki w stylistyce i większe zróżnicowanie pomiędzy liniami modelowymi - to podstawowe zmiany, jakie szykują się w polityce stylistycznej Audi Zaproponować coś nowego, ale bez łamania tradycji. Taki cel przyświecał opracowaniu nowego języka stylistycznego. Co się zmieni i jakie będą efekty? Po pierwsze Audi przekonuje, że w nowych modelach będzie więcej techniki w stylistyce. Jeśli zastanawiacie się, jak to ma wyglądać, musicie dokładnie obejrzeć zdjęcia konceptu Crosslane Coupe, który jest pierwszym autem zaprojektowany wg tej zasady. Jeśli nadal niczego nie dostrzegacie, Audi podpowiada: nowy, "trójwymiarowy" grill podkreśla lekkość konstrukcji, a nowe wloty w masce silnika odnoszą się do techniki. Niestety nie bardzo wiemy, o jaką technikę chodzi. Druga zmiana to większe rozróżnienie linii modelowych. Tak więc już nikt nie będzie mylił A6 z S6, A4 z S4, a crossovery i SUVy, czyli wszystko, co oznaczone jest literą Q, też otrzyma odrębne motywy stylistyczne. Trzecia "rewolucja" dotyczy wnętrza. Audi obiecuje, że poszczególne modele będą różnić się w środku na tyle, że patrząc na zdjęcie, nikt nie będzie mylił A6 z A8, czy A4 z A6.
Salon Paryż 2012 | Audi A3 SportbackAudiA3Sportback

Zaproponować coś nowego, bez łamania tradycji. Taki cel przyświecał opracowaniu nowego języka stylistycznego. Co się zmieni i jakie będą efekty?

Po pierwsze Audi przekonuje, że w nowych modelach będzie więcej techniki w stylistyce. Jeśli zastanawiacie się jak to ma wyglądać, to musicie dokładnie obejrzeć zdjęcia konceptu Crosslane Coupe, który jest pierwszym autem zaprojektowany wg tej zasady. Jeśli nadal niczego nie dostrzegacie, Audi podpowiada: nowy, "trójwymiarowy" grill podkreśla lekkość konstrukcji, a nowe wloty w masce silnika odnoszą się do techniki. Niestety nie bardzo wiemy o jaką technikę chodzi.

Druga zmiana to większe rozróżnienie linii modelowych. Tak więc już nikt nie będzie mylił A6 z S6, A4 z S4, a crossovery i SUVy, czyli wszystko co oznaczone jest literą Q, też otrzyma odrębne motywy stylistyczne.

Trzecia "rewolucja" dotyczy wnętrza. Audi obiecuje, że poszczególne modele będą różnić się w środku na tyle, że patrząc na zdjęcie nikt nie będzie mylił A6 z A8, czy A4 z A6.

>> Hit polskich komisów można kupić już za mniej niż 5 tysięcy złotych <<

Realizacja tych celów bez odchodzenia od tradycji może być trudna. Tradycją Audi jest bowiem to, że wszystkie modele są do siebie niezwykle podobne, zwłaszcza te "sąsiadujące" ze sobą w gamie modelowej.


ZOBACZ TAKŻE:

Audi Crosslane

Audi SQ5 w Paryżu | Wideo

Więcej o:
Komentarze (57)
Audi zmienia politykę stylistyczną
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Miki

  Oceniono 64 razy 44

  @Redakcja
  "Audi zmienia politykę stylistyczną"

  Czyżby nie nazbyt pochopnie? Uważam że obecna stylistyka spokojnie mogłaby być oferowane kolejne dwie dekady...

 • kosmiczny_swir

  Oceniono 58 razy 26

  Ech. Jakby nie bylo dosc Mercedesa i BMW, to teraz nawet Audi beda wygladaly jak azjatyckie koszmarki. A szkoda, bo dzisiejsze Audi jest jak dobrze skrojony garnitur - wszedzie pasuje i zawsze dobrze wyglada. Ja wiem, ze garnitury sa modne, ale jak wygladalby James Bond w bluzie z kapturem?

 • Gość: d.

  Oceniono 23 razy 21

  "nowy, trójwymiarowy grill podkreśla lekkość konstrukcji"

  lekkość konstrukcji?!

 • Gość: gostek_gostek

  Oceniono 18 razy 12

  to oznacza, że natchnieniem dla stylistów nie będzie już bochenek chleba? cóż za zmiana... Włoscy styliści chyba łamią zęby ze strachu!:D

 • Gość: jjagislaw

  Oceniono 10 razy 8

  @kosmiczny_swir
  Tak jest zawsze. Pokażą nowy model Audi. Marudzenie, że nic się nie zmieniło.
  Zmieniają, też marudzenie, że nie potrzebnie.
  Ja tam cenię obecną stylistykę Audi. Fajne to porównanie do garnituru.
  Jedyny problem z Audi, to "nie ten" profil kierowcy. Grupa, która sobie Audi upodobała raczej do bluz z kapturem pasuje, niż do garnituru. Więc może i dobrze, że marka idzie za duchem ;)

 • lech2011

  Oceniono 6 razy 6

  Audi Crosslane Coupe Concept - ruszamy w kosmos ? Z Batmanem ?

 • Gość: bob

  Oceniono 6 razy 4

  Ja tam rewolucji nie widzę. Ot zwykłe audi i wiadomo, że wygląda nudnie jak audi. Te auta już tak są do siebie podobne, że właściwie odróżnienie kompaktowego od luksusowego staje się problematyczne. Ładne auta (i coraz częściej bezawaryjne!) potrafią robić włosi i francuzi. I żaden 'rewolucyjny' audi tego nie zmieni. Wystarczy popatrzyć na nowe maserati quattroporte, alfy, C6 i C5, laguny, 508....Koniec kropka.

 • Gość: fragles102

  Oceniono 15 razy 3

  Ja pie... ;-) jest dwa samochody tego typu i z tą sama bryła
  1) golf jedyneczka hehe
  2) ałdi a3
  3) bardziej nudnych aut nie widzę i ten się wpisuje w ten trend
  a ten POśpieszny tytuł a gównej pl to jakieś prowokacje hehe

 • Gość: gin

  Oceniono 12 razy 2

  Wykastrować tego projektanta. Przecież ten concept stylistyczny jest paskudny.
  Nie wiem, ale Audi na przestrzeni wszystkich generacji zawsze miało swój styl, prosty, elegancki, ale naprawdę pociągający. Ten concept wygląda jak ociosana KIA Sportage... Jak dla mnie za dużo niepotrzebnych zmian, zbyt kanciasty... Audi zawsze* stawiało na zgrabne obłości, przez co nawet dzisiaj, o takich Audi 80 czy 100 nikt nie powie, że są brzydkie.
  No biorąc uwagę lata 90+

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX