Hyundai i Kia zapłacą za paliwo

Amerykański oddział Kii i Hyundaia podał zaniżone wyniki zużycia paliwa w swoich modelach. Efekt? Koreańczycy wypłacą odszkodowania ponad milionowi kierowców w USA i Kanadzie

Samochody z innej bajki | Hyundai w USA

Koreańskie marki, z powodu niewłaściwej metodologii pomiarowej, podawały zaniżone dane dotyczące zużycia paliwa w modelach Sportage, Rio i Sorento oraz Elantra, Accent i Veloster sprzedawanych na rynku amerykańskim. Różniły się one od faktycznych o około 0,3 l/100 - 1,1 l/100 km. Grupa Hyundaia przeprosiła już klientów. To jednak nie wszystko.

Właściciele koreańskich samochodów z lat modelowych 2011-2013, których w Kanadzie i USA jest około miliona, mogą liczyć na odszkodowania. Dokładne kwoty będą wyliczane na podstawie przebiegów konkretnych aut i cen paliw obowiązujących w danym regionie. Na zwrot pieniędzy mogą liczyć nawet ci kierowcy, którzy sprzedali już swoje auta. Ale to jeszcze nie koniec.

Grupa Hyundaia zobowiązała się do dodatkowej wypłaty rekompensat w wysokości 15 proc. należnej każdemu kierowcy sumy. Analitycy wyliczyli, że odszkodowania mogą kosztować Koreańczyków ponad 350 mln dolarów. Najwyraźniej nie usatysfakcjonowało to amerykańskich klientów, którzy wnieśli już zbiorowy pozew przeciwko Hyundaiowi i Kii. A to może kosztować obie marki znacznie więcej. Wystarczy przypomnieć przypadek amerykańskiej urzędniczki, która zaskarżyła Hondę o przekłamane dane dotyczące zużycia paliwa w jej Civicu. Kobiecie udało się wywalczyć prawie 10 tys. dol. odszkodowania.

ZOBACZ TAKŻE:

Hyundai i40 sedan | Galeria

Hyundai Veloster Turbo

Duży SUV Hyundaia już od 10 tys. zł

Więcej o:
Komentarze (13)
Hyundai i Kia zapłacą za paliwo
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • liczbynieklamia

  Oceniono 8 razy 6

  Przypuszczam, że polscy klienci skakaliby z radości, gdyby okazało się, że ich nowy samochód zużywa TYLKO 0.7 (przypadek średni) lub 1.1 (przypadek pesymistyczny) litra na 100km więcej, niż obiecywał producent.

 • Gość: 4

  Oceniono 10 razy 4

  TO JEST DBANIE O KLIENTA.
  CIEKAWE ILE BY MUSIAL ZWROCIC VAG ZA TE BUBLE TSI???

 • Gość: Robert

  Oceniono 3 razy 3

  W Europie, w unii w szczególności, nie ma szans na to. Norma wg której badane są auta na zużycie paliwa nijak ma się do realnych warunków użytkowania pojazdów, a na terenie unii tylko ona obowiązuje. Z tego wynika, że nie ma szans na jakiekolwiek odszkodowania.

 • Gość: gostek_gostek

  Oceniono 15 razy 1

  cóż, swoją drogą ich silniki nigdy nie były zbyt oszczędne. Ani diesle ani benzynowe. A teraz jeszcze taki kanał... niezła wpadka.

 • Gość: gosc

  0

  Problemy z odszkodowaniem warto rozwiązywać z pomocą kancelarii prawnych. Specjalizują się one w zakresie prowadzenia tego rodzaju spraw, co daje nam gwarancję profesjonalizmu, doświadczenie i większą szansę na sukces. Polecam kancelarię Teodorowski & Wojtaszak korzystałam z jej usług i byłam bardzo zadowolona.

 • Gość: Jerzy

  0

  Fajna stronka o KIA
  http://kia-new.blogspot.com/

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX