Rover Mini | Kosztorys napraw

Tak zardzewiałego auta dawno w programie nie oglądaliśmy. Okazało się, że Mini nie ma praktycznie podłogi. Z progami i błotnikami nie było lepiej. Ile kosztowała naprawa tego klasyka?

Mini Morris - samochód używany

W jednym z ostatnich programów "Samochód marzeń - kup i zrób" przyglądaliśmy się renowacji klasyka - Rovera Mini. Ogrom pracy wynikający z jego cokolwiek ciężkiego stanu, przyprawił Adama Klimka z Motorocus.com o zawrót głowy. Zadanie jednak musiało być wykonane zgodnie ze sztuką i po wielu dniach mozolnej rekonstrukcji cel został osiągnięty, co bezapelacyjnie dało się zauważyć w programie.

Prace przy tym, bądź co bądź pięknym aucie polegały głównie na jego demontażu i gruntownych naprawach blacharskich ponieważ korozja popełniła bardzo poważne uszczerbki. Kluczowym dla osiągnięcia maksymalnie dobrego efektu końcowego było lakierowanie całego nadwozia dzięki czemu samochód nabrał blasku właściwego pojazdom zjeżdżającym z taśmy produkcyjnej. Następnie przyszedł czas na precyzyjne złożenie tej brytyjskiej legendy w jedną całość.

Do tej pory w
"Samochód marzeń - kup i zrób":
BMW E30

Citroen BX GTI

Toyota Corolla e90
Jeep Cherokee

Diabeł tkwi w szczegółach, dlatego wymieniono w Mini na nowe chromowane nakładki na zderzaki, obręcze reflektorów zewnętrznych jak i wewnętrznych oraz dachową listwę ozdobną. Wewnątrz kabiny obszyto skórą deskę rozdzielczą, co dodało pojazdowi szyku i elegancji.

Po zmianie przewodów zapłonowych oraz świec pozostało już tylko włożenie nowego akumulatora, co ostatecznie tchnęło nowe życie w kultowy samochód, do tej pory będący marzeniem wielu pasjonatów motoryzacji.

Wykaz części:
Chromowane nakładki na błotniki     372 zł
Klin szyby przód i tył             56 zł
Dachowa listwa ozdobna         60zł
Obręcze reflektorów zewnętrznych     48 zł
Obręcze reflektorów wewnętrznych     76 zł
Obszycie deski rozdzielczej         300 zł
Lakierowanie nadwozia         4000 zł
Naprawa blacharska             1200 zł
Maty wygłuszające             100 zł
Świece zapłonowe             60 zł
Przewody zapłonowe             85 zł
Akumulator                 200 zł

Razem:                 6557 zł

Patron medialny:

 

Źródło: Motoricus.com

ZOBACZ TAKŻE:

Najpiękniejsze mini Świata pochodzi z Polski

Jeep nie zaliczył testu łosia | Wideo

"Samochód marzeń - kup i zrób"

Więcej o: