Renault DCross - Dacia Duster po brazylijsku

DCross to wariacja na temat Dacii Duster, będąca wizją brazylijskich projektantów, działających na zlecenie Renault. Czy to zapowiedź nowej wersji ulubionej Dacii Polaków?
Renault DCross Dacia Duster po brazylijsku DCross to wariacja na temat Dacii Duster. Wyraźnie zarysowany dyfuzor sprawia, że auto nabiera offroadowego charakteru DCross to wariacja na temat Dacii Duster. Renault oferuje dustera - w zależności od rynku - ze znaczkiem rombu lub Dacii. W Brazylii - ojczyźnie stylistów odpowiedzialnych za DCross - pod projektem podpisuje się Renault. Specjalna wersja modelu powstała z okazji Salonu Samochodowego w Sao Paulo i nosi miano konceptu. Co można powiedzieć o wyglądzie auta? Pas przedni wygląda znacznie lepiej niż w produkcyjnej wersji dustera. Jest nowocześniejszy, a wyraźnie zarysowany dyfuzor dodaje mu nieco offroadowego charakteru. Tylna część nadwozia została pomalowana czarnym, matowym lakierem, przez co sprawia wrażenie, jakby była zrobiona z plastiku. "Przydymione" klosze tylnych lamp przypominają, że mamy do czynienia z konceptem. Najdziwniejszą rzeczą w całym aucie jest umiejscowienie koła zapasowego, które znalazło się... na dachu. Czy można sobie wyobrazić mniej praktyczne miejsce? Możliwe, że DCross jest zapowiedzią nowej wersji Dacii/Renault Duster. Kiedy i czy w ogóle znajdzie się ona w ofercie? Tego na razie nie wiadomo.

W te auta warto inwestować - lista modeli odpornych na kryzys

Renault oferuje Dustera - w zależności od rynku - ze znaczkiem rombu lub Dacii. W Brazylii - ojczyźnie odpowiedzialnych za DCross stylistów - pod projektem podpisuje się Renault. Specjalna wersja modelu powstała z okazji Salonu Samochodowego w Sao Paulo i nosi miano konceptu.

Co można powiedzieć o wyglądzie auta? Pas przedni wygląda znacznie lepiej niż w produkcyjnej wersji Dustera. Jest nowocześniejszy, a wyraźnie zarysowany dyfuzor dodaje mu nieco offroadowego charakteru.

Tylna część nadwozia została pomalowana czarnym, matowym lakierem, przez co sprawia wrażenie, jakby była zrobiona z plastiku. "Przydymione" klosze tylnych lamp przypominają, że mamy do czynienia z konceptem. Najdziwniejszą rzeczą w całym aucie jest umiejscowienie koła zapasowego, które znalazło się... na dachu. Czy można sobie wyobrazić mniej praktyczne miejsce?

Możliwe, że DCross jest zapowiedzią nowej wersji Dacii/Renault Duster. Kiedy i czy w ogóle znajdzie się ona w ofercie? Tego na razie nie wiadomo.

ZOBACZ TAKŻE:

Wielkie plany Dacii na 2012 rok

Dacia Citadine - nowe auto za 20 tys. zł?

Dacię Duster można kupić w naprawdę dobrej cenie

Więcej o:
Komentarze (27)
Renault DCross - Dacia Duster po brazylijsku
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • bazinga1

  Oceniono 34 razy 18

  mam szczere pytanie do autora - dlaczego koło na dachu to zły pomysł? rozumiem że będzie zabierało miejsce na dachu pana dzieciom i teściowej?

 • Gość: RaV

  Oceniono 6 razy 6

  Jak dla mnie bardzo ładny i miło by bylo jak by to był następca obecnego Dastera i jeździł po Europie ... bo jest ładny a czy porządny tego nie oceniam!

 • Gość: Dach

  Oceniono 5 razy 3

  Koło zapasowe na dachu to REWELACYJNY pomysł. Autor chyba jeździ tramwajem.

 • macq84

  Oceniono 3 razy 3

  Pogadali my, a teraz za projekt wezmą się księgowi. Tam upitolą, tu wygładzą, tam uproszczą i wyjdzie troszkę lepiej wyposażone, troszkę ładniejsze auto za 39900 w podstawowej wersji :)

 • macq84

  Oceniono 2 razy 2

  Swego czasu wyglądało jeszcze "dziwniej" moto.pl/MotoPL/1,88389,6334348,Dacia_Duster_Concept___tego_sie_chyba_nikt_nie_spodziewal.html

 • Gość: Macho

  Oceniono 1 raz 1

  Kto jeździł w Brazylii to wie dlaczego koło jest na dachu

 • Gość: VIN-INFO

  0

  Przed zakupem używanego samochodu lub motocykla sprawdź jego historię. Wyszukaj w googlach historia pojazdu na vin-info pl.

 • Gość: A4_Capone

  0

  S przodu to przecież Freelander ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX