Nowa Skoda Octavia - co o niej wiemy?

Do sieci trafił kolejny filmik, na którym udało się uwiecznić nową Skodę Octavię prawie bez kamuflażu. Co wiemy o najnowszej generacji najważniejszego modelu Skody?

Nowa płyta podłogowa, nowe cenniki - nowa Skoda Octavia będzie zasługiwała na miano nowej. Jest jednak coś, co pozostanie prawie bez zmian - stylistyka. Chyba nikt nie spodziewał się rewolucji w tej dziedzinie. To, że w najbliższym czasie Skoda nie ma zamiaru zmieniać języka stylistycznego, Czesi udowodnili modelem Rapid. Najnowszy filmik z udziałem Octavii każe przypuszczać, że polski bestseller nowej generacji będzie jego większą i droższą odmianą.


Skoda Rapid jednak tańsza...

Najnowsze dziecko Skody zostanie zbudowane w oparciu o platformę MQB, którą wykorzystują już nowy Volkswagen Golf, Seat Leon i Audi A3. Octavia pozostanie jednak najbardziej praktycznym autem w swojej klasie. Czesi chcieliby, żeby model ten zaczął być traktowany jako nieco bardziej ekskluzywny niż dzisiaj. Co to oznacza?

Mając w gamie poczciwego Rapida, który mógłby stanowić naturalnego wroga dla Octavii w obecnym kształcie, Skoda musi wypozycjonować najnowszą generację swojego bestselleru nieco wyżej. Wszystko po to, by dwa modele nie walczyły o tego samego klienta. Co to oznacza w praktyce? Najnowsza Octavia musi urosnąć i czerpać jeszcze więcej wzorców z najnowszego Golfa.

Obok wyglądu najnowszej Octavii, sporo dyskusji wywołują jej ceny. Dziś za najtańszą odmianę tego modelu trzeba zapłacić 55 700 zł. Octavia Tour, która nadal jest obecna w cennikach Skody i którą miał zastąpić Rapid, to wydatek przynajmniej 44 350 zł. Wspomniany Rapid kosztuje 47 950 zł (do końca roku Skoda daje na ten model rabat 2 500 zł i oferuje promocję na pakiet ubezpieczeń o wartości 1 590 zł). Można się zatem spodziewać, że najnowsza generacja Octavii będzie kosztowała w podstawie ok. 58-59 tys. zł. Logika każe przypuszczać, że nie będzie to 60 tys. zł, bo za takie pieniądze można kupić Volkswagena Golfa VII.

ZOBACZ TAKŻE:

Ile kosztuje jeden z najlepiej sprzedających się samochodów w Polsce?

Topowy model Skody teraz z nowym silnikiem

Skoda Superb Combi Outdoor - udawaczka