Volkswagen stworzy konkurenta Dacii?

Koncern Volkswagen AG chce poszerzyć swoją ofertę o tanią markę, która konkurowałaby m.in. z samochodami Dacii. Na razie nie wiadomo, jak owa marka miałaby się nazywać, ale wyobraźnię rozbudza fakt, że jej modele miałby kosztować od 6 do 8 tys. euro
VW stworzy konkurenta Dacii? Volkswagen chce poszerzyć swoją ofertę o tanią markę Koncern Volkswagen chce poszerzyć swoją ofertę o tanią markę, która konkurowałaby m.in. z samochodami Dacii. Modele miałyby kosztować od 6 do 8 tys. euro Volkswagen chce poszerzyć swoją ofertę o tanią markę, która konkurowałaby m.in. z samochodami Dacii. Na razie nie wiadomo, jak ta marka miałaby się nazywać, ale wyobraźnię rozbudza fakt, że jej modele miałyby kosztować od 6 do 8 tys. euro. W dobie kryzysu posiadanie w ofercie budżetowego modelu - a najlepiej marki - jest wręcz niezbędne, by osiągać akceptowalne wyniki sprzedażowe. Wiedzą o tym Renault (które oferuje klientom tanie modele ze znaczkiem Dacii) i Nissan (który chce wskrzesić Datsuna). Czy Volkswagen rzeczywiście pójdzie w ślady konkurencji? Brytyjski magazyn "Car", który dotarł do tej zaskakującej informacji, twierdzi, że podczas tworzenia budżetowego auta Volkswagen wykorzysta swoje partnerstwa w Chinach i Indiach. Nikogo nie powinno to dziwić, bo jeśli coś ma być naprawdę tanie, to musi zostać naznaczone etykietą "Made in China". Zarząd Volkswagen AG ma podobno podjąć ostateczną decyzję jeszcze tej zimy. Nowa niemiecka marka korzystałaby ze znanych rozwiązań technologicznych - m.in. platform PQ24, PQ25 i PQ35.

Nissan zrobi auto za 9 tys. zł

W dobie kryzysu posiadanie w ofercie budżetowego modelu - a najlepiej marki - jest wręcz niezbędne, by osiągać akceptowalne wyniki sprzedażowe. Wiedzą o tym Renault, które oferuje klientom tanie modele ze znaczkiem Dacii, Nissan chcący wskrzesić Datsuna i... Volkswagen, który ma w planach stworzenie auta w cenie od 6 tys. euro (niecałe 25 tys. zł).

Brytyjski magazyn "Car", który dotarł do tej zaskakującej informacji, twierdzi, że podczas tworzenia budżetowego auta Volkswagen wykorzysta swoje partnerstwa w Chinach i Indiach. Nikogo nie powinno to dziwić, bo jeśli coś ma być naprawdę tanie, to musi zostać naznaczone etykietą "Made in China". Zarząd Volkswagen AG ma podobno podjąć ostateczną decyzję jeszcze tej zimy.

Nowa niemiecka marka korzystałaby ze znanych ze rozwiązań technologicznych - m.in. platform PQ24, PQ25 i PQ35.

Źródło: "Car"

ZOBACZ TAKŻE:

Ile kosztuje jeden z najlepiej sprzedających się samochodów w Polsce?

Obecnie najtańsze auto świata kosztuje mniej niż 3 tys. dol.

Jakie samochody można kupić w Indiach? Z innej bajki...

Więcej o:
Komentarze (41)
Volkswagen stworzy konkurenta Dacii?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Miki

  Oceniono 37 razy 15

  A Volkswagen nie jest już konkurencją dla Dacii??
  W nowym Polo można się pociąć o boczni drzwi...

 • Gość: 10

  Oceniono 31 razy 15

  Biorąc pod uwagę to, że VAG obecnie w swoich modelach tnie na czym się da (polecam zdjęcia wnętrz najbiedniejszych wersji Upa czy Rapida) aż strach pomyśleć na czym oni chcą jeszcze oszczędzać.

 • Gość: skodziarz

  Oceniono 28 razy 14

  właśnie, myślałem że skoda jest konkurencją dacii... :)

 • stanstill

  Oceniono 31 razy 13

  Ja tam bym nazwy nie zmienial. Volkswagen od zawsze byl synonimem tanich aut dla biedoty, z tym ze VW ceni sie zbyt bardzo w ostatnich latach robiac jednoczesnie coraz gorsze auta. Lepiej niech obniza ceny za szrot jaki w tej chwili sprzedaja i zostana przy znaczku VW, stworza nowa marke premium i dadza jej nowy znaczek i nazwe ktora sie kojarzy pozytywnie jak Lexus czy Infiniti w ktorem w parze z nazwa i cena idzie jakosc i luksus.

 • Gość: soner3

  Oceniono 10 razy 4

  Ta już na pewno VW chce być jak Dacia, marzą o tym tak jak Porsche marzy żeby być Tata

 • von_seydlitz

  Oceniono 3 razy 3

  Mogą wykupić Biedronkę i będą mieli... tanią markę...

  :)

 • Gość: pluto

  Oceniono 5 razy 3

  Przecież nie jest nowością fakt, że VAG wypuścił Rapida i jego brata pod marką Seat.
  Właśnie po to by konkurować z Dacią.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX