Adam bez dachu nad głową

Opel tak zapatrzył się w Fiata 500, że w miesiąc po debiucie modnisia Adama już pojawiły się informacje o przygotowywanej wersji cabrio
Adam bez dachu nad głową Miesiąc po debiucie auta już pojawiły się informacje o przygotowywanej wersji cabrio Jak dowiedział się Auto Express, Opel planuje wersję Adama za składanym dachem. Nie wiadomo, czy będzie to kabriolet czy landaulet Adam będzie najmniejszym modelem marki Opel. Ale to wcale nie oznacza, że będzie również najtańszy. Adam celuje w niszę małych samochodów, które oferują o wiele więcej, niż tylko cztery koła i kierownicę. Można je zamówić w różnych, mocno spersonalizowanych wersjach, a kto nie ma głowy do "zaptaszania" kilkustronicowej listy opcji, zawsze może zdecydować się na jedną z wielu edycji specjalnych. Do tego grona należą Fiat 500, Mini One (i pochodne), czy Citroen DS3, a teraz dołącza Opel Adam. Co będzie oferował? Oczywiście dach może mieć inny kolor, niż nadwozie, listwy, pasy ozdobne, różne kolory wnętrza, nie mówiąc o liście wyposażenia dodatkowego. Z czasem zapewne możliwości jeszcze się powiększą. Ale jedna wersja nadwoziowa to za mało. Jak dowiedział się Auto Express, Opel na wzór Fiata 500C i Citroena DS3 Cabrio planuje wersję za składanym dachem. Nie wiadomo, czy będzie to typowy kabriolet, czy jak w przypadku Fiata i Citroena landaulet (nazwa adekwatna, lecz niepopularna). Można się jednak spodziewać tych samych silników, co w Adamie hatchback, czyli 1.2 (70 KM) i 1.4 (87 i 100 KM). Z czasem zapewne dołączy do nich wysokoprężny silnik 1.3 CDTI. Opel Adam Cabrio ma pojawić się na rynku najwcześniej za rok lub na początku 2014 roku. A co będzie kolejną nowością modelową Adama: minivan na wzór Fiata 500L, czy może kombi na podobieństwo Mini Clubmana?
Opel Adam | Galeria

Adam będzie najmniejszym modelem marki Opel. Ale to wcale nie oznacza, że będzie również najtańszy. Adam celuje w niszę małych samochodów, które oferują o wiele więcej, niż tylko cztery koła i kierownicę. Można je zamówić w różnych, mocno spersonalizowanych wersjach, a kto nie ma głowy do "zaptaszania" kilkustronicowej listy opcji, zawsze może zdecydować się na jedną z wielu edycji specjalnych. Do tego grona należą Fiat 500, Mini One (i pochodne), czy Citroen DS3, a teraz dołącza Opel Adam.

Co będzie oferował? Oczywiście dach może mieć inny kolor, niż nadwozie, listwy, pasy ozdobne, różne kolory wnętrza, nie mówiąc o liście wyposażenia dodatkowego. Z czasem zapewne możliwości jeszcze się powiększą. Ale Jedna wersja nadwoziowa to za mało. Jak dowiedział się Auto Express Opel, na wzór Fiata 500C i Citroena DS3 Cabrio, planuje wersję za składanym dachem. Nie wiadomo, czy będzie to typowy kabriolet, czy jak w przypadku Fiata i Citroena landaulet (nazwa adekwatna, lecz niepopularna). Można się jednak spodziewać tych samych silników, co w Adamie hatchback, czyli 1.2 (70 KM) i 1.4 (87 i 100 KM). Z czasem zapewne dołączy do nich wysokoprężny silnik 1.3 CDTI.

Opel Adam Cabrio ma pojawić się na rynku najwcześniej za rok, lub na początku 2014 roku. A co będzie kolejną nowością modelową Adama, minivan na wzór Fiata 500L, czy może kombi na podobieństwo Mini Clubmana?


ZOBACZ TAKŻE:

Europa pokochała Mokkę

Opel Insignia 2.0 BiTurbo - test | Pierwsza jazda

Opel Corsa - ogłoszenia

Więcej o: