Mercedes A z L na dachu

Mercedes przygotował swój najnowszy model, A klasę w wersji dla ośrodków nauki jazdy. Czy nowa A klasa trafi do WORD-ów?

Mercedes zdecydował się na zmianę koncepcji nowej A klasy i trafił w dziesiątkę. Zainteresowanie tym modelem jest ogromne. Na tym nie koniec, Mercedes chce, by młodzi kierowcy, a w zasadzie kandydaci na kierowców pomyśleli o zakupie Mercedesa. W tym celu przygotował A klasę w wersji "toBE", czyli wyposażoną w jeden z dwóch pakietów dostosowujących auto do prowadzenia nauki jazdy.

Podstawowy pakiet kosztuje w Niemczech 495 euro, a w jego skład wchodzi m.in.: podwójny zastawów pedałów, podwójne lusterka wsteczne oraz pakiety Light & Sight i Seat Comfort. Droższa wersja kosztuje 1 150 euro i w stosunku do podstawowej zapewnia większy poziom wygody dla instruktora.

Ceny nowego Mercedesa A klasy zaczynają się w Polsce od 89 900 zł. To prawie trzykrotnie więcej, niż Ośrodki Szkolenia Kierowców wydają na popularne w Polsce samochody służące do nauki jazdy. Mercedesów raczej nie ma się co w nich prędko spodziewać, ale może jakiś OSK, lub WORD pozytywnie nas zaskoczy?


ZOBACZ TAKŻE:

Mercedes nie nadąża z produkcją nowej A-Klasy

Nowy Mercedes klasy A - polski cennik

Mercedes A klasy - ogłoszenia

Więcej o:
Komentarze (13)
Mercedes A z L na dachu
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • liczbynieklamia

  Oceniono 17 razy 17

  Kurs praktyczny na prawo jazdy trwa przynajmniej 30 godzin. Suma czasu wszystkich egzaminów praktycznych dla danego kursanta wynosi średnio może ze 2 godziny. Wniosek jest prosty - potrzeba 15 razy więcej samochodów na kursy niż egzaminy. Jeżeli samochód jest zupełnie nowym modelem, jak Mercedes W176, to szkoły jazdy muszą je kupić w salonach. Firmie opłaca się więc dać samochody WORD-om nawet za darmo, bo odbiją to sobie potem z nawiązką na szkołach jazdy. Wcale nie jest więc wykluczone, że Mercedesy z L-ką na dachu pojawią się na ulicach, ale będzie to bardzo zła informacja dla przyszłych kursantów, bo to oni za te samochody finalnie zapłacą.

 • Gość: Mercedes

  Oceniono 16 razy 12

  Możecie się bardzo zdziwić, nikt z was nie słyszał ile to razy WORDy dostawały samochody za śmieszne pieniądze - za jeden grosz. Wystarczy że jakiś diler Mercedesa zaproponuje WORDowi odpowiednią cenę i wygra przetarg i gotowe. Wszystkie szkoły jazdy w województwie będą zmuszone kupić A-klasy.

 • Gość: PowerAge

  Oceniono 11 razy 7

  podoba mi się nowa A klasa

 • Gość: MM

  Oceniono 15 razy 5

  Niby dziennikarze motoryzacyjni, a wasza wiedza na temat motoryzacji jest taka jak moja o filozofii.

 • Gość: Tomek

  Oceniono 3 razy 3

  Może kiedyś i do nas takie auta trafią. W Niemczech nie dziwi nowy Golf GTD, Tiguan, BMW 1, BMW 3 na nauce jazdy. Zapewne te Mercedesy też będą często się pojawiały z napisem "Fahrschule".

 • Gość: jkauf

  Oceniono 2 razy 2

  Będą nie bój, nie bój. WORDY dostaną za grosze, a koszty odbiją sobie na ośrodkach szkoleniowych. Tak dzieje się od wielu lat.

 • Gość: dd

  Oceniono 1 raz 1

  W Niemczech widziałem "L", którymi były VW CC i Golfy VI :)

 • Gość: mam Bravo I

  0

  Pamiętać ie Fiat Bravo z 1995 roku, tek kształt do dzisiaj jest fajny, ale Mercedes wykorzystał
  w dobrym guście, Mmm...

 • Gość: Cichy

  Oceniono 4 razy 0

  Na przykład w Holandii ludzie uczą się na VW Golfie lub BMW serii 1. Według mnie powinno się uczyć na autach kompaktowych , ponieważ świeży kierowca nie będzie bał się gabarytów auta

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX