Nowe oznakowanie autostrad i dróg ekspresowych

Nowe znaki, nowe sposoby ich ustawiania oraz ponumerowanie węzłów na autostradach i trasach ekspresowych - to zmiany, które zaczną obowiązywać już w przyszłym roku. Według ustaleń reporterów RMF FM, już niedługo sprawa trafi do Ministerstwa Transportu
04.12.2008 OKOLICE WSI RYCHNOWO DROGA KRAJOWA NR 7  SIODEMKA WYREMONTOWANY ODCINEK DROGI FOTORADAR    FOT PRZEMYSLAW SKRZYDLO / AGENCJA GAZETA
Piraci drogowi bez punktów. Liczy się kasa

Zapowiada się, że to początek końca chaosu, jaki panuje na niektórych odcinkach polskich dróg ekspresowych i autostrad. Wszystko za sprawą nowych, uproszczonych znaków, które już w przyszłym roku staną przy drogach szybkiego ruchu. Część z dziś usytuowanych przy nich tablic zniknie - zostaną tylko te najważniejsze, które dodatkowo będą bardziej czytelne. Celem zmian jest ułatwienie kierowcom odczytania informacji, jakie niosą za sobą znaki.

Kolejna zmiana dotyczyć będzie sposobu ustawiania tablic kierunkowych na autostradowych węzłach. Mają one być  umieszczane w taki sposób, by nikt nie miał już wątpliwości, z którego pasa należy pojechać prosto, a z którego skręcić. Pojawią się również nowe nazwy węzłów oraz ich numeracja.

Jak informuje RMF FM, ze względu na duże koszta zmian, będą one wprowadzane etapami. Nowe znaki w pierwszej kolejności pojawią się na trasach, które niebawem zostaną oddane do użytku. Wymiana dziś stojących znaków potrwa kilka lat.

Źródło: RMF FM

ZOBACZ TAKŻE:

Tym samochodem trudno przekroczyć dozwoloną prędkość. Nie chcesz łatać dziury budżetowej? Kup auto za tysiąc zł

Jakimi nieoznakowanymi radiowozami jeździ polska drogówka? Zdradzamy marki, modele i kolory

Autostrada | Instrukcja obsługi

Więcej o: