Renault i Nissan zrobią auto za 9 tys. zł

Sojusz Renault-Nissana chce wskrzesić markę Datsun. Ma to nastąpić w 2014 roku. Efektem będą samochody w cenie od 3 tys. dol.

Skoda Rapid jednak tańsza. Ceny od...

Jak twierdzi "Wall Street Journal", japońsko-francuski sojusz zamierza produkować aż sześć modeli Datsuna w cenie od 3 do 5 tys. dolarów. Oferta ma być skierowana do klientów z krajów takich jak Rosja, Indonezja i Indie. Samochody stałyby się naturalnymi konkurentami najtańszych aut chińskich czy indyjskich (np. Tata Nano). Jak Nissan-Renault chce osiągnąć tak niską cenę?

Niemal wszystkie podzespoły niezbędne do produkcji auta pochodziłyby z kraju, w którym odbywałby się jego końcowy montaż i sprzedaż. Dodatkowym "plusem", który znacznie obniży cenę Datsunów będzie fakt, że nie będą one oferowane w krajach, w których obowiązują wyśrubowane normy bezpieczeństwa i emisji szkodliwych substancji. Samochody mają być "nowoczesne, świeże i atrakcyjne dla kupujących, bo będą dobrze czuć się w nich i na miarę ich możliwości finansowych".

Datsun ma być dla francusko-japońskiego sojuszu narzędziem, który zwiększy ich udział w globalnym rynku. Jednocześnie, wykreowanie nowej marki nie spowoduje zmiany wizerunku ani Nissana, ani Renault. Francuzi już dziś mają w swoich szeregach Dacię, która nie wpływa na postrzeganie marki spod znaku rombu, a skutecznie zwiększa dochody całej grupy.

ZOBACZ TAKŻE:

Ile kosztuje jeden z najlepiej sprzedających się samochodów w Polsce?

Obecnie najtańsze auto świata kosztuje mniej niż 3 tys. dol.

Jakie samochody można kupić w Indiach? Z innej bajki...

Więcej o:
Komentarze (46)
Renault i Nissan zrobią auto za 9 tys. zł
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: pan proper

  Oceniono 44 razy 40

  Dlaczego oni zawsze podają ceny w złotych, skoro i tak nie można go będzie za te złotówki kupić. Co to za kretyńskie praktyki...

 • piotrus.zibi

  Oceniono 34 razy 24

  u nas nawet jak beda dostepne to w tajemniczy sposob beda kosztowaly 35-40 tysiecy, byle zedrzec

 • Gość: Adrenal

  Oceniono 23 razy 21

  Już za rok??? Dat Sun ???

 • kkastr

  Oceniono 33 razy 19

  Dlaczego nie w UE? Dlatego, że tylko poza UE można robić auta, bez katalizatorów, bez ABS, bez poduszek powietrznych, bez kontroli trakcji, bez zbędnej elektroniki i bez spełniania różnych norm. W Europie każdy musi wydać 3x więcej, bo urzędnik lepiej wie co jest mu potrzebne. A w Rosji, Indiach czy Chinach ludzie mają wybór. Mogą kupić to samo co my, a jak kogoś nie stać to może kupić np. Tatę Nano. A u nas jedyne na co nam łaskawie pozwalają, to kupić drogie auto albo wziąć kredyt i jeszcze bardziej przepłacać.

 • Gość: realista

  Oceniono 15 razy 11

  u nas będzie po 30tys. zł w wersji podstawowej doliczając VATy, akcyzy, cła i inne duperele

 • Gość: Mickey

  Oceniono 12 razy 6

  gdyby była opcja z podczepianą kosiarką do trawy to z chęcią bym kupił nowego Datsuna

 • Gość: peter

  Oceniono 5 razy 5

  Mieszkam w Ameryce poludniowej, wszystkie modele dacia jezdza tutaj pod marka renault i sa sprzedawane przez siec dilerska renault. Normalne renowki nie sa tutaj dostepne. Jednym z najpopularniejszych aut jest renault logan oraz renault sandero.

 • Gość: jaculek

  Oceniono 10 razy 4

  A dlaczego autor skasował komentarze, które wytknęły mu błąd? Ale dobrze, że zmienił też część treści i Rosja nie jest już krajem rozwijającym się.

 • Gość: stachu

  Oceniono 2 razy 2

  3000$ w USA i 30000PLN w Polsce, no bo przecież podatek ekologiczny, drogowy, autostradowy, paliwowy, technologiczny, spożywczy, farmaceutyczny, IT, radiowy, od pustych nośników, od towarów i usług, dochodowy od osób fizycznych, dochodowy od osób prawnych, lokalny, gminny, miejski, stołeczny, akcyza.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX