Skoda Rapid - znamy polskie ceny

Jako pierwsi w Polsce dotarliśmy do cen Skody Rapid. Na razie nie wiemy, co dokładnie znajdzie się na liście wyposażenia podstawowej wersji, ale pewne jest to, że nie zabraknie na niej... skrobaczki do szyb
Skoda Rapid - polskie ceny Na razie nie wiadomo, co znajdzie się na liście wyposażenia podstawowej wersji 47 950 zł - tyle trzeba będzie zapłacić w salonach Skody za jej najnowszy model. W tej cenie otrzymamy Rapida z silnikiem 1.2 MPI o mocy 75 KM. 47 950 zł - tyle trzeba będzie zapłacić w salonach Skody za jej najnowszy model. W tej cenie otrzymamy Rapida z silnikiem 1.2 MPI o mocy 75 KM. Na razie nieznana jest lista wyposażenia standardowego, jednak udało nam się ustalić, że Czesi do każdego sprzedanego auta dołączą... skrobaczkę do szyb. Wniosek? Podgrzewanie szyb i lusterek standardem raczej nie będzie. O klimatyzacji też nic nam nie wiadomo. Ceny są dość wysokie. Za podobne pieniądze (48 200 zł w promocji) można dziś kupić najnowszą Octavię z 1.4-litrowym silnikiem MPI o mocy 80 KM. Przewaga polskiego bestsellera ujawnia się nie tylko w zestawieniu przestrzeni pasażerskiej, ale również przy porównaniu wielkości bagażnika - pokaźne 550 l w Rapidzie musi ustąpić pierwszeństwa 585 l z Octavii. Wiemy, że do wyboru będzie sześć silników. Diesel o pojemności 1.6 litra będzie występować w dwóch wariantach: 90- i 105-konnym. Skoda przygotowała dla Rapida również dwie wersje turbodoładowanego benzyniaka 1.2. Słabszy rozwija moc 86, a mocniejszy 105 koni mechanicznych. W gamie znajdują się jeszcze dwa inne silniki benzynowe: trzycylindrowe, 75-konne 1.2 oraz czterocylindrowe, turbodoładowane 1.4 TSI o mocy 122 KM. W zależności od tego, jaki silnik trafi pod maskę, klienci będą mogli zdecydować się na pięciostopniową lub sześciostopniową skrzynią ręczną albo siedmiobiegową przekładnię DSG.

Jak Skoda Rapid spisuje się na drodze? Sprawdziliśmy

47 950 zł - tyle trzeba będzie zapłacić w salonach Skody za jej najnowszy model. W tej cenie otrzymamy Rapida z silnikiem 1.2 MPI o mocy 75 KM. Na razie nieznana jest lista wyposażenia standardowego, jednak udało nam się ustalić, że Czesi do każdego sprzedanego auta dołączą... skrobaczkę do szyb. Wniosek? Podgrzewanie szyb i lusterek standardem raczej nie będzie. O klimatyzacji też nic nam nie wiadomo.

Ceny są dość wysokie. Za podobne pieniądze (48 200 zł w promocji) można dziś kupić najnowszą Octavię z 1.4-litrowym silnikiem MPI o mocy 80 KM. Przewaga polskiego bestsellera ujawnia się nie tylko w zestawieniu przestrzeni pasażerskiej, ale również przy porównaniu wielkości bagażnika - pokaźne 550 l w Rapidzie musi ustąpić pierwszeństwa 585 l z Octavii.

Wiemy, że do wyboru będzie sześć silników. Diesel o pojemności 1.6 litra będzie występować w dwóch wariantach: 90- i 105-konnym. Skoda przygotowała dla Rapida również dwie wersje turbodoładowanego benzyniaka 1.2. Słabszy rozwija moc 86, a mocniejszy 105 koni mechanicznych. W gamie znajdują się jeszcze dwa inne silniki benzynowe: trzycylindrowe, 75-konne 1.2 oraz czterocylindrowe, turbodoładowane 1.4 TSI o mocy 122 KM. W zależności od tego, jaki silnik trafi pod maskę, klienci będą mogli zdecydować się na pięciostopniową lub sześciostopniową skrzynią ręczną albo siedmiobiegową przekładnię DSG.

ZOBACZ TAKŻE:

Ile kosztuje jeden z najlepiej sprzedających się samochodów w Polsce?

Topowy model Skody teraz z nowym silnikiem

Skoda Superb Combi Outdoor - udawaczka

Więcej o:
Komentarze (65)
Skoda Rapid - znamy polskie ceny
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: miki

  Oceniono 30 razy 22

  47 950??? za wydłużoną Fabią sedan z 1.2 75KM??? to przecież ta sama płyta podłogowa, identyczny rozstaw kół itp...

  Za kilka tys. więcej można przecież mieć prawdziwy kompakt, a nie auto segmentu B z nadmuchanym bagażnikiem i skrobaczką do szyb...

 • von_seydlitz

  Oceniono 21 razy 15

  No i właśnie dlatego pożegnałem się ze skądinąd fajną Skodą.... silniki słabe i do tego jeszcze jak już coś to z turbinką....

  No chyba, że ktoś boi się "mocy".... ale akurat nie ja.... VW przekombinował z silnikami, a miał takie fajne jednostki.....

  naprawa turbinki - 4000 pln albo więcejj.....

 • Gość: h

  Oceniono 13 razy 13

  czekam na porównanie z Thalią, Loganem i Lineą czyli głównymi konkurentami. Ceny są z kosmosu. Ja za takie pieniądzę to dziękuję - nie biorę.

 • Gość: tia

  Oceniono 12 razy 10

  "Skoda przygotowała"? Chcieliście napisać wieśwagen rzucił im pare ochłapów silnikowych.

 • pantani83

  Oceniono 14 razy 10

  Za tyle to pewnie będę miał nowego Logana ze wszystkimi dodatkami i najmocniejszym silnikiem.

  Drogo!! haha

 • aliasqbek

  Oceniono 21 razy 9

  Kapelusz jest na wyposażeniu ?

 • makova_panenka

  Oceniono 10 razy 8

  To auto w produkcji kosztuje 15-17kPLN. Nie widzę sensu trzykrotnego przepłacania za czeską Dacię.
  Przecież to nie przypadek, że szef VW szczególnie interesował się stoiskiem Daćki. Sprawdzał czy konstruktorzy Rapida odrobili rumuńską lekcję.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX