Salon Paryż 2012 | Porsche Panamera Sport Turismo

Volkswagen robi wszystko, by wycisnąć z projektu Panamery ostatnie soki. Jeden z pomysłów to poszerzenie gamy nadwoziowej o sportowe kombi
Porsche Panamera Sport Turismo Sport Turismo to nazwa Panamery w wersji rekreacyjnej. Sport Turismo nie jest tylko zwykłą Panamerą ze zmienionym tyłem. Kombi mierzy 495 cm długości, jest 6 cm szersza, 1,7 cm niższa i 2 cm krótsza od fastbacka. Sport Turismo to nazwa Panamery w wersji rekreacyjnej. Chociaż nadwozie jest zupełnie nowe, przynajmniej w tylnej części, to kształty wydają się znajome. Nowe dziecko Porsche nawiązuje do najbardziej rodzinnego modelu w gamie - Cayenne. Sport Turismo nie jest tylko zwykłą Panamerą ze zmienionym tyłem. Kombi mierzy 495 cm długości, jest 6 cm szersza, 1,7 cm niższa i 2 cm krótsza od fastbacka. Pod nadwoziem umieszczono układ hybrydowy. Silnik spalinowy to 3.0 V6 o mocy 333 KM, który może liczyć na wspomaganie ze strony silnika elektrycznego o mocy 95 KM. Łączna moc układu to 410 KM. Akumulatory można doładować z gniazdka, co zajmuje 2,5 godz., a prędkość maksymalna w trybie elektrycznym to 130 km/h. Jedynie zasięg w tym trybie nie powala, wynosi zaledwie 30 km. Ale w końcu nie jest to samochód elektryczny. Wiadomo już, że Volkswagen planuje wykorzystać platformę Panamery jako bazę przyszłych modeli Bentleya. Teraz dochodzi do tego Sport Turismo. Co będzie następne?
Salon Paryż 2012 | Przewodnik

Sport Turismo to nazwa Panamery w wersji rekreacyjnej. Chociaż nadwozie jest zupełnie nowe, przynajmniej w tylnej części, to kształty wydają się znajome. Nowe dziecko Porsche nawiązuje do najbardziej rodzinnego modelu w gamie, Cayenne.

Sport Turismo nie jest tylko zwykłą Panamerą ze zmienionym tyłem. Kombi mierzy 495 cm długości, jest 6 cm szersza, 1,7 cm niższa i 2 cm krótsza od fastbacka.

Pod nadwoziem umieszczono układ hybrydowy. Silnik spalinowy to 3.0 V6 o mocy 333 KM, który może liczyć na wspomaganie ze strony silnika elektrycznego o mocy 95 KM. Łączna moc układu to 410 KM. Akumulatory można doładować z gniazdka, co zajmuje 2,5 godz., a prędkość maksymalna w trybie elektrycznym to 130 km/h. Jedynie zasięg w tym trybie nie powala, wynosi zaledwie 30 km. Ale w końcu nie jest to samochód elektryczny.

Wiadomo już, że Volkswagen planuje wykorzystać platformę Panamery jako bazę przyszłych modeli Bentleya. Teraz dochodzi do tego Sport Turismo. Co będzie następne?

 

Zdjęcia z targów wykonano aparatem Samsung Galaxy S III.


ZOBACZ TAKŻE:

Relacja prosto z Paryża | Trendy

Salon Paryż 2012 | Audi A3 Sportback