Polacy w te wakacje mniej pili i rzadziej ginęli

Podczas tegorocznych wakacji na polskich drogach doszło do 6 887 wypadków, w których zginęły 643 osoby, a 8 813 zostało rannych. Zatrzymano 35 921 nietrzeźwych kierowców. Aż trudno uwierzyć, że w ubiegłym roku było ich jeszcze więcej

Nieoznakowane radiowozy polskiej drogówki - zdradzamy modele, kolory i rejestracje

Tegoroczne statystyki policji nie są powodem ani do dumy, ani do optymizmu, choć w porównaniu z ubiegłym rokiem wypadają znacznie lepiej. Nie zapominajmy jednak, że za każdą cyfrą pod hasłem "Zabici" kryje się wiele ludzkich tragedii. Trudno powiedzieć, że policyjne apele odniosły skutek, bo choć i zabitych, i rannych, i nietrzeźwych było mniej niż w ubiegłym roku, to wciąż ich liczba jest przerażająca.

W 2011 roku wypadków drogowych było 8 587, zginęło 921 osób, rannych zostało 10 913. Warto dodać, że w 2011 roku wakacje były o 6 dni dłuższe od tegorocznych. Podczas wakacyjnych miesięcy policjanci zatrzymali 35 921 nietrzeźwych kierujących, czyli o prawie 3,5 tys. mniej niż w rok wcześniej.

Źródło: Policja.pl

ZOBACZ TAKŻE:

Miejskie auto z 2000 roku za niecałe 7 tys. zł

Już stawiają pierwsze z 300 nowych fotoradarów. Gdzie? Mamy mapę

Ile punktów karnych można zgarnąć w kilkanaście minut? Nawet ponad 300

Więcej o:
Komentarze (2)
Polacy w te wakacje mniej pili i rzadziej ginęli
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • jjagislaw

  Oceniono 5 razy -5

  Dajcie się ludziom bawić.
  W 1991 r. jak wracaliśmy z Garmisch-Partenkirchen , to też żeśmy popili , miałem wypadek w moim drugim BMW E32 , ale uratowało mnie. Tylko dlatego że to solidna niemiecka konstrukcja. Gdyby to był jakiś "topowy" fiat , to pewnie bym mnie teraz nie było.
  Teraz już człowiek tak nie szaleje , bo ma swoje lata , własne dzieci już dorosłe. Ale jak człowiek jeździ porządnymi samochodami , to życie mu nie straszne. Powinniście się zacząć interesować BMW , Audi i tym podobnymi niemieckimi markami.

  Pozdrawiam.
  Jan Jagisław.

  (TO JEDYNE KONTO Z JAKIEGO AKTUALNIE TUTAJ PISZE , WSZELKIE INNE KONTA WYKORZYSTUJĄCE MOJE DANE PERSONALNE TO TYLKO ZAKOMPLEKSIONE PODSZYWACZE Z DEPRESJĄ , PROSZĘ MODERATORÓW O KASOWANIE ICH WPISÓW)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX