Salon Moskwa 2012 | Łada X Ray Concept

Niespodziewanie jedną z ciekawszych premier moskiewskich targów jest koncepcyjny SUV Łady o nazwie X Ray. Prototyp ten ma być zwiastunem nowego języka stylistycznego marki

Salon Moskwa | Zapowiedź

Posiadanie w swoim portfolio atrakcyjnego SUV-a staje się powoli oczywistością. Jeśli zrobi się naprawdę ciekawe auto, pozostaje tylko siedzieć i obserwować jak puchnie konto bankowe. Świetnym przykładem jest Evoque. Popyt na niego jest tak wielki, że nawet pracująca 24 godziny na dobę fabryka nie jest w stanie sprostać lawinie zamówień. Rosjanie też chcą mieć taką kurę znoszącą złote jaja. Czy będzie nią produkcyjna wersja X Ray?

Na razie o aucie wiadomo bardzo mało. X Ray jest na pewno mniejszy od wspomnianego Evoque'a. Jeśli trafiłby na rynek, rywalizowałby raczej z Nissanem Jukiem. Nadwozie, chociaż zaprojektowane z umiarkowaną ekspresją, może się podobać. Dzięki czystym liniom, subtelnym przetłoczeniom, mocno pochylonej przedniej szybie i całkiem zgrabnemu zadkowi auto wygląda stylowo i sportowo jednocześnie.

>> Używaną Ładę można kupić już za 1000 zł <<

Za projekt odpowiedzialny jest Steve Mattin. Spod ręki Brytyjczyka wyszły wcześniej, m.in. Volvo XC60 oraz Mercedes ML. Jak widać, projektowanie SUV-ów to dla niego nie pierwszyzna.

Nie wiadomo, jaka przyszłość czeka model X Ray, ale przedstawiciele Łady zarzekają się, że moskiewski prototyp jest zwiastunem nowego języka stylistycznego rosyjskiej marki. Szefowie firmy mają nadzieję, że projektowane na wzór X Raya modele pozwolą wyrwać dla siebie większy kawałek rynku (obecnie około 40 procent).

ZOBACZ TAKŻE:

Mazda 6 - najpiękniejszy sedan na rynku?

Porsche 911 Carrera 4 i 4S | Galeria

W tym kraju policja nie ściga, ona jest ścigana | Wideo

Więcej o:
Komentarze (8)
Salon Moskwa 2012 | Łada X Ray Concept
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • gostek_gostek

  Oceniono 3 razy 3

  Rosjanie już wiele razy pokazywali fajne koncepty i na tym się kończyło. Pamiętaj jak kilkanaście lat temu pokazano barokowe, ale niezwykle ciekawe koncepty (ba, gotowe prototypy) nowych wołg. I na tym się skończyło a szkoda. Przydała by się jakaś ciekawa i nieszablonowa konkurencja na rynku Europejskim bo ten nieco kostnieje.

 • 1mississauga

  Oceniono 3 razy 3

  Ciekawy concept ,zeby tylko nie skonczylo na fotkach.

 • wawak

  Oceniono 8 razy 2

  Bardzo fajny... jakby wprowadzili do produkcji to na pewno by się wielu rodaków skusiło.
  Nie tylko z powodu ceny ale naprawdę atrakcyjnego designu karoserii i wnętrza.
  Brawo bracia Rosjanie...

 • Gość: svatopluk

  Oceniono 2 razy 0

  a wyjdzie z tego Duster.
  Lada należy tak jak i Dacia do Renault-Nissan i będzie sprzedawać te same modele tylko że na terenie byłego ZSRR.

  Już to nawet robią - Lada Largus
  http://lada.ru/cgi-bin/models.pl

 • Gość: Tomek

  Oceniono 8 razy -2

  volvo C30 w wersji XC hahaha

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX