Salon Paryż 2012 | Kia Sorento

Odświeżona Kia Sorento oprócz nowego wyglądy otrzyma także nowe, mocniejsze silniki
Sorento odświeżona Kia odmładza swój model Kia odmładza swojego SUV-a. Sorento na rynku europejskim będzie mieć nowy silnik - dwulitrowego diesla o mocy 150 KM lub 2.2 o mocy 197 KM Trzeba przyznać, że zmiany wyszły autu na dobre. Będzie m.in. nowy pas przedni, a do tego poszerzona gama materiałów użytych do wykończenia wnętrza. Ważniejsze wydają się jednak rewolucje pod samą maską. Na rynku europejskim podstawowym silnikiem będzie dwulitrowy diesel o mocy 150 KM. Za dopłatą będzie można zamówić większego "klekota" 2.2, rozwijającego 197 KM. Nie zabraknie też silnika benzynowego. SUV Kii będzie dostępny z silnikiem 2.4, który teraz wyciska 197 zamiast 174 KM. Sorento produkowana jest w dwóch fabrykach, - w Korei i w USA. Plan sprzedaży (na świecie) na rok 2013 to 265 tys. sztuk. Zrealizowanie założeń nie jest takie nierealne, bo od 2009 roku nabywców znalazło już 620 tys. sztuk tego modelu.
Kia Cerato już wkrótceKia Cerato już wkrótce

Przy okazji kuracji odmładzającej, Kia upodobniła wygląd Sorento do nowszych modeli tej marki. Trzeba powiedzieć, że autu wyszło to na dobre. Ale nowy pas przedni, czy poszerzona gama materiałów użytych do wykończenia wnętrza to nie wszystko, co Koreańczycy mają do powiedzenia w tej sprawie.

>>> Kia Sorento - ogłoszenia <<<

Pod maską nowej Sorento szykują się zmiany. Na rynku europejskim podstawowym silnikiem będzie dwulitrowy Diesel, o mocy 150 KM. Za dopłatą będzie można zamówić większego "klekota" 2.2 rozwijającego 197 KM. Nie zabraknie silnika benzynowego. SUV Kii będzie dostępny z silnikiem 2.4 który teraz wykrzesa z siebie 197 zamiast 174 KM.

Kia Sorento jest produkowana w dwóch fabrykach, w Korei i w USA. Plan sprzedaży (na świecie) na rok 2013 to 265 tys. sztuk. Nie jest to nierealne, od 2009 roku nabywców znalazło już 620 tys. sztuk tego modelu.


ZOBACZ TAKŻE:

Paryż 2012 | Kia Carens jesienią

Hyundai i Kia wyprzedzają Citroena

Więcej o:
Komentarze (5)
Salon Paryż 2012 | Kia Sorento
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: ssur

  Oceniono 9 razy 1

  Ciekawe czego dopatrzą się naziści z vagów.
  Pewnie plastiki są kiepskie (w golfie jak wiadomo lepsze).
  Zawieszenie nijakie (w passacie z klasy premium, to co innego).
  Gama silników za mała (nie ma to jak audi 1.8 130KM, 1.8 135KM, 1.8 140KM, 1.8 145KM).
  Pewnie wygląda nudnie (co innego pierwsza liga designu czyli boski golf albo passat).
  Nie będzie sie dobrze sprzedawać (co innego miliard zielonych kur na grillu).
  Ogólnie, nikt nie powinien kupować Kia, ponieważ są vagi!!! HEIL HITLA!!!

 • Gość: Marian

  Oceniono 1 raz 1

  Jakoś nie widze specjalnych zmian w Sorento...
  ===========
  Wszystkie informacje o nowej grze rajdowej WRC 3
  http://www.facebook.com/WrcGra

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX