Vintech P550 Tribute

Chociaż nadwozie jest zamknięte, nazwa zdradza wszystko. Vintech buduje samochód będący hołdem dla Porsche 550
Vintech P550 Tribute Hołd dla porsche 550 Chociaż nadwozie jest zamknięte, nazwa zdradza wszystko. Francuska firma Vintech buduje samochód, który ma być hołdem dla legendarnego porsche 550 Vintech buduje samochód, który będzie hołdem dla legendarnego porsche 550. Samochód zostanie pokazany jeszcze w tym tygodniu podczas Pebble Beach w Kalifornii. P550 Tribute to wspaniale wyglądające coupe, ale zbudowane przy użyciu dostępnych dziś materiałów. Tak więc nadwozie wykonano z włókna węglowego, podwozie ma "uwspółcześnioną" geometrię, a centralnie umieszczony silnik dwukrotnie większą pojemność. Podobnie jak pierwowzór P550 Tribute ma być autem lekkim. Dla obniżenia środka ciężkości silnik zachowa układ typu bokser. Cztery cylindry mają łącznie pojemność 3 litrów, co ma się przekładać na moc ok. 260-270 KM. Jeśli konstruktorom uda się zachować założoną wagę 550 kg, może to oznaczać rewelacyjne osiągi.
Porsche 918 Spyder w barwach Martini RacingPorsche 918 Spyder w barwach Martini Racing

To nie kolejna firma, która nigdy nie wyjdzie poza fazę projektu 3D. Vintech buduje samochód, który będzie gotowy i pokazany jeszcze w tym tygodniu podczas Pebble Beach w Kalifornii.

Vintech to firma z Francji, ale to nie przeszkadza właścicielom pracować nad samochodem wzorowanym na Porsche 550. Nie jest to jednak replika. 550-ka jest inspiracją, ale Vintech nie chce tworzyć kopii. P550 Tribute to wspaniale wyglądające coupe, ale zbudowane przy użyciu dostępnych dziś materiałów. Tak więc nadwozie wykonano z włókna węglowego, podwozie ma "uwspółcześnioną" geometrię, a centralnie umieszczony silnik dwukrotnie większą pojemność.

Podobnie jak pierwowzór, P550 Tribute ma być autem lekkim. Dla obniżenia środka ciężkości silnik zachowa układ typu bokser. Cztery cylindry mają łącznie pojemność 3 litrów, co ma sie przekładać na moc ok. 260-270 KM. Jeśli konstruktorom uda się zachować założoną wagę 550 kg, może to oznaczać rewelacyjne osiągi.


ZOBACZ TAKŻE:

BMW Z4 sDrive28i vs. Porsche Boxster S | Test porównawczy

Za co kochamy włoską motoryzację?

Porsche Boxster - ogłoszenia

Więcej o: