Volkswagen szykuje konkurenta dla BMW X6

Volkswagen chce zrobić z Touarega to, co BMW zrobiło z X5 - "ściąć" jego tylną część, tworząc z niego mieszankę SUV-a i coupe

Mercedes MLC i inne plany Niemców

Najwyraźniej proces przemiany standardowych Volkswagenów w "coupe-podobne" twory Niemcom się spodobał. Po Volkswagenie Passacie CC (teraz Volkswagenie CC) przyszedł czas na Touarega. Następna generacja modelu będzie dostępna w dwóch rodzajach nadwozia - standardowym i w stylu coupe. Touareg CC (bo tak najprawdopodobniej będzie się nazywało auto) ma odebrać klientów BMW, którzy dziś decydują się na X6. I choć pod względem prestiżu Volkswagenowi daleko do BMW, to cena może skusić jakąś część klienteli bawarskiej marki do zdrady.

Przyszłość Touarega CC nie rysuje się jednak w kolorowych barwach z powodu nadchodzącej konkurencji. Do grona rywali X6 dołączą niebawem Mercedes MLC i bratnie Audi Q6, które dla fanów koncernu Volkswagena może się okazać znacznie ciekawszą propozycją od Touarega CC.

Jak donosi Auto Bild, Niemcy nie dali jeszcze zielonego światła nowemu modelowi Volkswagena, ale najprawdopodobniej jest to tylko kwestia czasu. Czy takie auto ma sens? Czekamy na Wasze opinie na forum.

ZOBACZ TAKŻE:

Masz 50 tys. zł? To stać Cię na Volkswagena Touarega

Sedan w stylu coupe, czyli Volkswagen CC | Galeria

Fabryczny tuner Volkswagena zwykłe auta przerabia w prawdziwe wulkany emocji