Nowy rekord Chevroleta

W drugim kwartale 2012 roku Chevrolet sprzedał blisko 1,3 miliona samochodów. To oznacza wzrost o 2,3 proc. w porównaniu z analogicznym okresem w roku 2011, a także siódmy z kolei rekordowy kwartał dla marki. Jest to jednocześnie najlepszy kwartał w historii Chevroleta pod względem sprzedaży
Nowy rekord Chevroleta To najlepszy kwartał w historii Chevroleta pod względem sprzedaży. W drugim kwartale 2012 roku Chevrolet sprzedał blisko 1,3 miliona samochodów. To oznacza wzrost o 2,3 proc. w porównaniu z analogicznym okresem w roku 2011. W drugim kwartale 2012 roku Chevrolet sprzedał blisko 1,3 miliona samochodów. To oznacza wzrost o 2,3 proc. w porównaniu z analogicznym okresem w roku 2011, a także siódmy z kolei rekordowy kwartał dla marki. Jest to jednocześnie najlepszy kwartał w historii Chevroleta pod względem sprzedaży. - Siódmy z kolei rekordowy kwartał pod względem sprzedaży to doskonały dowód na to, że Chevrolet oferuje produkty wysokiej jakości, technologie przyjazne użytkownikowi oraz ekspresyjną stylistykę, która trafia w gusta klientów na całym świecie - powiedział Chris Perry, wiceprezes ds. globalnego marketingu. - Wraz z wejściem na rynek nowych, świetnych produktów, liczymy na bardzo dobrą drugą połowę roku. Najpopularniejszym modelem Chevroleta na świecie pozostaje Cruze, który od początku roku sprzedał się w liczbie ponad 350 000 egzemplarzy, natomiast od momentu debiutu rynkowego trafił w ręce ponad 1,65 mln klientów. Sprzedaż modeli Aveo/Sonic oraz Malibu sukcesywnie rośnie. W Stanach Zjednoczonych Chevrolet sprzedał w drugim kwartale 513 538 samochodów, co oznacza wzrost o 5,2 proc. W Chinach marka sprzedała w drugim kwartale 141 758 pojazdów (wzrost o 2,3 proc.). Kolejnym rynkiem-gigantem na motoryzacyjnej mapie świata jest Brazylia. Tu Amerykanom nie udało się wyjść na plus (spadek o 4,2 proc.). Na czwartym największym rynku zbytu - w Rosji - Chevrolet zanotował 13,4-procentowy wzrost sprzedaży. A to nie jest jego ostatnie słowo, bo w najbliższych miesiącach marka wprowadzi do sprzedaży w tym regionie kilka nowych modeli. W drugim kwartale roku w Europie Centralnej i Zachodniej Chevrolet sprzedał 61 865 samochodów, czyli o 13,6 proc. więcej, niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. W tym czasie sprzedaż w całej branży motoryzacyjnej spadła o 6,9 proc.
Siódmy z kolei rekordowy kwartał pod względem sprzedaży to doskonały dowód na to, że Chevrolet oferuje produkty wysokiej jakości, technologie przyjazne użytkownikowi oraz ekspresyjną stylistykę, która trafia w gusta klientów na całym świecie - powiedział Chris Perry, wiceprezes ds. globalnego marketingu. - Wraz z wejściem na rynek nowych, świetnych produktów, liczymy na bardzo dobrą drugą połowę roku.

Dziewczyna i... Chevrolet Camaro | Galeria

Najpopularniejszym modelem Chevroleta na świecie pozostaje Cruze, który od początku roku sprzedał się w liczbie ponad 350 000 egzemplarzy, natomiast od momentu debiutu rynkowego trafił w ręce ponad 1,65 mln klientów. Sprzedaż modeli Aveo/Sonic oraz Malibu sukcesywnie rośnie.

W Stanach Zjednoczonych Chevrolet sprzedał w drugim kwartale 513 538 samochodów, co oznacza wzrost o 5,2 proc. W Chinach marka sprzedała w drugim kwartale 141 758 pojazdów (wzrost o 2,3 proc.). Kolejnym rynkiem-gigantem na motoryzacyjnej mapie świata jest Brazylia. Tu Amerykanom nie udało się wyjść na plus (-4,2 proc.). Na czwartym największym rynku zbytu (w Rosji) Chevrolet zanotował 13,4-procentowy wzrost sprzedaży. A to nie jest jego ostatnie słowo, bo w najbliższych miesiącach marka wprowadzi do sprzedaży w tym regionie kilka nowych modeli.

W drugim kwartale roku w Europie Centralnej i Zachodniej Chevrolet sprzedał 61 865 samochodów, czyli o 13,6 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. W tym czasie sprzedaż w całej branży motoryzacyjnej spadła o 6,9 proc. W pierwszej połowie roku marka sprzedała w Europie Centralnej i Zachodniej rekordową liczbę ponad 117 500 samochodów - w tym ponad 34 tys. egzemplarzy modelu Aveo - co oznacza wzrost o 10,9 proc. w porównaniu z zeszłym rokiem.

ZOBACZ TAKŻE:

Najlepiej sprzedający się Chevrolet na świecie może być Twój już za 40 tys. zł

Jak wygląda Chevrolet Camaro na 32-calowych felgach? Właśnie tak

Chevrolet Cruze kombi w Polsce od... | Ceny

Więcej o:
Komentarze (6)
Nowy rekord Chevroleta
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: jacek

  Oceniono 14 razy 2

  Parę małych złośliwych sprostowań:

  1. Wspaniały wynik za pierwsze półrocze został w Stanach sztucznie dopompowany w czerwcu. W lipcu w USA zarówno Chevrolet, jak i cały GM mają spadek sprzedaży w stosunku do zeszłego roku, mimo że cały rynek nadal rośnie. Ford zrobił to samo. Tłumaczą się spadkiem sprzedaży flotowej, ale liczby się nie zgadzają.

  2. W stanach Chevrolet ma za pierwsze półrocze spadek udziału w rynku. Akcje GM spadają jeszcze szybciej.

  3. Chris Perry jest chyba nadal "tylko" szefem marketingu na Amerykę Północną. Szef światowego marketingu Joel Ewanick został właśnie wylany z roboty z wielkim hukiem i pod idiotycznym pretekstem, który poddał w wątpliwość kwalifikacje szefów firmy z najwyższego piętra.

  4. Wyniki Chevroleta w Europie są świetne zarówno w liczbach bezwzględnych, jak i w procentach. Obraz robi się smutniejszy jeśli uwzględnić, że wzrosty sprzedaży Chevroleta nie pokryły spadków sprzedaży Opla, którego szef też ostatnio stracił posadę w trybie wylania na zbitą twarz od zaraz.

  Jak widać po raz nie wiadomo który, przeklejanie cyferek z komunikatów prasowych nie jest najlepszą metodą pisania wiarygodnych analiz.

 • Gość: antyusa

  Oceniono 1 raz 1

  Gdyby nie przejęcie DAEWOO nici były by z tych wyników. Przecież auta oferowane na rynku europejskim to dalej DAEWOO tylko z innym znaczkiem. Najnowszym dowodem na to jest Chevrolet Malibu, który tylko nazwę ma ze swego szpetnego poprzednika, a reszta to modyfikacje Epici.Jak GM będzie padał na kolana, to lepiej by skośnookie brały z powrotem to co ich. Oni se dadzą radę jak nie będą żonglowali bezpłatnym serwisem przez 3 lata jak to było w latach 97-2001. Amerykańcy z tymi kobyłami utoną. Na Corvetcie nie uciągną długo.

 • samiec_alfa_romeo

  Oceniono 14 razy -8

  Government Motors i tak znowu zdechnie, nie ma już ratunku dla tej firmy, tyle miliardów długu...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX