Renault stworzy markę premium?

Renault z zazdrością patrzy na sukcesy stworzonej przez Citroena linii DS. Według francuskiej prasy ma w planach wykreowanie czegoś na jej kształt, a w odleglejszej przyszłości wprowadzenie na rynek odrębnej marki premium
Renault stworzy markę premium? Renault z zazdrością patrzy na sukcesy stworzonej przez Citroena linii DS Renault z zazdrością patrzy na sukcesy stworzonej przez Citroena linii DS. W przyszłości chce wprowadzić na rynek odrębną markę premium, Initiale Paris Renault z zazdrością patrzy na sukcesy stworzonej przez Citroena linii DS. Według francuskiej prasy ma w planach wykreowanie czegoś na jej kształt, a w odleglejszej przyszłości wprowadzenie na rynek odrębnej marki premium. Początkowo w gamie wyodrębnionego oddziału Renault miałoby się znaleźć kilka modeli, które wyróżniałyby się oryginalnym wyglądem, lepszymi materiałami we wnętrzu i przestylizowanym znaczkiem - takie rozwiązanie znamy z Citroenów z serii DS. Francuzi podobno rozważają nazwę Initiale Paris. Z czasem ekskluzywna linia specjalna mogłaby się stać odrębną marką. I to nie byle jaką, bo premium. Gama modelowa nie ograniczyłaby się jedynie do limuzyn. Mogłyby się w niej znaleźć auto miejskie, kompakt, coupe i limuzyna, która zastąpiłaby chłodno przyjęte przez rynek Latitude. Na razie Renault oficjalnie nie potwierdza tych informacji.
Nowe Renault Clio
Nowe Renault Clio na pierwszym zdjęciu

Początkowo w gamie wyodrębnionego oddziału Renault miałoby się znaleźć kilka modeli, które wyróżniałyby się oryginalnym wyglądem, lepszymi materiałami we wnętrzu i przestylizowanym znaczkiem - takie rozwiązanie znamy z Citroenów z serii DS. Francuzi podobno rozważają nazwę Initiale Paris. Z czasem ekskluzywna linia specjalna mogłaby się stać odrębną marką. I to nie byle jaką, bo premium.

Gama modelowa nie ograniczyłaby się jedynie do limuzyn. Mogłyby się w niej znaleźć auto miejskie, kompakt, coupe i limuzyna, która zastąpiłaby chłodno przyjęte przez rynek Latitude. Na razie Renault oficjalnie nie potwierdza tych informacji.

ZOBACZ TAKŻE:

To chyba najoryginalniejsze Renault w historii. Można je kupić już za 22 tys. zł

Renault Fluence ZE i Kangoo ZE - polskie ceny

Francuski van po drobnych zmianach | Galeria

Więcej o:
Komentarze (23)
Renault stworzy markę premium?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: jacek

  Oceniono 14 razy 12

  Przecież Renault ma już Infiniti. Po co im dwie marki premium? Jakie szanse na długodystansowy sukces ma francuska marka premium? Ile by to kosztowało Renaulta, który w Europie i tak cienko przędzie z powodu zbyt dużej zależności od rynku francuskiego?

  Całkiem niedawno Hyundai przyznał, że nie będzie tworzył własnej nowej marki premium, bo oznaczałoby to już na wejściu zbyt duże koszty dla dealerów i dołożenie do ceny każdego samochodu około 5 tysięcy dolarów.

  Powtarzanie pomysłu PSA jest bez sensu, bo pomysł na DS jako bardziej luksusową odmianę Citroena będącego odmianą Peugeota jest dość dziwaczny. Cała marka Citroen powinna być pchana w górę, bo robienie tego samego pod dwoma markami na te same rynki ma sens trudny do ogarnięcia.

 • Gość: adda

  Oceniono 11 razy 7

  Renault powinno IMO stworzyć markę związaną z autami sportowymi... od wielu lat ostro angażują się w sporty motorowe, a nie mają ani jednego takiego modelu w ofercie (po cichu liczę, że zmieni się to po wprowadzeniu nowego Alpine).

 • Gość: fcb

  Oceniono 6 razy 6

  oby zrobili jakieś auto sportowe przecież mają takie sukcesy ich silniki w F1, w tym momencie mają tylko megana rs, chociaż posiadają sporo akcji nissana

 • pluuto

  Oceniono 13 razy 5

  Renault i prestiż... te słowa nawet do siebie nie pasują. Renault już próbował z Vel Satis i wielki niewypał, Laguna też niby miała być prestiżowa i poza pierwszą ludzie się jej szybciej pozbywają niż kupili. Może lepiej niech Renault nie kombinuje dalej w ta stronę i robi auta dla Kowalskiego typu Clio bo to chyba ich najbardziej udana konstrukcja.

 • konkatenator

  Oceniono 3 razy 3

  Ja tam uważam że avantime to był bezapelacyjnie genialny pomysł, zepsuty trochę przez wykonanie, gamę silników i małą praktyczność wnętrza. Problem w tym ze dla większości "targetu" jak cos ma być premium to musi to byc nudny sedan. <sigh>

 • Gość: Hmm

  Oceniono 7 razy 3

  No i wlasnie po to sie robi takie marki zeby uniknac watliwosci typu "Renault i prestiz?". Myslsiz, ze po co np Toyocie Lexus?

 • Gość: Spammer

  Oceniono 3 razy 1

  A skończy się tak, że zaczna przyklejać znaczki Renalut do modeli Infiniti (ze szkodą dla tej drugiej marki), chociaz może doświadczenie z widocznym na zdjęciu Samsungiem, czegos ich nauczy i sobie odpuszczą...

  www.clixsense.com/?3431367

 • Gość: 84

  Oceniono 5 razy 1

  stac na to ekipe Renault ale to musi byc perfkecyjna zgrana ekipa do roboty ale na bank sa zdolni do tego projketu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX