Toyota Auris - pierwsze zdjęcia | Galeria

Do sieci wyciekły pierwsze zdjęcia nowej Toyoty Auris i wygląda na to, że... nie będzie to najpiękniejsza Toyota w historii. Będzie za to jednym z pierwszych modeli japońskiej marki, który otrzyma silniki BMW

Toyota GT86 - polskie ceny

Zdjęcia, które wyciekły do sieci to skany z folderu reklamowego. Chociaż widać na nich Toyotę przygotowaną z myślą o rodzimym rynku, oprócz znaczka i umiejscowienia kierownicy, auto nie będzie się znacząco różnić od wersji europejskiej. Dowód? W galerii znajdziecie również zdjęcia Aurisa przyłapanego niedawno przez brytyjski portal Autocar.

>> Auris z dieslem już od 26 000 zł <<

Można za to spodziewać się inaczej skomponowanej gamy silnikowej. Na rodzimym rynku, nowy Auris dostępny będzie z dwoma silnikami benzynowymi do wyboru. Mniejszy ma pojemność 1,5 l (103 KM w wersji 4WD i 108 KM w wersji z napędem na przód), większy - 1,8 l (odpowiednio 143 i 144 KM). W Europie, oprócz wachlarza jednostek benzynowych, dostępny będzie również diesel przygotowany przez BMW. Nowy Auris ma być jednym z pierwszych modeli Toyoty czerpiącym korzyści z porozumienia zawartego w ubiegłym roku przez obie firmy (czytaj więcej w: Diesle BMW dla Toyoty). W salonach na pewno pojawi się też hybrydowa odmiana auta.

Na więcej szczegółów będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Tymczasem zapraszamy do galerii pierwszych zdjęć nowego Aurisa.

ZOBACZ TAKŻE:

Toyota idzie na współpracę z PSA

Toyota Corolla po raz jedenasty | Galeria

Toyota znów liderem sprzedaży na świecie