Fiat 500X - pierwsze zdjęcie

Za rok na rynku pojawi się crossover zbudowany własnymi siłami przez Włochów. Tym samym skończy się współpraca Fiata z Suzuki
Fiat 500X Fiat chce mieć własnego "czystego" crossovera - model 500X. Za rok na rynku pojawi się Fiat 500X - crossover zbudowany własnymi siłami przez Włochów. Tym samym skończy się współpraca Fiata z Suzuki. Za rok na rynku pojawi się crossover zbudowany własnymi siłami przez Włochów. Tym samym skończy się współpraca Fiata z Suzuki. Fiat docenił sukces, jaki odniosła mała 500-ka i postanowił pójść za ciosem. W tym roku w Genewie mogliśmy po raz pierwszy na żywo podziwiać model 500L, mieszankę minivana z crossoverem. Okazuje się, że to nie koniec. Włoski koncern planuje przynajmniej jeszcze jeden model, tym razem "czystego" crossovera o nazwie 500X. Obydwie "duże" 500-ki bazują na tej samej płycie podłogowej i dzielą podobne rozwiązania techniczne. Dotyczy to także silników. Można się spodziewać, że pod maską znajdą się dwucylindrowe silniki TwinAir 0.9, 1.4 MultiAir i Diesel 1.3 MultiJet. Napęd będzie przekazywany seryjnie na przednie koła, natomiast w opcji będzie oferowany napęd 4x4. Fiat 500X zastąpi w ofercie włoskiej marki model Sedici, produkowany wspólnie z bliźniakiem Suzuki SX4 w węgierskiej fabryce w Esztergom. Rozpoczęcie produkcji 500X nastąpi w przyszłym roku. Najprawdopodobniej będzie miał bliźniaka za Oceanem. W 2014 roku ma zadebiutować najmniejszy crossover marki Jeep, zbudowany właśnie na bazie 500X.
Fiat 500LFiat 500L w całej okazałości | Galeria

Fiat docenił sukces jaki odniosła mała 500-ka i postanowił pójść za ciosem. W tym roku w Genewie mogliśmy po raz pierwszy na żywo podziwiać model 500L, mieszankę minivana z crossoverem. Okazuje się, że to nie koniec. Włoski koncern planuje przynajmniej jeszcze jeden model, tym razem "czystego" crossovera o nazwie 500X.

>>> Fiat Sedici - sprawdź ogłoszenia <<<

Obydwie "duże" 500-ki bazują na tej samej płycie podłogowej i dzielą podobne rozwiązania techniczne. Dotyczy to także silników. Można się spodziewać, że pod maską znajdą się dwucylindrowe silniki TwinAir 0.9, 1.4 MultiAir i Diesel 1.3 MultiJet. Napęd będzie przekazywany seryjnie na przednie koła, natomiast w opcji będzie oferowany napęd 4x4.

Fiat 500X zastąpi w ofercie włoskiej marki model Sedici, produkowany wspólnie z bliźniakiem Suzuki SX4 w węgierskiej fabryce w Esztergom.

Rozpoczęcie produkcji 500X nastąpi w przyszłym roku. Najprawdopodobniej będzie miał bliźniaka za Oceanem. W 2014 roku ma zadebiutować najmniejszy crossover marki Jeep, zbudowany właśnie na bazie 500X.


ZOBACZ TAKŻE:

Suzuki SX4 - ogłoszenia

Fiat Panda w wersji przełajowej

Fiat Viaggio na nowych zdjęciach