Nie żyje "mistrz włoskiego stylu" - Sergio Pininfarina

W wieku 85 lat zmarł Sergio Pininfarina - jeden z najsłynniejszych włoskich projektantów. Media określały go mianem jednego z czołowych stylistów światowej motoryzacji
Pininfarina
Pininfarina - co jej zawdzięczamy?

Sergio Pininfarina był mistrzem włoskiego stylu. Należące do niego studio projektowało piękne samochody Ferrari, Maserati, Peugeota i innych marek. Na przełomie lat 80. i 90. był prezesem włoskiego Związku Przemysłowców Confindustria. Był również eurodeputowanym. W 2005 roku z rąk prezydenta Carlo Azeglio Ciampiego otrzymał tytuł dożywotniego senatora.

Zobacz, jak piękne auta projektowało studio Pininfariny, klikając w obrazek po prawej stronie.

ZOBACZ TAKŻE:

Piękne dzieło Pininfariny można dziś kupić za 10 tys. zł

Pininfarina Cambiano - stonowana i piękna

Pininfarina Hyperion - kontrowersyjna "Włoszka"

Więcej o:
Komentarze (2)
Nie żyje "mistrz włoskiego stylu" - Sergio Pininfarina
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: addam44

  Oceniono 7 razy 3

  Szkoda.Zasluzyl sie:(

 • jjagislaw

  Oceniono 7 razy -3

  Zasłużył. . . ciekawe czym. Żaden z samochodów który projektował dzisiaj już "nie istnieje" - Zjadła go rdza albo ludzie zapomnieli. Włoska stylistyka jest taka. . . jednorazowa , zachwyca niektórych na początku , a później ludzie ziewają albo omijaja szerokim łukiem.
  Za to takie klasyki jak Porsche 911 (1964-1989) czy BMW E24 żyją wiecznie. No ale to inna półka , co to w ogóle za porównanie. . .

  Pozdrawiam.
  Jan Jagisław

  (TO JEDYNE KONTO Z JAKIEGO AKTUALNIE PISZE, WSZELKIE INNE "GOŚĆ: JJAGISLAW" TO TYLKO ZAKOMPLEKSIONE PODSZYWACZE Z DEPRESJĄ, PROSZĘ MODERATORÓW O KASOWANIE ICH WPISÓW.)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX